[ad_1]

رئیس جمهور دونالد ترامپ او را “بزرگ” خطاب می کند ، اما دادخواست در تگزاس که به دنبال بطلان پیروزی جو بایدن در انتخابات در دادگاه عالی ایالات متحده است ، به گفته کارشناسان قانون انتخابات ، مشکلات زیادی دارد که او را به کام مرگ می کشاند.

به نقل از آنچه بدیهی است ، دادخواست دادستان کل تگزاس کن پاکستون روز دوشنبه از دادگاه خواست تا انتخابات در چهار ایالت هدف جورجیا ، میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین را به تعویق بیندازد تا مشکلات رای گیری را ادامه دهد. ادوارد فولی ، از کالج حقوق موریتس در دانشگاه ایالتی اوهایو ، گفت که این غیرقانونی است. وی خاطرنشان كرد كه بخش دوم ، بخش 4 می گوید كه كنگره می تواند روزی را كه رای دهندگان برای رای گیری جمع می شوند انتخاب كند ، اما می گوید كه آن روز “در ایالات متحده همان خواهد بود.” امسال 14 دسامبر است یا پنج روز بعد.

دومین مانع این پرونده این است که تگزاس حق قانونی ندارد که ادعا کند مقامات در جاهای دیگر قوانین تعیین شده توسط قانونگذار خود را رعایت نکرده اند. ایالات متحده هیچ انتخابات ریاست جمهوری ملی ندارد. کارشناسان حقوقی گفتند که وی یک سری انتخابات ایالتی دارد و یک ایالت موقعیت قانونی برای به چالش کشیدن چگونگی انجام ایالت دیگر را ندارد ، همانطور که تگزاس می تواند نحوه انتخاب سناتورهای آمریکایی خود توسط جورجیا را به چالش بکشد.

تام گلدشتاین ، وكیل واشنگتن كه غالباً در دادگاه بحث می كند و SCOTUSblog را منتشر می كند ، گفت: “این پرونده ناامیدكننده است. تگزاس حق طرح پرونده انتخاباتی در سایر ایالت ها را ندارد.” “و در هر صورت ، قضات فکر خواهند کرد که این پرونده ، مانند پرونده های دیگر ، باید ابتدا در دادگاه های بدوی مطرح شود ، و نه فقط قبل از آنها.

در حالی که درست است که دیوان عالی کشور جایی است که یک ایالت می خواهد در مورد کشور دیگر قضاوت کند ، این کشور ابتدا باید از دادگاه اجازه بگیرد و باید نشان دهد که جای دیگری برای حل مشکلات وجود ندارد. این دادخواست در تگزاس مجموعه ادعاهای حقوقی است که قبلاً در دادگاه های بدوی رسیدگی شده است.

این دادخواست به دنبال صدور بی اعتبار از حدود 20 میلیون رأی از سوی دیوان عالی کشور است که به گفته فولی غیرقابل تصور است.

به نظر می رسد پرونده های قضایی نیز با شتاب آماده شده اند. به عنوان مثال ، در این دادخواست آمده است که چهار ایالتی که تگزاس می خواهد از آنها شکایت کند در مجموع 72 رای انتخاباتی دارند. در واقع 62.

ترامپ روز چهارشنبه با ورود به دادستان کل جمهوری خواهان در 17 کشور ، پرونده ای را برای مداخله در پرونده مطرح کرد.

مقامات دو طرف ایالت های نام برده در این پرونده ، چالش پكستون را به عنوان “تبلیغاتی” متهم كردند كه به اتهامات “غلط و غیرمسئولانه” متهم شده بود.

پاکتون ، که ستاد انتخاباتی ترامپ در ماه جولای به عنوان رئیس گروه مدافعان ترامپ منصوب شد ، مشکلات حقوقی خاص خود را دارد. در سال 2015 ، وی به اتهام تقلب در اوراق بهادار که هنوز در انتظار است متهم شد و در اوایل سال جاری توسط بهترین دستیارانش به جرم دیگر متهم شد.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد