۲- لوله های پی وی سی در برابر حرارت زیاد فرم و استحکام خود را از دست می دهند . همچنین وزن لوله پی وی سی بسیار سبک است و نصب آسانی در میان لوله بدون درز و درزدار سقف کاذب دارد. در برخی پروژههای خاص به کار میروند اما میزان استفاده از آنها بسیار محدود است. استفاده می شود. این لوله ها برای انتقال فاضلاب ها که اغلب به صورت اسیدی و بازی در می آیند، بسیار مناسب و مقاوم هستند. به دلیل مقاومت حرارتی بالا و عدم ذوب شدن در مقابل حرارت از این لوله ها، اغلب برای لوله کشی ورودی و خروجی بخاری استخر به کار می گیرند.

در گذشته از این نوع لوله به طور گسترده در صنعت استخرسازی استفاده می کردند ولی با آمدن لوله های pvc دیگر از این لوله ها کمتر استفاده شد. در انتخاب این لوله ها دقت لازم را داشته باشید، زیرا لوله های پلیمری که دارای رنگ سیاه هستند مقاومت کافی را ندارند و در استخرسازی غیر قابل استفاده هستند. طبق ASME ، لوله مانیسمان در مقاومت در برابر فشار مکانیکی نیز موثر تر بوده و فشار عملیاتی بالاتری نسبت به لوله های جوش داده شده دارند که به لوله های درز دار معروف هستند. از لحاظ شکل ظاهری، لوله بدون درز(لوله مانیسمان) لوله سیملس گردتر و کم نقص تر از لوله درزدار (لوله جوشی یا لوله درز جوش) است.

نوعی لوله فلزی از جنس کربن استیل (فولادی)، استنلس استیل (فولاد ضد زنگ) یا فولاد آلیاژی است که در فرایند تولید به زبان ساده شمش برش دهی، گرمادهی و حالت دهی (میله ای) میشود سپس به وسیله سمبه ای حفره ای درون میله ی سرخ شده از حرارت میشود تا لوله بدون درز حاصل گردد. به طور کلی، کاربرد لوله های بدون درز به ضخامت دیواره لوله بستگی دارد. لوله درزدار ارزان تر و در دسترس تر است و کاربرد های خود را دارد و لوله بدون درز نمی تواند جایگزینی برای لوله درزدار باشد هر چند که پیشرفته تر تولید شود.

این نوع لوله به دلیل مقاومت بالایی نسبت به سایر انواع مقاطع پلیمری، در سیستم آب رسانی گرم و سرد، هر دو، کاربرد دارد اما در صورت قرار گرفتن در برابر نور خورشید دچار شکنندگی می شود. در مقایسه با لوله مانیسمان رده ۴٠ باید گفت به طور کلی لوله مانیسمان بصورت بدون درز ساخته می شود در حالی که لوله گاز خانگی بصورت جوشی و درزدار تولید می شود و لوله گاز خانگی برای تحمل فشار پایین گاز طراحی شده در حالی که لوله مانیسمان رده ۴٠ فشار بالاتری را می تواند تحمل کند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد لوله های فولادی بدون درز مانیسمان لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد