[ad_1]

واشنگتن – یک قاضی فدرال رئیس آژانس اداره صدای آمریکا و سایر خبرگزاری های بودجه تأمین شده توسط ایالات متحده را که به تلاش برای تبدیل آن به ابزاری تبلیغاتی برای پیشبرد دستور کار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا متهم شده است ، محکوم کرد.

این تصمیم به طور موثر مدیرعامل آژانس جهانی رسانه مایکل پک را از تصمیم گیری پرسنل و دخالت در عملیات تحریریه منع می کند.

باز هم ، یک مدیر محافظه کار ، متحد ترامپ و دستیار سابق مشاور سیاسی سابق ترامپ استیو بانون ، از زمان تصدی آژانس در ژوئن ، قصد خود را برای لرزش پنهان نکرده است.

وی به پاکسازی رهبری رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی ، رادیو آسیای آزاد ، شبکه های پخش خاورمیانه و صندوق فناوری باز که برای تضمین دسترسی ایمن به اینترنت برای مردم در سراسر جهان فعالیت می کند ، ادامه داد. مدیر و معاون صدای آمریکا چند روز قبل از تیراندازی استعفا دادند. پک نیز تابلوهای خود را آزاد کرد.

اقدامات وی توسط دموکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره که بودجه آژانس را کنترل می کنند مورد انتقاد قرار گرفته است.

این دادخواست ماه گذشته در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه کلمبیا توسط پنج مدیر اجرایی اخراج یا برکنار شد آنها پاک و مشاوران ارشد وی را به نقض “فایروال قانونی” طراحی شده برای محافظت از سازمان های خبری در برابر مداخلات سیاسی متهم کردند.

پس از این دادخواست ، پاک اعلام کرد که “قانون دیوار آتش” را که از طرف هیئت پخش صادر شده لغو کرده است. وی در بیانیه ای که در وب سایت آژانس خود منتشر شد ، گفت که قانون او به اشتباه انجام عملیات پخش را ممنوع کرده و “مدیریت آژانس را دشوار می کند”.

قاضی بریل هاول در حکم خود اواخر جمعه با صدور قرارهای مقدماتی مانع تصمیم گیری پرسنل در مورد روزنامه نگاران استخدام شده توسط آژانس ، ارتباط مستقیم با آنها و انجام تحقیقات درباره محتوای سرمقاله یا روزنامه نگاران شد.

در ماه جولای ، پک دستور تحقیق در مورد انتشار یک بسته ویدیویی با حضور رئیس جمهور منتخب جو بایدن را در وب سایت صدای آمریکا صادر کرد. وی این بخش را “طرفدار بایدن” خواند و گفت كه پرسنل وی اقدامات انضباطی را علیه مسئولین سنجیده اند.

چهارده روزنامه نگار ارشد صدای آمریکا در ماه اوت نامه ای به مدیریت اعتراض كردند كه به اقدامات پك ، از جمله اخراج روزنامه نگاران خارجی و اظهار نظرهای وی اعتراض كرد ، كه باعث لكه دار شدن كارمندان صدای آمریكا شد ، كه گفته می شود همكارانشان و اعتماد اپراتور بین المللی را تهدید می كند.

“دیوان تأیید كرد كه اصلاحیه اول آقای پك و تیمش را از تلاش برای كنترل این سایتهای روزنامه نگاری ، تحقیق درباره روزنامه نگاران آنها به اتهام” سوگیری “و تلاش برای تأثیرگذاری یا كنترل محتوای گزارشگرشان منع می كند.” لی کرین ، وکیل مدعیان ، در بیانیه ای گفت.

آژانس جهانی رسانه بلافاصله به درخواست کتبی برای اظهار نظر در مورد این تصمیم پاسخ نداد.

صدای آمریکا در طول جنگ جهانی دوم تأسیس شد و اساسنامه آن به کنگره نیاز دارد که اخبار و اطلاعات مستقل را به مخاطبان بین المللی ارائه دهد.

[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد