گروه ها لاتین ها را در جورجیا قبل از دور دوم سنا هدف قرار می دهند


انتخابات دور دوم گرجستان فضایی را در تمام عرشه ها ایجاد کرده است که هدف آن ذرات رأی دهندگان لاتین در کشوری است که می توان با مرزهای نازک برنده مسابقات شد.

جولیان کاسترو ، نامزد سابق حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ، هفته آینده در گرجستان خواهد بود. گروه Boriquas در فلوریدا برای بایدن به یک قانونگذار گرجی در یافتن رای دهندگان پورتوریکو کمک می کند. گروه های ملی مترقی آمریکای لاتین مانند Mijente ماجراجویانه و شخصیت های کتاب های طنز را مهار کرده اند ، در حالی که گروه هایی که سال هاست در این کشور حضور دارند خواستار سرمایه گذاری بیشتر برای تقویت کار خود با درگیر کردن لاتین ها هستند.

همه آنها برای دور دوم انتخابات در 5 ژانویه در این ایالت به سر می برند ، که نه تنها تعیین می کند که کدام حزب سنای آمریکا را کنترل می کند ، بلکه جو بایدن رئیس جمهور منتخب نیز در اجرای دستور کار خود تا چه اندازه موفق خواهد بود.

تنها در این هفته ، دبورا گونزالس دموکرات اولین شخص آمریکای لاتین بود که به عنوان یکی از دبیران دادگستری جورجیا انتخاب شد و بر اساس نتایج غیررسمی در این رقابت ها با کسب 866 رای پیروز شد.

دیوید پردو و کلی لوفلر جمهوری خواه فعلی مجبور شدند در انتخابات عمومی 3 نوامبر که جو بایدن رئیس جمهور منتخب به طور سنتی بر ایالت جمهوری خواه پیروز شد ، با دموکرات ها جان اوسوف و رافائل وارنوک نامزد شوند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، یک روز پس از حضور باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق و مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، در روز شنبه با حضور در کاندیداهای جمهوری خواهی راهپیمایی برگزار خواهد کرد تا از نامزدهای حزب خود حمایت کند.

کاسترو ، تنها کاندیدای اصلی ریاست جمهوری برای لاتین در سال 2020 ، به موقع به اوسوف و وارنوک می پیوندد تا فشار نهایی را به لاتین های واجد شرایط برای ثبت نام قبل از پایان مهلت روز دوشنبه وارد کند ، سپس در ایالت به فعالیت بپردازد تا سهشنبه.

کاسترو ، که از طریق کمیته اقدام سیاسی People First Future خود به گروه های لاتین در این ایالت کمک کرده و به استیسی کمک کرده است ، گفت: “رأی دهندگان جوان و رأی دهندگان رنگی پیروزی های ما را در سراسر کشور به ارمغان می آورند و این در هیچ کجای دیگر آشکارتر از جورجیا نیست.” آبرامز در کارزار انتخاباتی خود در سال 2018.

حدود 270،000 نفر از مردم لاتین در گرجستان برای رای دادن ثبت نام کرده اند ، اگرچه تلاش ها برای ثبت نام بیش از حدود 377 رأی دهنده واجد شرایط ادامه دارد.

تصمیمات لاتین ، یک کارزار انتخاباتی ملی ، تخمین می زند که حداقل 185000 لاتین در 3 نوامبر در گرجستان رای دادند.

چاک روچا ، یک استراتژیست دموکرات که مشاور سیاسی در مبارزات انتخاباتی برنی سندرز بود ، گفت تعداد ثبت نام کنندگان لاتین بدون ترجیح حزب ، دو برابر تعداد حدود 50،000 ثبت شده در هر حزب است.

روچا در تلاش است تا از طریق Nuestro PAC ، یک کمیته اقدام سیاسی که برای تحریک دسترسی آمریکای لاتین در انتخابات عمومی ایجاد کرده ، به گروههای لاتین در صحنه کمک کند. روکا گفت ، این کمیته حدود 9 میلیون دلار در شش کشور برای شرکت آمریکای لاتین در انتخابات عمومی هزینه کرد.

PAC پخش تبلیغات رادیویی اسپانیا از روز دوشنبه را آغاز می کند ، قهرمانانی که از نیاز به رای گیری جدید پس از انتخابات نوامبر – و از دست دادن ترامپ در جورجیا گیج شده اند.

وی گفت: “آنچه گروه هایی كه در زمین با آنها هماهنگ می كنم در می یابند كه مردم لاتین درباره اینكه چرا باید برگردند و دوباره رأی دهند ، گیج هستند.” آگهی وی به لاتین ها می گوید که آنها باید مجدداً رأی گیری کنند و برای رأی دادن به وارنوک و اوسوف حاضر شوند “در غیر این صورت Covid را تحت کنترل قرار نمی دهیم ، حداقل دستمزد و اصلاحات مهاجرتی را افزایش می دهیم.”

چالش جلب رای مردم دوباره

برنارد فراگا ، دانشیار علوم سیاسی در دانشگاه اموری در آتلانتا گفت ، احتمال بازگشت رای دهندگان در ژانویه بسیار زیاد است.

فراگا ، نویسنده کتاب شکاف رای دهندگان: قومیت نژادی و عدالت سیاسی در آمریکای متنوع گفت: “در جورجیا هیچ دور دوم انتخابات نبوده است که مشارکت مردم به نصف کاهش پیدا نکرده باشد.”

در دور دوم انتخابات گرجستان در سال 2018 ، 62٪ از رای دهندگان به دور دوم بازگشتند ، از جمله 80٪ از رای دهندگان لاتین ، 75٪ از رای دهندگان آسیایی ، 64٪ از آفریقایی آمریکایی ها و 60٪ از رای دهندگان سفید. به تحلیل فراگا از شماره وزیر امور خارجه جورجیا.

فراگا گفت ، این ارقام نشان می دهد که رای دهندگان سفیدتر شده اند و این امر بدون تلاش های قابل توجه بسیج مجدداً اتفاق خواهد افتاد. فراگا گفت ، رأی دهندگان جوان برای شرکت در همه انتخابات دشوار هستند و کسانی که به ترامپ رأی داده اند ، در صورت عدم حضور وی در بلیط ، احتمال دارد که در مرحله دوم شرکت کنند.

سخنگوی ایالتی ، برندا لوپز ، D-Norcross ، گفت که او انتظار ندارد سطح یکسانی از افت رای دهندگان ، به ویژه اگر سرمایه گذاری برای ترک تحصیل وجود داشته باشد. اگرچه آنها بخش عمده ای از رأی دهندگان نیستند ، اما در کشوری که انتخابات با اختلاف کمی برنده می شود ، از اهمیت برخوردار است.

لوپز گفت که دسترسی محدود به نامزدها را می بیند و در حالی که میلیون ها دلار در این کشور سرمایه گذاری می شود ، این پول آمریکای لاتین را تحریک نخواهد کرد.

لوپز رومرو با استناد به گروه هایی مانند انجمن مقامات منتخب در جورجیا ، صندوق عمومی آمریکای لاتین گفت: “دلیل اینکه جهش در رشد رای دهندگان لاتین مشاهده کرده اید به دلیل فعالیت سازمان های غیرانتفاعی محلی طی 10 تا 20 سال گذشته است.” اتحاد لاتین گرجستان برای حقوق بشر و تازه وارد امسال PODER Latinx. ائتلاف رهبران لاتین در دالتون نیز در تلاش است تا رأی دهندگان را با رشد خود درگیر کند.

گروه های ملی بزرگتر لاتین ، مانند Mijente و Mi Familia Vota ، خطوط هوایی در سراسر ایالت دارند.

MFV اعلام کرد که 30 کاربر دارد و به طور متوسط ​​در هر ساعت 1.33 رأی دهنده ثبت نام می کند. آنها در حال برنامه ریزی 500000 تماس تلفنی ، 50،000 نامه الکترونیکی ، 1 میلیون پیام متنی ، 40،000 ضربه درب و یک رادیو و کمپین دیجیتال هستند. این گروه گفت که با گروه های محلی همکاری می کند و همچنین با تیم ملی اسپانیا همکاری می کند.

دانیل گارزا ، رئیس جمهور گفت ، گروه محافظه کار LIBER Action ، واحد سیاسی ابتکار LIBER ، نیز برای حمایت از پردو برای دولت کار می کند. LIBRE تیم هایی را برای پشتیبانی کارکنان خود از خارج از کشور می فرستد. وی گفت تعداد درهایی که می زنند ده ها هزار خواهد بود.

گارزا گفت: “من فکر می کنم هدف در اینجا جذب هرچه بیشتر افراد است که برای درگیر شدن در صف قرار گرفته اند.” “ما از طریق مدل های گذشته رأی دادن وابستگی می دانیم که مردم در مورد مسائل محافظه کارانه و مشکلات جامعه در بازار آزاد نشان داده اند.”

برای دموکرات ها ، برخی از کمک ها از همسایه می آیند. قبل از انتخابات عمومی ، ناتاشا اوترو سانتیاگو Boricuas con Biden را در فلوریدا راه اندازی کرد ، یک گروه گروهی که در آن ایالت پورتوریکویی ها را هدف قرار داد ، در آنجا تعداد زیادی به بایدن رأی دادند.

این گروه داوطلب در حدود 8500 نفر رشد می كردند و از طریق “بانك بوریكوا تا بوریكوا” با تلفن های بانك فعالیت می كردند و “موفونگو” (یك غذای معروف چنار پورتوریكو) را با مشاركت در سطح بالای پورتوریكایی ها مانند نیدیا ولازكز ، DN.Y و نلی انجام می دادند. Gorbea ، وزیر امور خارجه رود آیلند. این گروه همچنین کاروان هایی به سبک پورتوریکو را ترتیب می دهند که در این جزیره معمول است.

اوترو سانتیاگو گفت که با پدرو “پیت” مارین جورجیا ، که از تبار پورتوریکویی است ، و ژوزه آلخاندرو لا لوز ، که “گرجستان لاتین در مقابل ترامپ” را تشکیل می دهد ، تماس گرفته است. این گروه به شناسایی بالقوه 80،000 رای دهنده پورتوریكویی و سازماندهی رویدادهای رای گیری كمك كرده است.

او در تلاش است نامزدهای دموکرات را وارد کاروان کند زیرا گفت رای دهندگان باید ببینند “آنها مofفونگو را می خورند”.

اوترو-سانتیاگو گفت: “پورتوریكایی ها با فرهنگ خود هویت پیدا می كنند و این راهی برای رأی دادن به آنهاست.”

فعالان همچنین از هنرمندان کمیک بوک و کارتون بهره می برند. Voto Latino و Fair Fight که توسط استیسی آبرامز تاسیس شد ، یک تبلیغات دیجیتالی را با حضور La Borinqueña ، ابرقهرمان کتاب کمیک پورتوریکو منتشر کرد. آنها همچنین از بازیگران Zoe Saldanha و Rosario Dawson در تلاش برای ثبت نام رای دهندگان استفاده کردند.

کاریکاتوریست سیاسی اتحادیه ملی ، لالو آلکاراز ، با گروه های مترقی Mijente ، مرکز دموکراسی مردمی و اتحاد لاتین گرجستان برای حقوق بشر و مبارزات انتخاباتی خود “جورجیا کان گاناس” (جورجیا با اشتیاق) همکاری کرده است و مجموعه ای از کارتون ها را برای رسیدن به لاتین نشان می دهد .

این کاریکاتورها به ثبت نام رای دهندگان ، مشخصات نامزدها و مسائل مربوط به رای دهندگان اشاره دارد و وی از نظر فرهنگی برای جلب نظر در حوزه های مختلف انتخابی لاتین این ایالت را دارای اهمیت می کند. آلکاراز می گوید ، در آتلانتا ، جمعیت اسپانیا 70 درصد مکزیکی است.

آلکاراس گفت: “من از luchadores (مبارزان مکزیکی ؛ این کلمه همچنین به معنی” مبارزان “) است که نماینده انتخاب کنندگان است ، زیرا luchador یکی از شخصیت های محبوب من بود که با او بزرگ شدم.” “این یک رای بسیار مهم است زیرا به معنی کنترل سنا است. “

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.
منبع: green-chapter.ir