گرم شدن کره زمین بر لزوم انجام تعهدات اقلیمی تاکید دارد
گرم شدن کره زمین بر لزوم انجام تعهدات اقلیمی تاکید دارد
گل سپید: پیدایش موارد مختلف گرما در جهان بیانگر لزوم تایید اجرای تعهدات اقلیمی است.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، فطرت انسان به گونه ای است که وضعیت کنونی را بر آینده اولویت می دهد و به اتفاقات کوتاه مدت اهمیت بیشتری می دهد. برای بسیاری از مردم کشورهای غربی، اثرات تغییرات آب و هوایی، اگرچه به عنوان یک مشکل جدی شناخته می شود، تا حد زیادی به عنوان مشکلی تلقی می شود که سایر افراد را تحت تأثیر قرار می دهد یا نسل های آینده را درگیر می کند. اما اینطور نیست. هشدارهای انتزاعی درباره وضعیت اضطراری آب و هوایی در این ماه به واقعیت تبدیل شد، زیرا گرمای شدید نیمکره شمالی، از اروپای غربی گرفته تا ایالات متحده و چین را فرا گرفت.
آتش سوزی جنگل ها در مناطق وسیعی گزارش شده است، رودخانه ها خشک شده و هزاران نفر مجبور به ترک خانه های خود شده اند. دمای بالای 40 درجه سانتیگراد در روز اول در انگلیس ثبت شد که باعث اختلال در خدمات عمومی و تعلیق شبکه های ریلی شد. به گفته مقامات محلی، در اسپانیا، کشوری با تابستان های طولانی و گرم، بیش از 500 نفر در ماه جولای به دلیل گرمای شدید جان خود را از دست دادند. این دومین موج گرمایی است که اسپانیا در چند ماه گذشته تجربه کرده است.
هوای تابستان امسال تعجب آور نبود و توسط هواشناسان پیش بینی شده بود. مدل های اقلیمی پیش بینی می کنند که بدون تصمیم درست و اقدام مناسب، موج گرما مکرر و شدیدتر می شود و دمای مشاهده شده در سال جاری غیرعادی تلقی نمی شود.
در این شرایط، چرخه معیوب زمستان‌های خشک، گرمای تابستان و آتش‌سوزی‌های جنگلی ادامه خواهد یافت، حتی اگر کشورها به تعهدات فعلی خود برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای پایبند باشند. این بدان معناست که کشورها باید خود را با تغییرات اقلیمی سازگار کنند، نه اینکه فقط آن را کاهش دهند. این امر مستلزم تغییر از اقدامات اضطراری واکنشی به برنامه ریزی پیشگیرانه است و چند قدم ساده وجود دارد که می توان در این زمینه انجام داد. به عنوان مثال، در اسپانیا، مقامات امواج گرما را بررسی و ارزیابی می کنند تا آگاهی عمومی را از خطرات استرس گرمایی برای سلامتی افزایش دهند.
اما حتی کشورهایی که از لحاظ تاریخی موقعیت معتدلی دارند نیز باید تدابیری اتخاذ کنند. در انگلستان، نیاز به نوسازی گسترده زیرساخت‌ها و ساختمان‌ها برای سازگاری بیشتر با آب و هوا وجود دارد که این امر مستلزم زمان و هزینه است.
فایننشال تایمز می نویسد، سازگاری با تغییرات آب و هوایی به معنای کنار گذاشتن تلاش ها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نیست. قدرت و اثربخشی کنفرانس تغییرات آب و هوایی COP26 متاسفانه از بین رفته است. تعداد کمی از کشورها همانطور که وعده داده بودند عمل کرده اند و اهداف “افزایش یافته” را برای محدود کردن افزایش دمای جهانی به کمتر از 1.5 درجه سانتیگراد تعیین کرده اند.آیا شما این مقاله را دوست دارید؟


(1)


(0)


مطالب مرتبط اخیرنظرات بینندگان در مورد این مقاله


نظر شما در مورد این مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes