گرجستان بایدن را به عنوان برنده در این ایالت در سال 2020 تأیید می کند


جورجیا روز جمعه اعلام کرد که پس از شمارش حدود 5 میلیون رأی ، نتایج انتخابات عمومی 2020 را تأیید خواهد کرد ، در حالی که بیشتر شهرستانهای ایالت هیچ تغییری در میزان نهایی خود ندارند.

مبارزات انتخاباتی ترامپ تا روز سه شنبه برای درخواست شمارش ماشین زمان دارد. وزیر امور خارجه براد رافنسپرگر ، جمهوری خواه ، نتایج روز جمعه را دوباره تأیید کرد.

وی به خبرنگاران گفت: “انتخابات نزدیک باعث ایجاد بی اعتمادی می شود ، مردم احساس می کنند کشورشان فریب خورده است ، ما این را از دموکرات ها در سال 2018 دیدیم و امروز این را از سوی جمهوری خواهان می بینیم.” “من به عنوان وزیر امور خارجه معتقدم ارقامی که امروز ارائه کرده ایم صحیح است. این ارقام منعکس کننده حکم مردم است نه تصمیم وزیر امور خارجه یا دادگاه ها یا هر یک از مبارزات. “

رافنسبرگ همچنین از اصلاحات انتخاباتی حمایت می کند که به دولت اجازه می دهد در دولت های منطقه مداخله کند و یک مورد نیاز به هویت رأی دهندگان را به آرای غایب اضافه کند.

تعداد دست های نزدیک به 5 میلیون رأی مورد نیاز قانون جدید ایالت در روز پنجشنبه تکمیل شد. با توجه به آرا by جمع آوری شده توسط NBC News ، بایدن با 13558 رأی وارد شمارش معکوس شد. وزیر امور خارجه گرجستان گفت ، پیش از این ، آرای بدون شمارش که در هنگام شمارش دستان بدست آمده بود ، منجر به کاهش 12244 رأی شد.

هنگامی که ایالت نتایج انتخابات را تأیید کرد ، مبارزات انتخاباتی در صورت باقی ماندن در محدوده 0.5 درصد ، دو روز کاری فرصت دارد تا بازشماری کند. گابریل استرلینگ ، کنترل کننده سیستم های رأی گیری در جورجیا ، گفت: این شمارش با استفاده از اسکنرهایی که آرا را شمارش و شمارش می کنند انجام می شود و هزینه آن توسط شهرستان ها پرداخت می شود.

ژاکلین روتنبرگ ، مدیر ارتباطات جورجیا ، درباره مبارزات انتخاباتی بایدن در روز پنجشنبه گفت: “روند سرشماری به سادگی آنچه را که قبلاً می دانستیم تأیید کرد: رأی دهندگان در جورجیا جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور بعدی خود انتخاب کردند.” “ما از مقامات منتخب ، داوطلبان و کارگران برای کار اضافی و در شرایط بی سابقه سپاسگزاریم که این سرشماری را به عنوان بهترین شکل خدمات عمومی به اتمام برسانند.”

ستاد انتخاباتی ترامپ در بیانیه ای اعلام کرد که این سرشماری مطابق انتظار پیش رفت زیرا “همه برگه های رای گیری غیرقانونی را که در کل انتخاب شده بود دوباره بازگو کرد.”
منبع: green-chapter.ir