قبل از اینکه بخواهید سیستم هوشمندی برای خانه تان تهیه کنید باید سیم کشی را بررسی کنید. این تحقیق پاورپوینت خانه های هوشمند به طور گسترده از مقوله خانه هوشمند چیست تا سرانجام هوشمند سازی خانه به بررسی هوشمند سازی خانه ها و مزایا و ویژگی آن میپردازد و با ارائه توضیحاتی کامل دراینباره شما را با سیستم نوین مدیریت هوشمند ساختمان آشنا میسازد و همراه با معرفی دقیق خانه هوشمند ابزارهای لازم برای اجرای این سیستم و نحوه استفاده آنها بر طبق اصول استاندارد را شرح میدهد. در این تکنولوژی، بستر ارتباطی تجهیزات خانه هوشمند با دستگاه کنترل مرکزی، هاب یا گیت وی از طریق سیم فراهم میشود. بهترین نقطه شروع این است که از خود بپرسید در کدام نواحی منزل نیاز به هوشمندسازی و اتوماسیون دارید. البته هر کدام از این روش ها معایب و محاسن خاص خود را دارند. شما میتوانید با هر کدام بطور مجزا ارتباط ایجاد کرده و یا با ایجاد یک شبکه ارتباطی بین آنها و خودتان، سیستمی هوشمندتر و انعطافپذیرتر تشکیل دهید. اتاق هوشمند این امکان را برای شما فراهم می کند که با بهره بردن از چراغ های هوشمند به راحتی نورپردازی اتاق را بر حسب نیاز خود و میزان روشنایی محیط تنظیم کنید.

قفل هوشمند امکان ورود و خروج آسان را برایتان فراهم می کند. به طور مثال ٢٠ سال قبل با ورود تکنولوژی آیفون های صوتی و بعد از آن آیفون های تصویری به ایران استقبال زیادی از این موضوع نشد ولی با گذشت مدت کوتاهی سیر تصاعدی درخواست این سیستم باﻻ ﮔرفت تا جایی که هم اکنون جزء ضروریات ساختمان محسوب می شود و هر روز با تکنولوژی های مدرن بر خیل مشتریان این سیستم اضافه می شود. دستیار صوتی Google Home و الکسا آمازون هردو دستیارهایی هوشمند بوده که به شما اجازه میدهند روی اینترنت سرچ کرده، به اخبار گوش دهید، از حجم ترافیک خیابانهای مختلف هنگام رانندگی با خبر شوید، از دستیار خود سوالهای مختلف بپرسید، جای اشیاء مختلف را به شما یادآوری کند، شما را در ساعت مشخصی بیدار کند. محبوبترین دستگاه خانه هوشمند بلندگوی هوشمند میباشد. تجهیزات و دستگاه های الکترونیکی آن را به صورت یکپارچه و از راه دور و معمولا از طریق اپلیکیشن موبایل و تنها با یک فرمان ساده کنترل کنند.

شما می توانید دوربین های مداربسته هوشمند را در اتاق کودکتان نصب کرده و در صورت عدم حضورتان در خانه آن ها را کنترل کنید. اگر فرزندان شما اغلب کلید خود را فراموش می کنند یا اگر شما می خواهید برای یک ورزش صبحگاهی از منزل بیرون روید بدون اینکه مجبور باشید وسیله ای اضافی با خود حمل کنید، قفل های هوشمند می توانند راه حلی ایده آل برای شما باشد. ما ساختمان شما را بدون هیچ گونه تغییر و تخریبی و در هر سطحی از خدمات هوشمند خواهیم نمود. با نصب ایستگاه های سیستم هوشمند آبیاری و تقسیم زمین های مورد نظر تحت کشت به چندین بخش جهت آبیاری، می توان پروسه آبیاری را حتی با سرانه پایین آب انجام داد. ساختمان­ های هوشمند از تجهیزات و امکانات منحصر به فردی برخوردار هستند که می ­تواند آسایش، امنیت و آرامش را برای افراد به همراه داشته باشد. امروزه، بیشتر خانه های هوشمند را می توان با استفاده از دستورات صوتی از دستیار مورد نظر خود کنترل کرد. در واقع از مزایای وسایل هوشمند آشپزخانه که در هر جایی که هستید با دستورات خود بتوانید روی آشپزخانه کنترل داشته باشید.

اکوبی ۴ (Ecobee4) از بهترین ترموستاتهای هوشمند موجود در بازار است و قابلیت تنظیم دمای اتاق را با دستورات صوتی دارد ولی برخلاف دیگر تنظیم کنندههای دمای هوشمند با دستیار صوتی خود کار میکند و قابلیت اتصال به دیگر دستیارهای صوتی را ندارد. بدین ترتیب برای آنکه در انتهای کار با هزینهای غیرمعقول و گزاف روبرو نشوید، از همان ابتدا هدفتان را از هوشمند سازی خانه خود مشخص نمایید. شما این امکان را دارید زمانی که در خانه نیستید و به سفر میروید برای حفظ امنیت بیشتر زمانی که هوا تاریک میشود از راه دور لامپ نقاط مختلف خانه را روشن کنید بدین ترتیب کسی متوجه عدم حضور شما در منزل نمیشود. درست است که هر چقدر اسپیکر بزرگتر باشد، کیفیت صدای آن بهتر است اما اگر به صدای فوق العاده ای نیاز ندارید، پیشنهاد ما به شما این اسپیکر است. شاید برای شروع هوشمند سازی ساختمان بهتر باشد از آشپزخانه شروع کنید. دستگاههای هوشمند اجزای تشکیل دهنده یک خانه هوشمند میباشند. TIS :TIS یا Texas Intelligent Systems یک کمپانی بزرگ چینی است که به صورت تخصصی در زمینه محصولات هوشمندسازی اموزش هوشمند سازی خانه خانه فعالیت میکند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد هوشمند سازی موتورخانه لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد