کریستی با بیان بیشتر جمهوری خواهان ، تلاش قانونی ترامپ را “خجالت ملی” می داند.


کریس کریستی ، فرماندار سابق نیوجرسی ، متحد دیرینه رئیس جمهور دونالد ترامپ ، روز یکشنبه گفت که نبرد قانونی رئیس جمهور بر سر انتخابات به نقطه “آشوب ملی” رسیده است و زمان آن رسیده است که رئیس جمهور به جلو حرکت کند.

کریستی این هفته در مصاحبه با ABC گفت: “صادقانه بگویم ، رفتار تیم حقوقی رئیس جمهور یک شرمساری ملی بود.” وی به استناد به ادعاهای مختلف سیدنی پاول ، وکیل مدافع ترامپ در مورد تقلب در رای دهندگان ، اشاره کرد که وی “نمی خواهد در تلویزیون ظاهر شود و از مدارکی که ادعا می کند دفاع و ارائه کند.”

وی گفت: “این رفتار خشن هر وکیلی است” و افزود که تیم ترامپ اغلب “در خارج از دادگاه” درباره تقلب در انتخابات بحث می كنند ، اما وقتی آنها وارد سالن می شوند ، آنها تقاضای كلاهبرداری نمی كنند و در مورد كلاهبرداری مشاجره نمی كنند. “

کریستی با اشاره به اینکه به ترامپ رأی داد ، گفت که “انتخابات پیامدهایی دارد و ما نمی توانیم به گونه ای رفتار کنیم که گویی اتفاقی در اینجا نیفتاده است.”

وی گفت: “شما موظف به ارائه شواهد هستید.” “شواهد ارائه نشده است. و شما باید نتیجه بگیرید – مانند [Fox News host] تاکر کارلسون حتی در آن شب نتیجه گرفت که اگر شما نمی خواهید بیرون بروید و شواهد را ارائه دهید ، این بدان معنی است که شواهد موجود نیست. “

اظهارات کریستی پس از آنکه قاضی فدرال در پنسیلوانیا آخرین تلاش قانونی ترامپ را از بین برد ، آن را رد کرد و گفت که این کار براساس “یک استدلال قانونی بدون دلیل” انجام شده است.

در یک حکم 37 صفحه ای ، قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده متیو بران نوشت که مبارزات انتخاباتی ترامپ از او خواسته است “تقریباً هفت میلیون رأی دهنده را از حق رای در ایالت کیستون محروم کند” ، و اضافه کرد که انتظار می رود چنین درخواستی ” شواهد واقعی فساد گسترده بران گفت که چنین مدرکی ارائه نشده است.

بران نوشت: “در ایالات متحده ، این نمی تواند حق رای دادن هیچ رای دهنده ای را توجیه کند ، چه رسد به همه رای دهندگان در ششمین ایالت پرجمعیت آن.”

این آخرین ضربه به تلاشهای مداوم رئیس جمهور برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات بود. تاکنون ترامپ و جمهوری خواهان بیش از 30 دادخواست تشکیل داده اند که بیشتر آنها رد ، پس گرفته یا رد شده اند. هیچ دادگاهی شواهدی از تقلب در رای دهندگان پیدا نکرده است.

تلاش های حقوقی ترامپ در حال حاضر توسط رودی جولیانی ، شهردار سابق نیویورک انجام می شود که روز پنجشنبه در جریان یک نشست خبری 90 دقیقه ای در حال تعریق مایع تیره از هر دو طرف دیده شد. همچنین پاول مسئول این ادعا است که ادعاهایی غیرمعمول و بی اساس در مورد کلاهبرداری و ارجاعات مکرر به توطئه QAnon را مطرح کرده است ، و همچنین وکیل مبارزات انتخاباتی Jenna Ellis ، که یک جامعه شناس دیرینه جمهوری خواه را متهم کرده است “سندرم میکروپنیس” در روز شنبه.

به دنبال تصمیم در پنسیلوانیا در روز شنبه ، تیم حقوقی ستاد انتخاباتی ترامپ این ضرر را به عنوان یک به روز رسانی مثبت توصیف کرد ، زیرا به آنها اجازه می دهد سریعتر درخواست تجدید نظر را تسریع کنند.

رئیس جمهور آخر هفته خشم خود را در توییتر ابراز کرد، دفاع از نبردهای قانونی وی و منفجر کردن جمهوری خواهانی که وی را ترغیب می کنند نتایج انتخابات را بپذیرد. اونم همینطور ابراز امیدواری کرد قانون گذاران ایالت “پدر” خواهند داشت که در صورت لزوم رای را نادیده گرفته و آن را برنده اعلام کنند. رهبران قانونگذاری جمهوری خواه در پنسیلوانیا ، ویسکانسین و میشیگان اعلام کرده اند که این اتفاق نخواهد افتاد.

لارا ترامپ ، مشاور ارشد ترامپ روز یکشنبه در گفتگو با فاکس نیوز گفت که هنوز “فرصتی وجود دارد”.

در این آخر هفته جمهوریخواهان منتخب بیشتری در مورد تلاش های رئیس جمهور صحبت کردند ، گرچه بیشتر آنها هنوز پیروزی بایدن را تصدیق نکرده اند. پس از تصمیم در پنسیلوانیا ، سناتور پت تومی ، R-Pa ، گفت که رئیس جمهور قبلا “تمام گزینه های قانونی معتبر را برای به چالش کشیدن نتیجه مسابقه ریاست جمهوری پنسیلوانیا به پایان رسانده بود” و وقایع اخیر نشان می دهد که بایدن رئیس جمهور بعدی خواهد بود.

به دلیل امتناع رئیس جمهور از قبول نتایج ، رئیس اداره خدمات عمومی وی از بیان پیروزی بایدن خودداری کرد و این انتقال را در تاریکی قرار داد.

روز یکشنبه ، سناتور کوین کرامر ، RN.D ، در گفتگو با “ملاقات با مطبوعات” از NBC ، گفت که “زمان شروع یک انتقال ، حداقل برای همکاری با یک انتقال است” ، اگرچه او هنوز منتظر است ببیند که چگونه تلاش های قانونی رئیس جمهور بازی می کند.

اما در ایالت اتحادیه سی.ان.ان ، فرماندار مریلند ، لاری هوگان ، جمهوریخواه ، گفت که تلاش های انتخاباتی رئیس جمهور “به نظر می رسد که ما یک جمهوری موز هستیم”.

وی گفت: “وقت آن است که جلوی مزخرفات را بگیریم.” “هر روز عجیب تر می شود و صادقانه بگویم ، من خجالت می کشم که افراد بیشتری در حزب صحبت نمی کنند.”

سخنگوی فرد آپتون ، آر-میشیگان ، در جای دیگری از CNN گفت كه رای دهندگان در ایالت وی با انتخاب بایدن “صحبت كرده اند”.

وی گفت: “و اینجا در میشیگان ، این خط نازک تیغ نیست.” “این 154000 رأی است. شما باید اجازه دهید آنها ایستاده باشند.”
منبع: green-chapter.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*