کارشناسان هشدار می دهند ، ادعاهای دروغ ترامپ زمینه ایجاد محدودیت های جدید در رای گیری را فراهم می کند


حتی قبل از جمع آوری آرا final نهایی در انتخابات سال 2020 ، رئیس جمهور دونالد ترامپ وکلای خود را به اتهام تقلب در رای دهندگان به دادگاه فرستاد.

وقتی مشخص شد که او به جو بایدن رئیس جمهور منتخب باخته است ، ادعاهای او – و دادخواست های انتخاباتی اش – تسریع شد. ترامپ در حال حمله به شهرهای زیادی با رای دهندگان سیاهپوست است که برای بایدن لازم الاجرا شده اند ، در حالی که وکلای وی بدون دلیل ادعای توطئه جهانی کرده و ده ها پرونده قضایی را در شش ایالت تشکیل داده اند.

استراتژی حقوقی پس از دادگاه در دادگاه شکست خورده است – هیچ موردی از کلاهبرداری رأی دهندگان در پرونده های دادگاه اثبات نشده است – اما کارشناسان هشدار می دهند که این داستان زمینه را برای رد صلاحیت فراهم می کند.

جاستین لویت ، کارشناس حقوق انتخابات و استاد حقوق گفت: “من واقعاً فکر نمی کنم همه اینها در ماه ژانویه به نتیجه متفاوتی منجر شود ، اما من واقعاً از کاری که دونالد ترامپ در حال حاضر با این کشور در ماه فوریه و بعد از آن انجام می دهد می ترسم.” در لویولا ، که در دولت اوباما در وزارت دادگستری خدمت می کرد.

علی رغم شواهد کافی مبنی بر اینکه انتخابات ایالات متحده هم در برابر هک شدن و هم از کلاهبرداری گسترده رای دهندگان محافظت می شود ، اکنون سیاستمداران فدرال و ایالت قوانین جدیدی را پیشنهاد می کنند که رای گیری را دشوار می کند.

وندی وایزر گفت: “ما در حال حاضر شاهد بالن های آزمایشی با اقدامات جدید برای محدود كردن دسترسی به برگه های رای گیری هستیم و من انتظار دارم كه این ماجرای جعلی تقلب در رای دهندگان بهانه ای در بسیاری از نقاط دیگر برای تلاش برای پیشبرد برنامه رأی دهی مورد استفاده قرار گیرد.” ، نایب رئیس برنامه دموکراتیک در مرکز عدالت برنان در دانشکده حقوق در نیویورک.

در گرجستان ، ایالتی سنتی قرمز که بایدن با بیش از 12000 رأی آبی به خود گرفت ، براد رافنسپرگر ، وزیر امور خارجه جمهوری خواه ، چندین تغییر عمده را در انتخابات پیشنهاد کرد ، از جمله افزودن شرط شناسایی رای دهندگان به رأی گیری پستی و سهولت در به چالش کشیدن ادعای اقامت. به ازای هر رای دهنده.

رافنسپرگر در 20 نوامبر با اعلام اینکه شمارش دستها باعث تغییر پیروزی بایدن در این کشور شد اما نتیجه را تغییر نداد ، گفت: “انتخابات نزدیک باعث بی اعتمادی است.” “مردم احساس می کنند گویی کشورشان فریب خورده است.”

پس از سرشماری دوم در ایالت ، همان نتیجه را تأیید کرد.

گابریل استرلینگ ، جمهوری خواه دیگری در کابینه خود ، بعداً سخنان رئیس جمهور و سایر جمهوری خواهان را به دلیل انتخابات “دزدیده شده” یا “تقلب” ، که به گفته وی باعث آزار و اذیت مقامات منتخب و تهدید به مرگ است ، به زور محکوم کرد.

رای گیری از طریق پست ، پاکسازی رای دهندگان و موارد دیگر

مانند هجوم دعاوی با هدف محدود کردن یا گسترش رأی گیری پستی قبل از 3 نوامبر ، از نمایندگان مجلس انتظار می رود تعدادی از قوانین جدید م affectثر بر این رأی گیری را پیشنهاد دهند.

ویزر گفت: “قانونی برای افزایش موانع رأی گیری پستی و تلاش برای تسهیل رأی گیری پستی وضع خواهد شد – ما از هر دو طرف قانون خواهیم دید.”

وی گفت که او به پیشنهادهای قانونی که مبارزات انتخاباتی ترامپ در دادگاه برای آن می جنگد توجه خواهد کرد: محدود کردن افرادی که می توانند از رای گیری از طریق پست ، شناسایی رأی دهندگان ، محدود کردن صندوق های رای و توانایی “درمان” یا تنظیم آرا برای رای دهندگان استفاده کنند. حاوی خطاهای کوچک ، مانند یک امضای گمشده ، بنابراین هنوز هم می توان آنها را شمرد.

لویت گفت که انتظار دارد برخی حوزه های قضایی رأی دهندگان را پاکسازی کند – برخی افراد را از لیست ثبت نام آنها حذف کند. این بخش عادی اداره انتخابات است ، اما اگر خیلی پرخاشگرانه انجام شود ، می تواند حق رای دادن را از رای دهندگان سلب کند.

“ما ادعاهایی را در پرونده های دادگاه فعلی دیده ایم که لیست رای دهندگان پر از رای دهندگان متقلب است. وی به NBC News گفت: “من فکر می کنم یک تلاش همزیستی و پس از انتخابات برای پاکسازی لیست رأی دهندگان که در مورد” کل تقلبی که در سال 2020 اتفاق افتاده است – نقل قول های شدید هوا “صحبت می کنید.

وایزر گفت محدودیت های رای گیری در خلا رخ نخواهد داد – چرخه انتخابات سال 2020 بسیاری از رای دهندگان را در روند رای گیری آموزش داد.

“آمریکایی ها نسبت به سیستم های رأی گیری و مکانیک روند رأی گیری و نحوه کارکرد آن و گزینه هایی که در اختیار دارند بسیار آگاه شده اند و به همین دلیل به ذینفعان بیشتری در این روند تبدیل شده اند.” ، او گفت. “تأثیر مثبتی خواهیم دید.”

مراجعه به رای گیری از طریق پست

جمهوری خواهان برجسته – بسیاری که هنوز از به رسمیت شناختن بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب امتناع می ورزند – به ترامپ پیوسته اند و بی اعتمادی را به سیستم انتخاباتی القا می کنند. برخی خواستار تدابیر ملی علیه رای گیری پستی ، نوعی مشارکت مدنی که به طور منظم مورد استفاده قرار می گیرد ، بود که به دلیل خطرات بهداشتی مراکز رای دهی در میان شیوع ویروس کرونا ، بیشتر از معمول به نفع آمریکایی ها بود.

در یک موضوع اخیر توییتر ، سخنگوی دن کرنشاو ، از تگزاس ، تماس گرفت محدود کردن رای گیری پستی در سراسر کشور و افزودن شرایط شناسایی رأی دهندگان و یک پایگاه داده ملی رأی دهندگان. شاد رند پل ، R-Ky ، توییت پیوند به یک پست وبلاگ گمراه کننده در مورد “ناهنجاری های شمارش آرا”.

وی در توییتر خود نوشت: “تقلب؟ به شواهد نگاه کنید و خود تصمیم بگیرید.”

NBC News گزارش داد ، رئیس جمهور و متحدانش ، مانند پل ، بارها و بارها از ادعاهای “نامناسب انداختن رای” چشم پوشی کردند. در آستانه روز انتخابات ، ترامپ با ارسال اخطارهای بی اساس درباره تقلب گسترده ، بارها با رای گیری مخالفت کرد.

از طرف دیگر ، دموکرات ها قول داده اند بخشی از قانون حقوق رأی را که با تصمیم دادگاه عالی سال 2013 در منطقه شلبی علیه هولدر لغو شده بود ، با نسخه به روز شده به نام نماینده جان لوئیس ، D-Ga ، بازگردانند. نماد و مدافع حقوق رأی. این قانون فرمول منسوخ شده ای را برای تعیین مناطقی که سابقه تبعیض داشته اند به روز می کند و بنابراین باید ثابت کند که تغییرات در رای گیری تبعیض آمیز نیست. بایدن قول داده است که وی را به عنوان رئیس جمهور امضا کند ، کاری که دموکرات ها فقط در صورت پس گرفتن سنا پس از رقابت دور دوم جورجیا در ژانویه می توانند انجام دهند.

ادعاهای بی اساس ترامپ درباره انتخابات سرقت شده تعجب آور نبود – هنگامی که در سال 2016 پیروز شد ، وی اصرار داشت که وی فقط به دلیل تقلب در رای دهندگان رای مردم را از دست داده است هیچ کس ، از جمله گروه ویژه ریاست جمهوری خود ، نمی تواند آن را پیدا کند – اما کارشناسان ترس دارند که او یک نسل از طرفداران خود را برای مبارزه با تهدیدی که وجود ندارد جمع می کند.

با آمدن از رئیس جمهوری که فعالیت سیاسی وی با ادعاهای نژادپرستانه در مورد باراک اوباما آغاز شد ، نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که قوانین محدود کننده انتخابات غالباً به طور نامتناسبی از رأی دهندگان سیاه پوست که از بیدن لازم الاجرا می شوند ، محروم می شوند.

ویزر گفت: “غالباً ، تلاش ها برای ریشه کن کردن تقلب در رای دهندگان سوت های محجبه سگ برای تضعیف رای دهندگان سیاه و قهوه ای است.” “تلاش های رئیس جمهور ترامپ … او را کمتر ظریف جلوه می دهد.”

ترامپ و وکلای وی شهرهایی با تعداد زیادی رای دهنده سیاه پوست مانند دیترویت ، فیلادلفیا و آتلانتا را مقصر این کلاهبرداری دانستند و ادعا کردند توطئه ملی وجود دارد.

رودی جولیانی ، وکیل ترامپ در 19 نوامبر گفت: “تنها تعجب من در این امر این است كه اگر فیلادلفیا در این انتخابات تقلب نكرده باشد ، زیرا در 60 سال گذشته آنها تقریباً در هر انتخابات تقلب كرده اند.” کنفرانس مطبوعاتی آزاد در مقر کمیته ملی جمهوری خواهان در واشنگتن. “شما می توانید در مورد دیترویت همین حرف را بزنید.”

قوانین محدود کننده از نظر تاریخی دوره های پیشرفت را دنبال می کردند

برای بیش از 100 سال ، اتهامات مربوط به تقلب در رای دهندگان قوانین سختگیرانه تری وضع کرده است.

الکس سزار ، استاد دانشکده هاروارد کندی و نویسنده کتاب “حق رأی دادن: تاریخ مورد مناقشه دموکراسی در ایالات متحده” گفت: “تلاش برای سرکوب رای دهندگان تقریباً همیشه با ادعای تقلب در رای دهندگان همراه است یا مقدم است.”

وی گفت: “ادعاهای ترامپ می تواند به راحتی منجر به سرکوب قابل توجه رای دهندگان شود.”

کیزر گفت: در تاریخ آمریکا دو دوره مهم سرکوب آرا وجود داشته است و به دنبال آن هر دو دوره توانمندسازی سیاه پوستان و مهاجرت گسترده بوده است. پس از اصلاحیه و بازسازی پانزدهم برای توانمندسازی رای دهندگان و سیاستمداران سیاهپوست ، قوانین جیم کرو به طور سیستماتیک از حق رای دادن با رای گیری سیاهان و مالیات سواد از رای دهندگان سیاه پوست محروم شد.

قانون حقوق رأی گیری – که در سال 1965 به دنبال راهپیمایی حقوق مدنی موسوم به یکشنبه خونین و چهار بار توسط روسای جمهور هر دو حزب تصویب شد – حق رای دهی به سیاه پوستان را برای دهه ها تضمین کرد.

کارشناسان حقوق رأی می گویند ، اما این امر باعث شکل گیری مدرن تر سرکوب رای دهندگان نیز شده است. در دو دهه گذشته شاهد پاکسازی تهاجمی رای دهندگان از لیست رأی دهندگان ، قوانین محدود کننده ثبت نام ، قوانین داده های شخصی رأی دهندگان ، جوانه زنی تهاجمی و موارد دیگر بوده است. به ویژه جمهوری خواهان می گویند تدابیر لازم برای تأمین رای و جلوگیری از تقلب ضروری است ، منتقدان از جمله قانونگذاران و گروه های مدنی حقوق بشر گفتند که این اقدامات با موفقیت رای دهندگان را با مشکل روبرو کرده است. که وجود ندارد

حامیان رئیس جمهور دونالد ترامپ برای تجمع در مقابل عمارت فرماندار در 14 نوامبر سال 2020 در سنت پل ، مین تجمع می کنند.تصاویر استیون ماتورن / گتی

نژاد و مهاجرت از موضوعات اصلی در انتخابات سال 2020 بود ، که با توجه به اعتراض آمریکایی ها به آزار و اذیت پلیس سیاه پوستان آمریکایی ، در پس زمینه حساب های نژادی ملی صورت گرفت. معاون منتخب رئیس جمهور کامالا هریس اولین سیاه پوست آمریکایی ، اولین زن و اولین آمریکای آسیای جنوبی است که همچنین به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب شد تا در طول مبارزات انتخاباتی با حملات نژادپرستانه روبرو شود.

در ماه اکتبر ، سناتور دیوید پوردو ، R-Ga ، هنگام سخنرانی در یک راهپیمایی ترامپ ، نام هریس را با تمسخر اشتباه تلفظ کرد. (سخنگوی Perdue ادعا می کند که سناتور جمهوری خواه به سادگی نام خود را تلفظ نکرده و “منظورش از این حرف نبود”).

پردو و همتای جمهوری خواه وی ، سناتور کلی لوفلر ، مجبور شدند به ترتیب در 5 ژانویه در برابر جان اوسوف و رافائل وارنوک ، رقیب دموکرات ، شرکت کنند.

کیاسر گفت: “حملات به کامالا هریس ، حمله به نام او ، این را منعکس می کند – او” دیگری “است ، او نامی غیرقابل اعلام دارد.”

کیاسر گفت که 2020 به شکل درگیری های اجتماعی مداوم مناسب است که در گذشته به سرکوب رای دهندگان دامن زده است. و در حالی که کارشناسان اتفاق نظر دارند که دوره سرکوب رای دهندگان در حال حاضر به پایان نرسیده است ، واضح است که ادعاهای ترامپ در مورد انتخابات “دزدیده شده” دوباره جنگ های وی را تشدید می کند.

ویزر گفت: “او گفتگوی عمومی درباره تقلب در رای دهندگان را افزایش داد ، آن را بیشتر به یک گفتگوی خانگی تبدیل کرد و اندازه محدودیت های رای گیری را برای طرفداران خود افزایش داد.” “از این طریق اوضاع را خیلی بدتر کرد.”
منبع: green-chapter.ir