[ad_1]

واشنگتن – دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در ماه های اخیر چنان به اخراج مدیر FBI نزدیک شده است که کاخ سفید به او هشدار داده است که این کار را انجام ندهد ، زیرا به گفته یک مقام ارشد دولت ، این امر می تواند او را در معرض خطر قانونی قرار دهد با آگاهی مستقیم از بحث و یک کارمند آمریکایی آشنا به بحث.

به گفته یک مقام ارشد ، وکلای کاخ سفید “به شدت” به ترامپ توصیه کردند که مدیر دیگر FBI را اخراج نکند زیرا می تواند این تصور را ایجاد کند که برای موقعیتی که به طور سنتی استقلال خود را از کاخ سفید حفظ می کند ، “آزمون وفاداری” لازم است. در دولت

وکلا به رهبری پات سیپولون ، وکیل کاخ سفید ، به طور خاص گفتند که برکناری Wray می تواند موارد حقوقی مشابه موارد مطرح شده پس از برکناری ترامپ از سمت جیمز کومی به عنوان مدیر FBI در سال 2017 در تحقیقات روسیه را ایجاد کند ، کارمندان اعلام کردند.

نگرانی آنها این بود که اخراج Wray می تواند انتقام تلقی شود زیرا رئیس جمهور علناً وی را تحت فشار قرار می داد تا در مورد برخی تحقیقات – مانند اعلام تحقیقات درباره پسر جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب – اقدام مشخصی انجام دهد و سپس از اینکه Wray این کار را نکرد ابراز ناامیدی کرد. پیشنهادات او را دنبال کرده است

برکناری ترامپ در مورد کومی ، که وی از وی خواست تا تحقیقات در مورد مشاور امنیت ملی سابق خود مایکل فلین را خاتمه دهد ، به بخشی از تحقیقات مشاور ویژه در مورد ممانعت از عدالت وی تبدیل شد.

مقامات گفتند ، در نتیجه ، تیم حقوقی رئیس جمهور به او توصیه کردند که ورای را اخراج نکند.

در حالی که ناامیدی های ترامپ از دادستان کل کشور بیل بار طی روزهای گذشته شدت گرفته و بار روز دوشنبه استعفا داده است ، مشاوران رئیس جمهور امیدوارند که وی برای سرنگونی بهشت ​​ترغیب شود. بسیاری از مدیران ارشد فعلی و پیشین گفته اند که برکناری Wray اجتناب ناپذیر به نظر نمی رسد ، اما آنها همچنین به این نکته اشاره می کنند که رئیس جمهور می تواند هر زمان بخواهد چنین تصمیمی را به دلخواه خود اتخاذ کند. در واقع ، مقامات گفتند که آنها آماده اند که ترامپ قبل از ترک ماه آینده از سمت خود آتش اندازی را آغاز کند.

یک مقام ارشد دولت در مورد تغییرات پرسنل و همچنین بخشش های ریاست جمهوری گفت: “من طی هفته های آینده چیزی از میز نمی گیرم.” این مقام گفت که وی انتظار دارد “برخی از اخلال های بسیار مهم در امنیت ملی یا جامعه اطلاعاتی باشد.”

مشخص نیست که شکایات ترامپ از اینکه ری هیچ کاری برای تحقیق در مورد پسر بایدن هانتر انجام نداده چگونه می تواند بر کار وی تأثیر بگذارد ، با توجه به اعلام هفته گذشته مبنی بر اینکه FBI از سال 2018 چنین تحقیقاتی را انجام داده است. ترامپ بار را به دلیل عدم انتقاد تحقیقات را قبل از انتخابات علناً فاش کرده است.

به گفته دو مقام ارشد دولت ، ترامپ همچنین اخیراً تهدید به اخراج چاد ولف ، وزیر امنیت داخلی کرد. رئیس جمهور ولف را مسئول اظهارات عمومی کریستوفر کربس ، رئیس سابق آژانس انتخاباتی امنیت میهن دانست. كربس انتخابات سال 2020 را “امن ترين انتخابات در تاريخ آمريكا” خواند.

اما برخی از مشاوران رئیس جمهور وی را متقاعد کرده اند که ولف را در محل کار خود نگه دارد و آنها معتقدند – یا حداقل امید دارند – او اخراج نخواهد شد.

کاخ سفید از اظهار نظر در مورد تفکر فعلی رئیس جمهور در اخراج اعضای دولت وی خودداری کرد. جاد دیر سخنگوی کاخ سفید گفت: “اگر رئیس جمهور به شخصی اعتماد نکند ، به شما اطلاع می دهد.” “در حال حاضر هیچ گزارش کارمندی نداریم.”

مقامات فعلی و پیشین گفتند که احتمال اخراج ترامپ از مقامات ارشد که از آن ناامید شده یا احساس خیانت کرده است ، افزایش خواهد یافت.

جینا هاسپل ، رئیس سیا چنان مطمئن شد که می تواند از کار برکنار شود که ماه گذشته پس از برکناری مارک اسپر ، وزیر دفاع ترامپ ، وزیر دفاع آمریکا ، در حال تمیز کردن وسایل شخصی از دفتر خود در مقر سیا دیده شد ، به گفته سه مقام سابق و دولت فعلی. آشنا به موضوع

گفته می شود که کارهای هاسپل در هفته های پس از انتخابات مورد تردید است ، بخشی از آن به دلیل عدم تمایل وی به انتشار اسناد طبقه بندی شده مربوط به دخالت روسیه در انتخابات 2016 بود ، حتی در حالی که سایر رهبران اطلاعاتی مانند جان راتکلیف بر انتشار اطلاعات اصرار دارند. . مقامات گفتند ، با توجه به اینكه چندین جمهوریخواه سنا از كاخ سفید حمایت كرده اند ، مقامات گفتند كه موقعیت او ممكن است در حال حاضر امن تر از حتی چند هفته پیش باشد.

هنوز هم ، مقامات گفتند که ترامپ به هر حال می تواند تصمیم به اخراج هاسپل بگیرد. یک مقام ارشد سابق دولت گفت: “این اطمینان حاصل نشده است.”

سخنگوی سیا درمورد بسته بندی وسایل شخصی هاسپل در دفتر کارش ، گفت: “من در دفتر مدیر هاسپل متوقف شدم و همان جا روی میز اتاق کنفرانس او ​​یکی از خاطرات مورد علاقه او بود ، یک کاسه در خط افق لندن.”

کن دیلانیان و کریستن ولکر کمک کرد[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد