یافته ها نشان می دهد که این ماده معدنی باعث افزایش gynecomastia 12 years old تستوسترون می شود. سایر عارضههایی که با یک محیط هورمونی تغییر یافته در بدن همراه هستند و ممکن است در ارتباط با ژنیکوماستی باشند، نارسایی مزمن کلیه و پرکاری غده تیروئید میباشند. درمان ژنیکوماستی با حجامت ، یکی از روش هایی است که برای درمان بزرگی سینه در مردان ، از آن نام برده می شود. محلول را از صافی رد کرده و کمی عسل به آن اضافه کنید. برای کاهش این درد می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. دانه کتان نیز دارای اسیدهای چرب امگا ۳ است که باعث افزایش تستوسترون و کاهش سطح استروژن می شود. نکته: یخ را مستقیما روی پوست قرار ندهید زیرا ممکن است باعث یخ زدگی شود. ژنیکوماستی اغلب باعث می شود که سینه ها در زمان های گوناگون حساس و حتی دردناک شوند. ژنیکوماستی معمولا در مدتی کمتر از دو سال و بدون نیاز به هیچگونه درمانی برطرف میشود. این درمان را هر روز و به مدت چند هفته تکرار کنید. ۲ تا ۳ بار در روز و به ویژه قبل از خواب این نوشیدنی را مصرف کنید. ضمن این که می توانید پس از مشورت با پزشک از مکمل زردچوبه نیز استفاده کنید.

اگر دچار تورم ، درد ، حساسیت ، ترشح از نوک پستان در یک یا هر دو پستان هستید ، به پزشک متخصص مراجعه کنید. می توانید از مکمل های امگا ۳ تحت نظر پزشک استفاده کنید. انجام هر یک از این روشها باید به تشخیص پزشک متخصص انجام شود؛ نه پزشک عمومی. برای انجام این تمرین لازم است به پشت بر روی یک نیمکت دراز بکشید. این تمرین را در پنج ست و هر ست ۲۵ بار تکرار کنید. سپس آن را صاف کرده و چند بار در روز از این چای استفاده کنید. می توان از آن برای از بین بردن چربی در سینه نیز استفاده کرد. انجام جراحی ژنیکوماستی بهترین و ایمن ترین روش برای از بین بردن ژنیکوماستی و عدم بازگشت و عود مجدد را تضمین می کند. اگر بزرگ شدن سینه به علت بیماری کبدی باشد، خار شیر یک درمان عالی برای آن است. شایع ترین علائم و نشانه های آن نیز شامل ایجاد تورم بافت غده پستان و حساسیت به لمس آن ها است. علائم اولیه ژنیکوماستی بزرگ شدن سینه های مرد است ؛ همانطور که قبلا ذکر شد، ژنیکوماستی بزرگ شدن بافت غده به جای بافت چربی است.به طور متناوب در مکان که نوک پستان است و ممکن است حس لاستیک یا قوی داشته باشد ،مشابه است.

اگر در مراحل اولیه متوجه علایم شوید و زود برای درمان آن اقدام کنید شانس خوبی خواهید داشت. معاینه دورهای بیمار بین 3 تا 6 ماه ضروری است.نکته مهم این است که ژنیکوماستی، به ویژه در جوانان و نوجوانان، بیش از آن که از نظر پزشکی مسالهساز باشد، از نقطهنظر روانی و اجتماعی مسالهساز است، به طوری که بیمار احساس شرم میکند و از برهنه شدن میهراسد و اعتماد به نفس خود را از دست میدهد و دچار سرخوردگی و افسردگی میشود. ژنیکوماستی که در دراز مدت (12 ماه یا بیشتر) وجود دارد، ممکن است زخم شود (از نظر پزشکی اصطلاح فیبروز)، و درمان با داروها را اگر برای دستیابی به واکنش غیر ممکن نکند مشکلتر میکند. نتایج این عمل جراحی معمولاً بسیار رضایتبخش است. در این زمان معمولاً از جوهر مخصوص برای علامتگذاری سینه استفاده میشود. ورم و کبودی ایجاد شده پس از این درمان معمولاً با گذشت شش هفته از جراحی به تدریج از بین خواهد رفت.

با این حال اگر این عارضه ناشی از یک بیماری زمینه ای مانند هیپوگنادیسم ، سوء تغذیه و یا سیروز ایجاد شود ، در این صورت ممکن است نیاز به درمان داشته باشد. جراحی دست و پا:برطرف کردن جای زخم:گاهی به دلیل تصادف و یا بیماری های مختلف زخم هایی روی پوست ایجاد می شود که دارای اثری موقت روی پوست هستند. گاهی اوقات بزرگی بافت سینه مردان تنها به دلیل چاقی بوده و امری طبیعی میباشد. نمیتوان به این سوال پاسخی قطعی و واضح داد اما حقیقت این است که این مشکل تنها در نوزادان و نوجوانان موقتی است لذا افراد بزرگسال نباید انتظار داشته باشند که ژنیکوماستی در آنها به خودی خود برطرفشود زیرا پس از آنکه بافت غدهای سینهها شکلگرفت تنها میتوان از طریق جراحی آنها را برداشت. زیرا این ادویه ممکن است مشکلات معده مانند ریفلاکس اسید را در بعضی افراد سبب شود. ژنیکوماستی در پسران نوجوان بسیار رایج است. برخی از آقایان و پسران در قفسه سینه خود بافت چربی زیادی دارند که ممکن است به نظر برسد سینه ها بزرگ شده اند که به این حالت ژنیکوماستی کاذب گفته می شود. ژنیکوماستی اختلالی است که بر روی مردان تأثیر می گذارد و باعث می شود بافت پستان آن ها متورم شود.

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد