[ad_1]

وقتی رئیس جمهور دونالد ترامپ در انتخابات 2016 پیروز شد ، این کار را تا حد زیادی با موضوع مهاجرت انجام داد و ظرف چهار سال موفق به ایجاد تغییرات اساسی در سیستم پناهندگی در خانه و آن سوی مرز شد.

اکنون که به خارج از دفتر وی رای داده شده است ، کارشناسان و مدافعان امور مهاجرت می گویند اقدامات وی ، از جمله تغییر سیاست هایی که با سرعتی “بی سابقه” صورت گرفته اند ، مدتی طول می کشد تا دولت جدید در میان همه گیری مداوم برداشته شود.

مظفر چشتی ، یکی از اعضای ارشد موسسه سیاست های مهاجرت ، به NBC News گفت: “او تنها رئیس جمهور همیشه ، نه تنها در تاریخ معاصر است که بر اساس سکوی سیاست مهاجرت خود انتخاب شده است.” “و او به قول خود عمل کرد. او پس از انتخاب شدن او را رها نکرد. این تفاوت فاحشی با دولت قبلی است. “

رئیس جمهور منتخب جو بایدن گفت طیف وسیعی از این تغییرات را در 100 روز نخست حضور خود برعکس خواهد کرد ، اما کارشناسان گفتند که دیدن نتایج این تغییرات بسیار بیشتر طول می کشد.

سه نفر در توسعه بستر مهاجرت بایدن به NBC News گفتند که این تغییرات پایدار خواهد بود و ممکن است یک باره اتفاق نیفتد.

روز سه شنبه ، بایدن از قصد خود برای معرفی الخاندرو مایورکا به عنوان وزیر امنیت داخلی خود ، اولین آمریکای لاتین و اولین مهاجر انتخاب شده به عنوان رئیس بخش خبر داد.

چشتی گفت: ترامپ دولت خود را با صدور دستورات اجرایی به عنوان ممنوعیت سفر آغاز کرد و تا پایان دوره کار خود ، سیستم پناهندگی کشور را تا حد زیادی برچیده است. در کل ، این موسسه تخمین می زند که ترامپ بیش از 400 اقدام اجرایی برای تغییر سیستم مهاجرت با سرعتی “بی سابقه” انجام داده است.

چشتی گفت: یکی از ساده ترین کارها می تواند بازگرداندن و گسترش حمایت تحت برنامه اقدام موکول در دوران اوباما باشد ، که از مهاجران جوانی که از کودکی به کشور آورده شده اند اما فاقد وضعیت قانونی هستند محافظت می کند.

وی گفت که سیاست دیگری که می تواند زودتر از بایدن لغو شود ، بازگشت به دستورالعمل های مهاجرتی دولت اوباما در مورد مجرمان جدی یا تهدید به امنیت ملی است.

فرناندو گارسیا ، مدیر اجرایی شبکه مرزی حقوق بشر ، گفت: یکی از سیاست هایی که لغو آن دشوارتر است پروتکل های حمایت از مهاجران ترامپ است که به آن “ماندن در مکزیک” نیز می گویند ، دهها هزار پناهجو به مکزیک منتظر کارهای خود هستند. گارسیا گفت که خاتمه خط مشی به این سال پاسخ نخواهد داد که با کسانی که هنوز در مرز منتظرند چه کار کنیم یا چگونه آنها را برگردانیم و چه زمانی این کار ممکن است طول بکشد.

وی گفت: “بنابراین ، در نهایت ، این بدان معنا نیست که ما اکنون توانایی این را داریم که بلافاصله همه را برگردانیم ، و من بسیار نگران هستم.” “چگونه می خواهیم این کار را انجام دهیم؟”

وی گفت: تغییر سیاست دیگری که به زمان نیاز دارد ، پیوستن صدها خانواده است که هنوز در نتیجه سیاست جنجالی جدایی خانواده ترامپ از هم جدا شده اند ، که هزاران خانواده را در مرز تقسیم کرده است.

همانطور که NBC News گزارش داد ، وکلائی که وظیفه یافتن والدین مهاجر را دارند که توسط دولت ترامپ از فرزندان خود جدا شده اند ، هنوز 666 کودک را پدر و مادر پیدا نکرده اند.

وی گفت: “ما باید این خانواده ها را دور هم جمع کنیم.”

چشتی گفت: معکوس کردن قانون شارژ عمومی دولت ترامپ نیز احتمالاً مدتی طول خواهد کشید. وی گفت ، در حال حاضر ، این قانون ، كه مهاجران را در صورت تخفیف برای كمك به مردم ، به دست آوردن نوعی وضعیت قانونی مشكل می سازد ، در دادگاه ها مورد اعتراض است ،

وی گفت: “اگر پوشاندن آن به ترامپ یک سال زمان برد ، چرا باید برای توسعه آن باید زمان کمتری صرف شود؟” “این سوالی است که همه ما می پرسیم.”

وی گفت که بایدن همچنین ایجاد یک سیستم پناهندگی عادلانه و م afterثر پس از پایان ترامپ توسط یک سری تغییرات درهم تنیده در سیاست شامل برخی توافقات با کشورهای مختلف ، از جمله مکزیک و کشورها ، با یک کار دلهره آور و مهم روبرو خواهد شد. از آمریکای مرکزی

“آیا او دیوار زیبایی از دریا به دریا درخشان ساخته است؟ این اتفاق نیفتاد ، اما از طرف دیگر می توانید استدلال کنید ، او موفق شد بدون استفاده از آجر و ملات به شکل تغییر در پناهگاه ، دیواری بسازد “. “تغییرات در رژیم پناهندگی ما آنقدر عمیق بوده است که تقریباً پناهجویانی را که وارد ایالات متحده می شوند خسته کرده است.”

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

Chischi گفت: یكی از تغییرات طولانی مدت و بالقوه دشوار می تواند یك بسته اصلاحات مهاجرتی برای اعطای وضعیت مهاجر فاقد سند باشد ، خصوصاً در یك كنگره بالقوه تقسیم شده كه چنین پیشنهادهایی از نظر تاریخی ناكام مانده اند.

وی گفت: “من فکر می کنم دستیابی به آن نه تنها به دلیل همه گیری ، بلکه به دلیل سابقه اصلاحات مهاجرت در یک دولت تقسیم شده دشوارترین مشکل است.”

گارسیا گفت اگرچه تغییر سیاست زمان بر است ، اما تغییر روایت و تصویری که آمریکا طراحی کرده نیز حیاتی است.

وی گفت: “آنچه من در مورد چگونگی تدوین سیاست های ملی می اندیشم فقط سیاست نیست ، بلکه ابتدا داستانی وجود دارد که سیاست را شکل می دهد.”

وی گفت: “در حال حاضر ابراز آسایش در جوامع مرزی و خانواده ها برای تغییر احتمالی وجود دارد.”[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد