پیشنهاد سنا برای جلوگیری از فروش سلاح در امارات متحده عربی کافی نیست


واشنگتن – تلاش ها برای جلوگیری از فروش هواپیماهای جنگنده رادار گریز و هواپیماهای بدون سرنشین پیشرفته ایالات متحده به امارات متحده عربی در امارات متحده عربی روز چهارشنبه در مجلس سنای ایالات متحده مسدود شد ، و این قطعنامه ها اکثریت را دریافت نکردند. وکلای اسرائیلی ، گروه های حقوق بشری و نمایندگان مجلس از هر دو طرف.

هر دو قطعنامه – یکی روی F-35 و دیگری در هواپیماهای بدون سرنشین Reaper – به سختی به اکثریت رسیده است. قطعنامه مخالف F-35 با رای 47-49 شکست خورد. قطعنامه هواپیمای بدون سرنشین 46-50 شکست خورد ، همانطور که هر دو دموکرات از سن آریزونا شکست خوردند. کریستن سینما و مارک کلی با اطمینان از عدم موفقیت این قطعنامه در مجلس سنا که به سختی تقسیم شده بود ، به آن رأی دادند.

با این حال دونالد ترامپ رئیس جمهور پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد با بالا بردن محدودیت برای مخالفان فروش سلاح که به اکثریت با اثبات حق وتو برای غلبه بر وتو ترامپ نیاز دارند ، قطعنامه ها را وتو کند.

پس از آنکه رئیس جمهور ترامپ با احتمال لغو وتو برای اولین بار در دوران ریاست جمهوری خود در مورد مسئله دیگر امنیت ملی پس از تصویب مجلس مجوز قانون ملی دفاع سالانه با حاشیه های اثبات شده ، آرا روبرو شد علیرغم تهدید ترامپ برای از بین بردن این لایحه در صورت رسیدن به میز کار ، علیه وتو.

رای گیری روز چهارشنبه در مورد معامله اماراتی اندکی قبل از بسته شدن پنجره 30 روزه جمعه صادر شد تا به کنگره اجازه جلوگیری از فروش را بدهد. طبق قانون ، فروش نظامی خارجی مجاز توسط دولت ممکن است ادامه یابد ، مگر اینکه کنگره در مدت 30 روز از اطلاع از فروش پیشنهادی اقدام به جلوگیری از آن کند.

رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل ، R.K. “

روز چهارشنبه ، کاخ سفید روشن کرد که در صورت رسیدن به دفتر رئیس جمهور می تواند این وتو را وتو کند. دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید گفت که دولت “به شدت مخالف” مصوبات است و گفت که فروش اسلحه “مستقیماً از سیاست خارجی ایالات متحده و اهداف امنیت ملی حمایت می کند.”

با پایان یافتن زمان ترامپ ، دولت ترامپ در حال آماده سازی فروش 50 فروند F-35 ، حداکثر 18 هواپیمای بدون سرنشین و مهمات Reaper به مخالفت دوجانبه در کنگره است.

دستیار وزیر امور سیاسی-نظامی ر.کلارک کوپر روز سه شنبه گفت: “ما به همکاری با امارات متحده عربی در زمینه نامه های پیشنهاد و پذیرش ادامه می دهیم که در صورت نتیجه گیری ، هر معامله نهایی خواهد شد.”

وزارت امور خارجه گفت فروش سلاح به امارات و دیگر کشورهای منطقه به متحدان خلیج فارس در دفاع از خود در برابر ایران و تقویت امنیت اسرائیل کمک می کند. منتقدان می گویند مسابقه تسلیحاتی با تهران آغاز می شود. توافقنامه پیشنهادی اندکی پس از آنکه ابوظبی رسماً اسرائیل را به عنوان یک کشور به رسمیت شناخت ، منعقد شد.

در ماه آگوست ، حتی در حالی که اسرائیل و امارات متحده عربی توافقنامه صلح برجسته ای را با میانجیگری آمریکا امضا کردند ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی علنا ​​گفت که با فروش F-35 به امارات مخالف است ، که این می تواند “برتری نظامی” با کیفیت کشورش نسبت به همسایگان را تضعیف کند. که ایالات متحده مدتهاست متعهد به حفظ آن است. سپس نتانیاهو گفت که هواپیماهای F-35 بخشی از توافق صلح نیستند.

اما از آن زمان به بعد ، دولت اسرائیل مخالفت خود را لغو کرد و در مصاحبه مشترک با سفیر امارت در Morning Joe از MSNBC این هفته ، رون درمر ، سفیر اسرائیل در ایالات متحده ، این موضوع را ناچیز ارزیابی کرد.

درمر گفت: “آنچه من را در شب بیدار نگه می دارد ، در واقع فروش پیشنهادی F-35 به امارات نیست.” وی با اشاره به دولت آینده بایدن افزود: “آنچه مرا در شب بیدار نگه می دارد ، ایده بازگشت شخصی به توافق هسته ای با ایران است.”

گروه های بین المللی حقوق بشر نیز با استناد به سابقه امارات در هدف قرار دادن و کشتن غیرنظامیان در یمن ، فروش سلاح های آمریکایی به افراط گرایان و حتی نقض تحریم بین المللی تسلیحاتی در لیبی ، خواستار توقف فروش شده اند.

فیلیپ نصیف ، مدیر این برنامه گفت: “این هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی می توانند مسئول حملاتی در امارات متحده عربی باشند که موجب نقض قوانین بین المللی بشردوستانه شده و هزاران غیرنظامی یمنی را که قبلاً متحمل سنگینی یکی از ویران کننده ترین فاجعه های انسانی جهان شده اند ، کشته و زخمی کنند.” از حمایت از خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو ​​بین الملل ایالات متحده ، هشدار داد.

برد بومن ، بنیاد دفاع از دموکراسی ها ، گفت: یک سوال اساسی برای قانونگذاران این بود که آیا می توان به امارات متحده عربی اعتماد کرد تا از فناوری پنهان کاری F-35 مورد نظر محافظت کرده و از سقوط آن به دست مخالفان جلوگیری کند.

“آیا ما اطمینان داریم که فناوری F-35 ، که پیشرفته ترین در جهان است ، به اندازه کافی محافظت خواهد شد؟” آیا امارات متحده عربی برای حفاظت از فناوری آنچه در آن نگران نیست ، به ویژه روس ها و چینی ها انجام می دهد؟ گفت بومن ، مشاور سابق سازمان امنیت اجتماعی کمیته خدمات مسلح سنا.

کوپر گفت که تأثیر فروش در بحران انسانی منطقه هنوز در حال بررسی است ، اما خاطرنشان کرد که امارات متحده عربی “بارها و بارها خود را ثابت کرده است” به عنوان “شریکی که می توانیم روی آن حساب کنیم”.

“ایالات متحده قطعاً این تعهدات را جدی می گیرد. ما به همه متحدان و شرکای خود متعهد هستیم در هر زمان و در مواردی که ادعا می شود گزارش هایی مبنی بر استفاده غیر مجاز ، برنامه ها یا نقل و انتقالات رخ می دهد ، متعهد هستیم. ” “ما متعهد به محافظت از غیرنظامیان هستیم.”

سناتور کریس مورفی ، کنتیکت ، یکی از سناتورها ، گفت: “از خود بپرسید آیا آنچه امروز در خاورمیانه از دست رفته است سلاح های بدون سرنشین Reaper است که می تواند موشک های Hellfire با خطر صفر را برای اپراتور این پهپاد پرتاب کند؟ هفته گذشته در مصاحبه ای گفت که قطعنامه هایی را برای عدم پذیرش فروش ارائه کرده است.

Dan De Luce و Frank Thorpe V کمک کرد


منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes