[ad_1]

واشنگتن – گروهی از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها این هفته رهنمودهای خود را برای اولین مرحله از بلند پروازانه ترین کمپین واکسیناسیون ملی در تاریخ معاصر اعلام کردند.

با این وجود فراتر از دستورالعمل هایی که به ایالات متحده در مورد چگونگی استفاده از واکسن های خود توصیه می شود – و یک عملیات بزرگ وزارت دفاع برای تحویل آنها – دولت ترامپ برای یک نقش مهم فدرال آماده نشده است ، عدم برنامه ریزی که باعث نگرانی قابل توجهی در ایالت و مقامات محلی بهداشت.

لیست قابل توجهی از مسئولیت های انجام نشده فدرال ، چالش های پیش روی رئیس جمهور منتخب جو بایدن را برجسته می کند ، وی که بار عمده ای از اجرای یک کمپین ملی واکسیناسیون ملی را برای همه آمریکایی ها ، به طور بالقوه بدون بودجه اضافی میلیاردها دلار ، به ارث می برد.

علائم هشدار دهنده واضح است ، اگرچه مقامات 9 ماه فرصت داشتند تا برای توزیع گسترده واکسن های مختلف آماده شوند. به عنوان مثال ، دولت فدرال هنوز در تلاش است تا سیستم ردیابی مواد ضروری پزشکی مانند سرنگ را اصلاح کند و ارتباط منظم بین مدیران و ارائه دهندگان را تسهیل کند.

و کشورهای محروم از پول نقد هزاران کلینیک واکسیناسیون دسته جمعی ایجاد می کنند ، آنها را کارمند می کنند و کمپین های عمده روابط عمومی را برای آگاه سازی آمریکایی ها از کجا واکسن می گیرند و چرا به آنها احتیاج دارند و برای اطمینان از این کار که با وجود عوارض جانبی بالقوه ، دوزهای دوم را دریافت می کنند.

یک مقام ارشد سابق در وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی گفت: “تیم جدید یک چالش باورنکردنی برای تلاش برای جلب اعتماد عمومی و غلبه بر همه راه هایی که برای ایجاد آنها ایجاد نشده است ، خواهد داشت.”

به عنوان مثال ، “اگر می خواهید از مجموعه ای کاملاً جدید از آزمایش نشده استفاده کنید [logistics] سیستم ها ، سپس شما برای اجرای اشکالات به آزمایشات آزمایشی نیاز دارید “، این مقام سابق گفت. “

سخنگوی بایدن ، تی جی داكلو در بیانیه ای گفت كه رئیس جمهور تازه انتخاب شده “كاملاً متعهد است كه در هفته ها و روزهای قبل از 20 ژانویه هر آنچه ممكن است انجام دهد تا اطمینان حاصل شود كه دولت بایدن برای توزیع ایمن ، موثر و عادلانه واكسن COVID در سراسر کشور. “

داكلوس گفت: “بخشي از اين مأموريت ، همكاري با مقامات دولتي متولي اين شغل است تا دولت جديد وقت را تلف نكند و هر چه سريعتر نتايج را براي مردم آمريكا توليد كند.” اکنون این اتفاق می افتد و طی هفته های آینده ادامه خواهد داشت. “

دکتر مندی کوهن ، دبیر بخش بهداشت و خدمات انسانی کارولینای شمالی ، بر نیاز به یک رابط اساسی فناوری اطلاعات با توجه به تعداد سیستم های سطح ایالت تأکید کرد. وی گفت: “این یک کار تاریخی در واکسیناسیون جمعیت خواهد بود” ، و “دولت فدرال نقش بزرگی دارد.” در حال حاضر ، “چیزهای زیادی برای ایالات وجود دارد.”

یکی دیگر از مقامات دولتی که به طور منظم با Operation Warp Speed ​​، پروژه توزیع سریع واکسن در دولت صحبت می کرد ، گفت روشن است که فاز اول – واکسیناسیون کارکنان بهداشتی و ساکنان خانه های سالمندان – برای “روان کار کردن” طراحی شده است. “

این مقام گفت ، “این فریبنده خواهد بود” ، هشدار داد که عدم هماهنگی فدرال با بخش های بهداشت محلی ، همراه با کمبود بودجه و موانع بزرگ فناوری اطلاعات ، می تواند واکسیناسیون جمعیت عمومی را از اوایل فوریه ایجاد کند. این مقام مسئول با اشاره به زمان حضور با بایدن گفت: “مشخص است که این چگونه پیش خواهد رفت.”

Operation Warp Speed ​​از سیستم عامل Tiberius ، مملو از داده های سرشماری ، سازمان های بهداشتی ایالتی و فدرال و CDC ، برای ادغام داده های مربوط به تولید ، آزمایشات بالینی ، زنجیره تأمین و سایر تدارکات استفاده می کند.

اما این پلت فرم ترکیبی از سیستم های IT و محلی و محلی را به همراه بسیاری از سیستم های فدرال دیگر که همه برای برقراری ارتباط نیاز دارند ، ادغام نمی کند.

لوری ترمل فریمن ، مدیر اجرایی انجمن ملی بهداشت و مقامات شهری ، گفت که ایجاد “نوع یکپارچه سیستم یکپارچه مورد نیاز برای پاسخگویی” احتمالاً “خیلی دیر است”. “من نمی دانم چرا این کار 9 ماه پیش نمی توانست شروع شود. این می تواند مانع موفقیت ما شود و واکسیناسیون افراد طولانی تر طول می کشد. وی گفت: “ما وقت نداریم.”

یک برنامه ریز گفت: “بزرگترین ترس ما این است که یک گلوله نقره ای در نزدیکی خود داشته باشیم و ممکن است مثر نباشد” اگر افراد خیلی کمی در مدت زمان کوتاهی واکسینه شوند و ایالت ها میلیاردها بودجه اضافی از کنگره دریافت نکنند ، لازم برای اجرا

طرح جدید دیگری ، مورد علاقه رهبر اکثریت سنا ، میچ مک کانل ، آر-کی. ، هیچ بودجه اضافی برای ایالت ها و شهرها ارائه نکرد. رابرت ردفیلد ، مدیر CDC تخمین می زند که این بخش برای توزیع واکسن فوراً به 6 میلیارد دلار نیاز دارد. گروه های تجاری نمایندگی آژانس های بهداشتی دولتی می گویند که این مبلغ تقریباً 8.4 میلیارد دلار است. فریمن گفت: “در حال حاضر هیچ پولی وجود ندارد.”

فاز دوم

ایالات متحده نزدیک است که اولین واکسن Covid-19 خود را تأیید کند – جلسه سازمان غذا و دارو برای 10 دسامبر برنامه ریزی شده است – و دو تولید کننده واکسن به دنبال مجوز برای استفاده اضطراری هستند.

روز دوشنبه ، ژنرال ارتش آمیز Paul Paul Ostrovsky ، مدیر عملیات Warp Speed ​​برای تأمین ، تولید و توزیع ، گفت که تا پایان ماه ژوئن ، 100 درصد آمریکایی هایی که واکسن می خواهند ، این واکسن را خواهند گرفت و انتظارات برای برنامه ها را تعیین می کند. که من پول و زیرساختی برای موفقیت ندارم.

هیچ برنامه فدرال قوی برای آنچه پس از اولین مرحله حساس واکسیناسیون آمریکایی ها در دسامبر و ژانویه اتفاق می افتد ، وجود ندارد. ژنرال ارتش گوستاو پرنا ، ارتش ، افسر ارشد عملیاتی Warp Speed ​​در گفتگو با ایالات متحده ، چهارشنبه گفت: “مسئولیت ما این است که برنامه آنها را تقویت کنیم ، برنامه آنها را تقویت کنیم.”

Topper Spiro ، معاون سیاست های بهداشت و درمان و همیار ارشد سیاست های اقتصادی در مرکز لیبرال پیشرفت آمریکایی ، گفت: “دولت ترامپ فقط در توزیع متمرکز است ، که فقط تحویل به ایالات است.”

پس از واکسیناسیون ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، اولین پاسخ دهندگان و برخی از افراد آسیب پذیر ، تقریباً 209 میلیون نفر نیاز به دسترسی به واکسن ظرف یک ماه دارند تا بتواند به ایمنی گله کمک کند. اسپیرو گفت ، زیرساخت های فعلی ایالات متحده قادر به تأمین این تقاضا نیستند.

حداکثر میزان واکسیناسیون سالانه آنفولانزا در ایالات متحده حدود 70 میلیون در ماه سپتامبر است. Spiro تخمین می زند که 3000 سایت اداری دیگر مورد نیاز باشد. وی گفت: “شما می خواهید در کمتر از پنج دقیقه بتوانند رانندگی کنند یا راه بروند و واکسینه شوند.”

دکتر دن هانفلینگ ، متخصص ایمنی زیستی و واکنش در برابر بلایا ، گفت: “شما نمی توانید بگویید که این کار را به ایالت ها واگذار می کنید. اگر کشوری این کار را به یک روش انجام دهد و دیگری به روشی دیگر ، مردم تلاش برای عبور از خطوط ایالتی برای بازی کردن سیستم. “هانفلینگ در میان کارشناسان ایمیل امسال بود که سعی داشت دولت ترامپ را در مورد همه گیری قریب الوقوع هشدار دهد.

وی گفت: “این فقط یک کاکوفونی پاسخ ایجاد می کند.”

[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر