يك مقام ارشد آمريكايي مي گويد: چين آزمايشات انساني را براي ايجاد ابر سربازهاي بيولوژيك انجام داده است


واشنگتن – مقامات ارشد اطلاعاتی این کشور روز جمعه گفت که اطلاعات آمریكا نشان می دهد كه چین “آزمایش های انسانی” اعضای ارتش آزادیبخش خلق را به امید توسعه سربازانی با “توانایی های بیولوژیك افزایش یافته” انجام داده است.

جان راتکلیف ، مدیر اطلاعات ملی ، این بیانیه انفجاری را در شماره ای طولانی از روزنامه وال استریت ژورنال قرار داد و گفت: چین بزرگترین تهدید برای امنیت ملی ایالات متحده است.

راتکلیف ، نماینده سابق کنگره جمهوری خواه از تگزاس ، نوشت: “هیچ محدودیتی اخلاقی در آزار و شکنجه قدرت در پکن وجود ندارد.”

دفتر وی و CIA بلافاصله به درخواست ها برای روشن شدن این ایده که چین به دنبال ایجاد “سربازان فوق العاده” از نوع نمایش داده شده در فیلم های هالیوود مانند “کاپیتان آمریکا” ، “تصویر خونین” و “سرباز جهانی” است ، پاسخ ندادند.

ژان کلود ون دام ، دلف لوندگرن و تامی “کوچک” لیستر در صحنه ای از فیلم سرباز جهانی سال 1992 صف آرایی می کنند.تصاویر TriStar / گتی

سال گذشته ، دو دانشمند آمریکایی گزارشی نوشتند که هدف های چین برای استقرار بیوتکنولوژی در جبهه های جنگ را مورد بررسی قرار داد ، از جمله آنچه آنها می گویند نشانه علاقه چین به استفاده از فناوری ویرایش ژن برای بهبود عملکرد انسان و احتمالاً نظامی است. .

به طور خاص ، محققان مطالعات چینی را با استفاده از ابزار ویرایش ژن CRISPR مطالعه کردند که به اختصار “خوشه های تکرارهای کوتاه پالیندروم به طور منظم پراکنده” است. CRISPR برای درمان بیماری های ژنتیکی و اصلاح گیاهان مورد استفاده قرار گرفته است ، اما دانشمندان غربی تلاش برای دستکاری ژن ها برای بهبود عملکرد افراد سالم را غیراخلاقی می دانند.

دانشمندان ، السا كانيا ، متخصص فني دفاع چين در مركز دفاع نوشت: “در حالي كه استفاده بالقوه از CRISPR براي افزايش قابليت هاي انساني ميدان جنگ آينده در حال حاضر تنها يك احتمال فرضي باقي مانده است ، نشانه هايي وجود دارد كه محققان ارتش چين در حال بررسي پتانسيل آن هستند.” امنیت جدید ایالات متحده و ویلسون وورندیک ، مشاور چین و افسر سابق نیروی دریایی ایالات متحده.

محققان با استناد به مقاله ای در سال 2015 در یک روزنامه نظامی نوشتند: “دانشمندان و استراتژیست های نظامی چین بطور مداوم تأکید کرده اند که بیوتکنولوژی می تواند به” قله فرماندهی استراتژیک جدید انقلاب نظامی آینده “تبدیل شود.”

آنها خاطرنشان كردند كه يك ژنرال برجسته چيني در سال 2017 گفت كه “بيوتكنولوژي مدرن و تلفيق آن با اطلاعات ، نانو (فن آوري) و شناختي و ساير موارد. مناطق تأثیر انقلابی بر سلاح و تجهیزات ، میادین جنگ ، اشکال جنگ و نظریه های نظامی خواهند داشت. “

وورندیک در مصاحبه تلفنی با NBC News گفت که وی نگران مزیت میدان نبردی است که چنین تحقیقاتی می تواند ارائه دهد تا عواقب دستکاری ژنهای انسانی.

وی گفت: “هنگامی که ما شروع به بازی با ارگانیسم های ژنتیکی می کنیم ، می تواند عواقب ناخواسته ای داشته باشد.”

مقامات دولت چین بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

پیام کلی دیدگاه راتکلیف این است که چین یک دشمن خطرناک است که امنیت اقتصادی و اقتصادی آمریکا را تهدید می کند.

وی نوشت: “جمهوری خلق چین بیشترین تهدید را برای آمریكا امروز و بیشترین تهدید را برای دموكراسی و آزادی در سراسر جهان از زمان جنگ جهانی دوم”. “اطلاعات واضح است: پکن قصد دارد از نظر اقتصادی ، نظامی و فنی بر ایالات متحده و دیگر کره زمین تسلط یابد.”

راتکلیف در مصاحبه با فاکس نیوز ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن را به “صداقت” در مورد چین فراخواند.

همانطور که توسط NBC News گزارش شده است ، بایدن و مشاوران سیاست خارجی او موافق هستند که چین تهدید بزرگی است ، اما آنها معتقدند که دولت ترامپ در پاسخ سر و صدا بیشتری ارائه داده است.
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes