ولسوالی های جورجیا قبل از دور دوم انتخابات مجلس سنا ، سایت های رای گیری زودهنگام را قطع کرده و مدافعان حقوق رای را هشدار دادند


چهار کشور از 10 شهرستان پرجمعیت جورجیا در حال کاهش تعداد مکان هایی هستند که مردم می توانند در دور دوم سنا رای دهند ، اعتراض سازمان های حقوق مدنی و رأی دهندگان را برانگیخت.

در شهرستان کاب ، سومین شهرستان پرجمعیت با بیش از 760،000 نفر ، مقامات انتخابات پنج کرسی رای گیری زودهنگام را اعلام کردند که کمتر از نیمی از 11 کرسی رای گیری زودرس قبل از انتخابات عمومی ماه گذشته بود.

وکلا هشدار داده اند که قطع سایت های رای گیری زودهنگام به سیاه پوستان و به ویژه رای دهندگان آمریکای لاتین در این ایالت آسیب می رساند و دسترسی به نظرسنجی ها را دشوار می کند.

گروهی از وکلا ، از جمله شعبات NAACP جورجیا و اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا ، نوشتند: “ما به ویژه نگران این هستیم که این تعطیلی ها به ضرر رای دهندگان سیاه و لاتین در شهرستان کاب باشد ، زیرا بسیاری از کرسی ها در جوامع سیاه و لاتین است.” روز دوشنبه در نامه ای خطاب به مقامات محلی ، از آنها خواست كه 11 كرسی را برای رای گیری زودهنگام در دور دوم حفظ كنند. آنها شامل یک نقشه بودند که نشان می داد اکثر سایت های رای دهی اولیه در مناطقی با مشارکت بیشتر از سیاهان حضور داشتند.

جانین اویلر ، مدیر انتخابات شهرستان کاب در مصاحبه ای با واشنگتن پست گفت که او کارمندی برای مدیریت بیشتر سایت های رای گیری زودرس ندارد.

میزان مشارکت مردم معمولاً به مراتب کمتر از انتخابات عمومی است ، اما این بار میزان خطر بسیار بیشتر است ، زیرا کنترل احزاب در مجلس سنای آمریکا توسط دو نژاد سنای ایالت در تاریخ 5 ژانویه تعیین می شود.

اگر هر دو نامزد دموکرات ، جان اوسوف و رافائل وارنوک برنده شوند ، دموکرات ها مجلس را با معاون رئیس جمهور منتخب کامالا هریس به عنوان شکست رای گیری کنترل می کنند. اما اگر یکی از جمهوری خواهان پیروز شود ، سناتور دیوید پوردو یا سناتور کلی لوفلر ، سنا همچنان در دست سازمان امنیت داخلی باقی خواهد ماند و نتیجه این امر عواقب مربوط به دستور کار رئیس جمهور منتخب جو بایدن خواهد بود.

رای گیری زودهنگام در انتخابات نوامبر جورجیا ، که اکثر رای دهندگان از طریق پست یا شخصاً رای دادند ، بسیار محبوب بود.

کاب ، که شامل حومه آتلانتا است ، برای دموکرات ها یک شهر مهم است که برای رقابت در ایالت سنتی قرمز که بایدن به آبی تبدیل شده ، مجبور است تعداد زیادی رأی دهنده در مناطق شهری بیشتر ایجاد کند. در شهرستان کاب ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور دونالد ترامپ ، رئیس جمهور دونالد ترامپ را با 14 امتیاز شکست داد ، طبق نتایج انتخابات شهرستان ، نقشی اساسی در پیروزی وی در سراسر کشور داشت. اوسوف و وارنوک به ترتیب با 10 امتیاز و 12 امتیاز از پردو و لوفلر در این شهرستان پیش افتاده اند.

در شهرستان کاب ، مردم در طی رای گیری زودهنگام پاییز امسال ساعت ها منتظر ماندند ، در میان مشارکت گسترده مردم.

رای گیری زودهنگام در جورجیا – که به آن “رای گیری قبل” نیز گفته می شود – سه هفته قبل از انتخابات آغاز می شود. برای دور دوم انتخابات 5 ژانویه ، رای گیری زودهنگام از 14 دسامبر آغاز می شود.

برخی از مناطق بزرگ قصد دارند به همان تعداد سایت های رای گیری زودهنگام داشته باشند که در انتخابات عمومی نوامبر داشتند. دو شهرستان بزرگ این ایالت ، DeKalb و Gwinnett ، در دور دوم انتخابات به همان تعداد انتخابات عمومی تعداد کرسی های زودرس رأی خواهند داشت. دیگران رو به زوال هستند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب سایت شهرستان ، Chatham County ، پنجمین شهرستان پرجمعیت با نزدیک به 300000 نفر ساکن ، دارای پنج کرسی رای گیری زودهنگام خواهد بود ، این تعداد 6 صندلی زودتر از این پاییز است. نتایج شهرستان نشان می دهد که بایدن با بیش از 18 امتیاز در چاتم پیروز شد ، در حالی که نامزدهای سنای دموکرات حداقل 17 امتیاز از جمهوریخواهان برتری داشتند.

Forsythe County ، هشتمین شهرستان پرجمعیت با بیش از 244000 نفر ساکن ، دارای پنج کرسی رای گیری زودهنگام خواهد بود که کمتر از 11 کرسی قبل از انتخابات نوامبر است. ترامپ با 22 امتیاز این شهرستان را به دست آورد و نامزدهای جمهوریخواه سنا نیز از درآمد دو رقمی برخوردار شدند.

هال کانتی ، دهمین شهرستان پرجمعیت با کمی بیش از 200000 نفر ساکن ، دارای چهار کرسی رای گیری زودهنگام است ، در حالی که این تعداد 8 کرسی است. ترامپ با کسب 43 درصد درصد هال را از آن خود کرد و نامزدهای جمهوری خواه سنا بر سنا تسلط داشتند.

وزیر امور خارجه جورجیا ، برد رافنسپرگر ، در پاسخ به سوالی درباره این کاهش ها گفت که شهرستان ها بر مدیریت انتخابات خودشان کنترل دارند.

جوردن فوچس ، معاون وزیر امور خارجه گفت: “آنها بودجه های خود را تعیین می كنند و مشاركت را بر این اساس مدیریت می كنند.”

مقامات منطقه ای که توسط NBC News با آنها تماس گرفته شد بلافاصله به درخواست های اظهار نظر پاسخ ندادند ، اما بودجه می تواند در برخی از تعطیلات یک نیروی محرک باشد. به گفته مقامات انتخابات ، حوزه های انتخابیه جورجیا برای دو فقره هزینه پرداخت کرده اند ، از جمله یکی که توسط مبارزات انتخاباتی ترامپ درخواست شده است.
منبع: green-chapter.ir