وزش باد شدید و گرد و خاک در مرزهای غربی و ارتفاعات


صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا وی درباره وضعیت آب و هوای مرزهای غربی کشور و ارتفاعات گفت: عثمان مهران فردا و پس فردا (۲۳ و ۲۴ شهریور) صاف، وزش باد، در برخی نقاط وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک، حداکثر و کمینه دمای ۴۵ و ۲۴ درجه پیش بینی می شود.

وی افزود: آسمان شلمچه و خزابه طی دو روز آینده صاف همراه با آسمان صاف، در برخی نقاط وزش باد شدید احتمال گرد و غبار پیش بینی می شود. دمای هوای شلمچه فردا در گرم ترین و خنک ترین زمان بین 46 تا 28 درجه خواهد بود. دمای هوا پس فردا در این منطقه 45 تا 27 درجه خواهد بود.

رئیس مرکز جمهوری‌پیش‌بینی و مدیریت ضد بحران مخاطرات جوی کشور افزود: فردا در خزاب گرم‌ترین زمان ۴۶ درجه، سردترین زمان ۲۸ درجه، بیشینه و کمینه دما ۴۳ و ۴۳.۲۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود. پس فردا.

به گفته ضیاء عثمان کاخ شیرین فردا و پس فردا ابری همراه با صافی، در برخی نقاط وزش باد شدید، احتمال گرد و خاک پیش بینی می شود. دمای هوای این شهرستان فردا در بیشینه و کمینه 41 و 23 درجه گرما، پس فردا در بیشینه و کمینه دمای 38 و 22 درجه گرما خواهد بود.

به آب و هوای مرز توجه کرد تمرین پیرانشهر وی گفت: فردا و پس فردا آسمان منطقه صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد گاهی شدید همراه با گرد و خاک و دمای هوا در گرم ترین و خنک ترین زمان فردا 31.15 درجه سانتیگراد و فردا 29.15 خواهد بود. . درجه سانتیگراد پس فردا پیش بینی می شود.

ضیان با اشاره به وضعیت جوی شهرهای عراق گفت: آسمان نجف و کربلا فردا صافی، وزش باد در نقاطی افزایش می یابد، احتمال گرد و خاک وجود دارد. دمای هوا در نجف در گرم ترین و خنک ترین زمان به ترتیب به 42 و 28 درجه سانتی گراد می رسد. دمای هوای کربلا در این روز بین 41 تا 26 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی افزود: دمای هوای نجف پس از فردا در گرم ترین زمان به 39 درجه سانتی گراد و در خنک ترین زمان به 27 درجه سانتی گراد می رسد. دمای کربلا در گرم ترین و خنک ترین دما 39 و 26 درجه سانتی گراد خواهد بود.

درباره آب و هوا – رئیس مرکز جمهوری پیش بینی و مدیریت ضد بحران مخاطرات جوی کاظمین وی بیان کرد: فردا و پس فردا آسمان کاظمین صاف و وزش باد شدید در نقاطی همراه با گرد و خاک خواهد بود. حداکثر و کمینه دمای هوا فردا در این شهرستان 41 و 26 درجه، پس فردا 38 و کمینه 25 درجه خواهد بود.

در نهایت ضیائیان در مورد شرایط آب و هوایی سامارا وی طی فردا و پس فردا گفت: فردا آسمان این شهرستان صاف، وزش باد و گرد و خاک، در نقاطی وزش باد شدید با حداکثر و کمینه دمای 40 و 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. پس از فردا در گرم ترین و خنک ترین زمان دمای هوا بین 38 تا 24 درجه خواهد بود.

منبع: golesepid.ir

دیدگاهتان را بنویسید