هکرهای روسی دولت آمریکا را نقض می کنند ، آژانس ها و شرکت های خصوصی را هدف قرار می دهند


به گفته مقامات روز یکشنبه ، هکرهایی که دولت فدرال را هدف قرار داده اند بخشی از یک فعالیت اطلاعاتی روسیه است که تعدادی از آژانس ها و شرکت های آمریکایی را هدف قرار داده است ، از جمله شرکت امنیت سایبری FireEye.

سخنگوی وزارت تجارت تخلف را تأیید کرده و می گوید این تخلف در یک دفتر ناشناس صورت گرفته است.

سخنگوی گفت ، مقامات وزارت امور خارجه به FBI و یک آژانس امنیت سایبری در وزارت امنیت داخلی هشدار دادند ، و از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد.

رویترز گزارش داد که هکرهای تحت حمایت یک دولت خارجی به ایمیل های دولت های داخلی دسترسی دارند ، شورای امنیت ملی کاخ سفید همچنین تأیید کرد که در حال بررسی یک حمله احتمالی دیگر به وزارت خزانه داری است.

واشنگتن پست ابتدا گزارش داد که این هک ها توسط سرویس اطلاعات خارجی روسیه یا SVR انجام شده است.

The Post گزارش داد که از جمله اهداف SVR FireEye ، یک شرکت بزرگ امنیت سایبری ایالات متحده با قراردادهای گسترده دولتی است. هفته گذشته ، مدیرعامل این شرکت گفت که “توسط کشوری با توانایی های سطح اول تهاجمی” هک شده است.

یک افسر امنیت سایبری آگاه ، مشارکت SVR را در NBC News تأیید کرد.

مدیر عامل FireEye کوین مندی گفت به نظر می رسد هدف اصلی هکرها سرقت اطلاعات از مشتریان دولت این شرکت بوده است.

مشخص نبود که هکرها به چه اطلاعاتی دسترسی داشتند ، اگرچه این شرکت گفت که ابزارهای مورد استفاده توسط تیم Red FireEye را دریافت کرده است ، بخشی که مسئول محافظت در برابر حملات سایبری جدید است.

پست گزارش داد كه وزارت بازرگاني هدف Solar Winds را نقض كرده است ، يك سيستم فناوري اطلاعات كه دهها هزار سازمان از آن استفاده مي كنند. NBC News به طور مستقل گزارش را تأیید نکرده است.

FBI و آژانس امنیت ملی از اظهار نظر روز یکشنبه خودداری کردند.

در بیانیه ای ، آژانس امنیت سایبری آژانس امنیت ملی گفت که در حال بررسی “فعالیت اخیراً کشف شده در شبکه های دولتی” است.

آژانس گفته است كه كمك هاي فني را براي كمك به صعود معاملات احتمالي ارائه مي دهد.
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes