هشدار هواشناسی برای وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی استان ها


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور صادر کرد زنگ نارنجی رنگ از باران، رعد و برق، وزش باد شدید کوتاه و گرد و غبار موقت فردا شنبه (25 ژوئیه) تا یکشنبه (26 ژوئیه) ساعت جنوب سیستان و بلوچستان مطلع
در نتیجه این خطرات رواناب و سیلابی شدن معابر، طغیان فصلی رودخانه، رعد و برق، خسارات ناشی از وزش باد شدید لحظه ای همراه با خیزش موقت گرد و غبار و کاهش شعاع، احتمال اختلال در پرواز پیش بینی می شود.
در این راستا سازمان هواشناسی برای کاهش خسارات احتمالی از حرکت و قرار گرفتن در حاشیه و مسیل رودخانه های فصلی اجتناب می کند، به ارتفاعات نمی رود، خودروها را در کنار درختان فرسوده پارک نمی کند، با چراغ پرواز نمی کند. هواپیماها و هلیکوپترها، دستگاه های اجرایی مانند نیروهای دستوری، راهداری، شهرداری، وزارت نیرو و … را آماده می کند.
به همین ترتیب، این سازمان مسائل زنگ نارنجی رنگی متفاوت از وزش باد شدید، افزایش گرد و خاک در مناطق مستعد شن و طوفان گرد و غبار از امروز جمعه (24 ژوئیه) تا یکشنبه (26 ژوئیه) در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان جنوبی و شرقی رضوی مطلع.
در نتیجه این خطرات، افزایش گرد و غبار، کاهش شدید دید و کیفیت هوا، احتمال آسیب به تاسیسات حساس به گرد و غبار و صنایع کشاورزی و احتمال تاخیر یا لغو پروازها پیش‌بینی می‌شود. مراجع اجرایی ذیربط مانند نیروهای امدادی، دانشگاه علوم پزشکی، استانداران و… و پرهیز از پرواز هلیکوپتر و هواپیمای سبک.
سازمان هواشناسی ملی به صدور هشدارها ادامه داد رنگ زرد از وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و احتمال بارش تگرگ در مناطق حساس جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان امروز جمعه (24 تیر) و در هرمزگان و جنوب کرمان یکشنبه (5 تیر) است.

در نتیجه این مخاطرات احتمال رعد و برق، احتمال آبگرفتگی جاده ها و جریان محدود و موضعی آب، احتمال افزایش ناگهانی سطح آب در سطوح فصلی پیش بینی می شود و به همین دلیل سازمان هواشناسی کشور نسبت به کوهنوردی هشدار می دهد، نه زمانی که او دستور داد در بستر رودخانه در اطراف درختان افتاده نمانید و هنگام عبور از لبه کانال ها مراقب باشید.

همچنین این سازمان هشدار زرد دیگری برای خیزش گرد و غبار، نفوذ گرد و غبار و وزش باد شدید در استان‌های فارس، کاگیلوا و بویراحمد، شمال بوشهر، خوزستان، ایلام، یزد، کرمان، سمنان و خراسان رضوی امروز جمعه (24 تیرماه) خوزستان صادر کرده است. ، ایلام، فارس، شمال بوشهر، کاگیلویه و بویراحمد و شرق کرمان شنبه (4 تیر) و خوزستان و ایلام یکشنبه (5 تیر)

کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال ریزش سنگ، احتمال آسیب به سازه‌های موقت و احتمال اختلال در ناوگان، همگی پیامدهای خطرات فوق هستند و سازمان هواشناسی ملی توصیه می‌کند افراد آسیب‌پذیر را در فضای باز قرار ندهند. قرار گرفتن در معرض گرد و غبار، نظارت بر شاخص آلودگی توسط مراجع ذی ربط و تصمیم گیری با رعایت مقررات، مالچ پاشی و سایر اقدامات پیشگیرانه در شهرک ها، جلوگیری از توقف و توقف خودروها در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و پایداری سازه های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و روکشی دستور داد. گلخانه ها

منبع: گل سپید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes