هاوس لایحه دفاعیه را با حاشیه محافظت شده توسط وتو تصویب می کندواشنگتن – سه شنبه تحت کنترل دموکرات ها با مخالفت با تهدید حق وتو توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور و ایجاد یک رقابت احتمالی با رئیس جمهور جمهوریخواه در روزهای آخر دولت وی ، به راحتی یک لایحه جامع سیاست دفاعی را تصویب کرد.

رای 335-78 به نفع تدابیر دفاعی 731 میلیارد دلاری ساعاتی پس از آن صادر شد که ترامپ تهدید به وتو را در این لایحه تجدید کرد مگر اینکه قانونگذاران از شرکت های رسانه های اجتماعی دست بکشند که وی ادعا می کند علیه وی مغرضانه عمل می کنند. در زمان انتخابات.

ترامپ روز سه شنبه در توئیتی نوشت: “قانون بسیار ضعیف مجوز دفاع ملی” یا NDAA را وتو می کند مگر اینکه به اصطلاح بخش 230 ، بخشی از کد ارتباطات را که از توییتر ، فیس بوک و سایر غول های فناوری در برابر مسئولیت محافظت می کند ، لغو کند. برای محتوا همچنین از کنگره می خواهد ماده ای را از این لایحه حذف کند که اجازه تغییر نام پایگاه های نظامی را می دهد که اکنون از رهبران کنفدراسیون احترام می گذارند.

رهبران کنگره قول داده اند که علیرغم تهدید به حق وتو ، در لایحه بسیار محبوب – که خواستار افزایش 3 درصدی خودکار حقوق برای نیروهای آمریکایی است و اجازه برنامه های نظامی دیگر را می دهد – پیش بروند.

رای نهایی تصویب بیش از 80٪ پارلمان بود – بسیار بالاتر از حمایت دو سوم لازم برای لغو حق وتو. در مجموع 140 جمهوری خواه برای حمایت از این لایحه که اکنون به سنا می رود ، به 195 دموکرات پیوستند.

سخنگوی وایومینگ ، لیز چنی ، عضو رهبر جمهوریخواه اتاق ، از ترامپ خواست که تهدید خود را برای وتو اجرا نکند ، اما افزود اگر وی وتو کند ، “باید لغو کنیم”.

آدام اسمیت ، دی واش ، رئیس کمیته خدمات مسلح مجلس گفت: اگر ترامپ این لایحه را وتو کند ، “ما برای رأی دادن باز خواهیم گشت تا آن را جایگزین کنیم”.

اما در حالی که ترامپ جمهوری خواهان را فشار داد تا در كنار او بایستند ، اما تا نتیجه نهایی مشخص نبود كه آیا این لایحه از حمایت دو سوم مورد نیاز برای لغو وتو برخوردار است یا خیر. تمرکز خانه آزاد ، بلوکی از حدود سه ده محافظه کار ، از مواضع ترامپ در روز سه شنبه حمایت کرد و با این لایحه مخالفت کرد.

سخنگوی اندی بیگز ، آر-آریز ، رئیس گروه گفت: “ما در کنار رئیس جمهور هستیم.” بیگس گفت: “این لایحه ویژه برای NDAA پر از نقص و مشکل است” ، از جمله محدودیت های خروج نیروهای نظامی توسط ترامپ در افغانستان و آلمان اعمال شده است.

اسمیت و سایر قانونگذاران خاطرنشان می کنند که بسیاری از برنامه های دفاعی تنها در صورت تصویب این لایحه ، از جمله ساخت و سازهای نظامی ، قابل اجرا هستند. این اقدام سیاست پنتاگون را هدایت می کند و تصمیمات را در مورد سطح نیروها ، سیستم های تسلیحاتی جدید و آمادگی نظامی ، سیاست پرسنل نظامی و سایر اهداف نظامی اتخاذ می کند.

سخنگوی مک تورنبری از تگزاس ، بهترین جمهوریخواه در هیئت خدمات مسلح گفت ، سربازان نباید “مجازات شوند” زیرا سیاستمداران قانون لازم را برای تأمین حقوق خود تصویب نکرده اند. این مبلغ 731 میلیارد دلار ، پرداخت حقوق ورودی خطرناک و سایر مشاغل خطرناک ، افزایش و پاداش را افزایش داده و کمک هزینه مسکن را تعدیل می کند.

جنجال بر سر محتوای شبکه های اجتماعی – فریادی از محافظه کاران که می گویند غول های شبکه های اجتماعی با آنها ناعادلانه رفتار می کنند – در لایحه ای موضوع غیر مرتبط اما پیچیده ای را مطرح می کند که کنگره مفتخر به تصویب آن بدون تردید برای حدود 60 سال است. . این به دنبال پیشنهاد ترامپ برای خرابکاری در بسته با تهدید قبلی به وتو زدن نام های پایگاه کنفدراسیون صورت می گیرد.

این اقدامات که توسط مجلس و سنا به تصویب رسیده است ، به پنتاگون نیاز دارد نام پایگاههایی مانند فورت بنینگ و فورت هود را که ژنرال های کنفدراسیون تعیین شده اند تغییر دهد ، اما ترامپ با این ایده مخالف است و تهدید به وتو می کند. این درگیری در تابستان امسال و در میان اعتراضات گسترده به قتل پلیس زنان و مردان سیاه پوست غیرمسلح آغاز شد و ترامپ با استفاده از این بحث سعی داشت رای دهندگان سفیدپوست جنوبی را با نوستالژی کنفدراسیون فراخواند.

اسمیت و تورنبری هفته گذشته در بیانیه مشترکی گفتند که قانونگذاران “برای دستیابی به مصالحه در مورد موضوعات مهم تأثیرگذار بر امنیت ملی و نیروهای نظامی ما” در حدود 2200 آیین نامه کار کردند.

آنها اضافه كردند كه به مدت 59 سال ، NDAA تصویب شد زیرا قانونگذاران و روسای جمهور توافق كردند كه ترجیحات خود را كنار بگذارند “و نیازهای پرسنل نظامی و امنیت آمریكا را در اولویت قرار دهند.” وقت آن است که دوباره این کار را انجام دهیم. “

رئیس قدرتمند جمهوریخواه کمیته خدمات مسلح سنا ، سناتور جیمز اینهوف از اوکلاهما ، گفت که او با ترامپ صحبت کرده و توضیح داده است که لایحه دفاعی محل جنگ بزرگ فناوری نیست.

اینهوفه به خبرنگاران گفت: “من با احساسات او موافقم – ما باید 230 نفر را حذف کنیم.” “اما شما نمی توانید این کار را در آن حساب انجام دهید.”

تهدید وتو توسط ترامپ در آخرین ماه های دولت خود آخرین تلاش وی برای تحریف هنجارها است. ترامپ از هدایت پول در نظر گرفته شده برای پایگاه های نظامی برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک تا انتصاب نامزدهای فعلی در سمت های اداری بدون تأیید سنا ، در طول دوره ریاست خود از قوه مقننه استعفا داده است.

اعضای ارشد مجلس گفتند ، اگر وی لایحه دفاع را وتو کند ، كنگره می تواند تعطیلات كریسمس خود را برای برگزاری رای گیری قطع كند.

استنی هوایر ، رهبر اکثریت پارلمان ، روز سه شنبه قبل از رای گیری گفت: “من فکر می کنم اگر حق وتو را وتو کند ، می توانیم حق وتو را لغو کنیم.” “من امیدوارم که وتو وجود نداشته باشد ، امیدوارم او تجدید نظر کند. و من فکر می کنم شما فشار قابل توجهی دریافت خواهید کرد (توصیه جمهوری خواهان) مبنی بر اینکه نمی خواهید لایحه دفاع را در معرض خطر قرار دهید. “

سخنگوی کاخ سفید ، کیلی مک انانی گفت که تلاش ترامپ برای تحت فشار قرار دادن کنگره تحت بند 230 موجه است.

وی گفت: “توییتر به ناشری تبدیل شده است که انتخاب محتوا را انتخاب کرده است.” “و هنگامی که شما ناشر هستید ، مسئولیت های خاصی برای آن وجود دارد و نیازی به پاسخگویی نیست.”

روسای جمهور گذشته قطعاً تهدید کرده اند که لایحه های دفاعی را که سیاست های سالانه با سطح نیروها ، اولویت های تجهیزات ، افزایش دستمزد و سایر موارد را تعیین می کند ، وتو خواهد کرد.

لایحه دفاعی معمولاً یک معیار گسترده احزاب است ، یکی از معدود نقاط مشترک. در تابستان ، مجلس سنا نسخه 86-14 را تصویب کرد ، در حالی که مجلس با تلاش مخالفان بیشتر از جناحهای لیبرال و محافظه کار تلاش خود را انجام داد.

متحدان ترامپ در کاپیتول هیل ، از جمله کوین مک کارتی ، رهبر اقلیت پارلمانی ، شرکت های شبکه های اجتماعی را خشمگین کردند ، به ویژه در انتخابات داغ نوامبر. مک کارتی ، ایالت کالیفرنیا ، روز سه شنبه به این لایحه رأی داد اما گفت که او از لغو وتو حمایت نمی کند.

برخی از دموکرات ها ، از جمله چاک شومر ، رهبر دموکرات های سنا ، موافق هستند که ممکن است در بند 230 اصلاح شود ، اگرچه آنها با تاکتیک های ترامپ برای پیوستن آن به لایحه دفاع مخالف هستند.


منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes