[ad_1]

جمهوری خواهان جمهوری میشیگان که روز جمعه با دونالد ترامپ رئیس جمهور ملاقات کردند ، در واشنگتن دی سی با معترضین با فریاد “اعتبارنامه” و تابلوهای “شرم” روبرو شدند.

حدود 20 معترض هنگام ورود به فرودگاه ملی ریگان منتظر مایک شیرکی رهبر اکثریت سنا و سایر قانونگذاران بودند. جلسه کاخ سفید در حالی برگزار می شود که وکلای ترامپ از قانونگذاران ایالتی خواستند نام رای دهندگان ترامپ را در ایالت های برنده جو بایدن بگذارند.

“وکالت مبارزات انتخاباتی ،” صریحاً ، در همه ایالت های نوسان باید لغو شود و قانونگذار باید اطمینان حاصل کند که رای دهندگان ترامپ انتخاب شده اند. ” سیدنی پاول به فاکس بیزینس گفت در روز پنجشنبه

رهبر حزب جمهوریخواه این ایالت گفت که شیرکی و رئیس مجلس لی چاتفیلد انتظار دارند ترامپ برای لغو نتایج انتخابات بر اساس ادعاهای اثبات نشده تقلب و بی نظمی در دیترویت ، آنها را تحت فشار قرار دهد. جمهوری خواه گفت ، آنها قصد دارند به او بگویند که در حالی که “بی نظمی ها و کلاهبرداری های احتمالی برای جلوگیری از شرایط آینده” را بررسی می کنند ، اما قانون میشیگان را که برنده آرا را برای گرفتن 16 رای دهنده ایالت می طلبد ، رعایت می کنند.

بایدن با تقریبا 160،000 رأی برنده ایالت شد.

رهبر درباره لغو گواهینامه ایالتی و تعیین رأی دهندگان خود گفت: “من مطمئن هستم كه رئیس جمهور سعی خواهد كرد آنها را ترغیب به انجام این كار كند” اما “باور كردن آنها برای آنها دشوار است”

وی گفت ، قانون همه در یک میشیگان از تعیین رای دهندگان از قانونگذار جلوگیری می کند. این بدان معناست که قانونگذار باید قانون جدیدی تصویب کند و فرماندار حزب دموکرات نیز باید آن را امضا کند.

“از نظر قانونی ، آنها فکر نمی کنند که هیچ امکان قانونی واقعی داشته باشند. این اتفاق از نظر قانونی نمی تواند در میشیگان رخ دهد. این چیزی است که آنها به رئیس جمهور خواهند گفت “.

مشاور انتخاباتی بایدن ، باب بائر ، گفت: “هیچ قانونگذار ایالتی در تاریخ کشور ما هرگز کاری را انجام نداده است که ظاهرا دونالد ترامپ در مجلس قانونگذاری ایالت میشیگان تبلیغ کرده است ، یعنی نادیده گرفتن نتایج انتخابات. و کنترل را از طریق رأی دهندگان بدست آورید. “

بائر این دعوت را “سو abuse استفاده از مقام خود خواند. این یک تلاش آشکار برای ترساندن مسئولان انتخابات است. کاملاً وحشتناک. ” وی افزود: “علاوه بر این ، حیف است ،” و این یک شکست خواهد بود.

روز جمعه ، سخنگوی کاخ سفید ، در توجیهی با خبرنگاران ، در مورد ماهیت این نشست در پاسخ به سوالی ، سخنگوی کاخ سفید این جلسه را به عنوان یک برنامه معمول معرفی کرد.

وی گفت: “این یک جلسه حمایت نیست.” – هیچ کس از این مبارزات انتخاب نخواهد شد. [The president] به طور معمول با قانونگذاران در سراسر کشور دیدار می کند. “

چتفیلد در توئیتی نوشت: “وقتی فرصت دیدار با رئیس جمهور ایالات متحده را داشته باشید ، البته آن را می پذیرید” ، افزود: “و من مشتاقانه منتظر گفتگوی ما هستم.”

ترامپ پس از سخنرانی در اوایل هفته با دو جمهوریخواه محلی دیگر ، از قانونگذاران دعوت کرد تا با وی ملاقات کنند. ترامپ پس از آنکه در ابتدا رای به عدم تصویب رای در وین کانتی ، سنگر حزب دموکرات دادند ، با این زوج تماس گرفت. این دو پس از یک جلسه داغ مردمی در روز سه شنبه تأیید آرا ended خود را به پایان رساندند ، اما پس از آن اظهارات قسم خورده ای درباره مبارزات انتخاباتی ترامپ روز بعد – پس از صحبت با رئیس جمهور شب قبل – گفتند که آنها نظر خود را تغییر داده اند.

یکی از اعضای هیئت مدیره ، مونیکا پالمر ، گفت که تماس تلفنی رئیس جمهور هیچ ارتباطی با تغییر عقیده وی ندارد و وی از وی خواسته نیست. پالمر روز پنجشنبه گفت: “گفتگوی من با رئیس جمهور در مورد تهدیدهای مردم و امنیت من بود ، نه در مورد لغو رای من.”

کریستین گریگ ، رهبر مجلس دموکراتیک ، به NBC News گفت که دموکرات ها نگران هستند که حزب جمهوریخواه میشیگان سعی کند “همان ترفند” صدور گواهینامه سطح ایالتی را که در سطح شهرستان انجام داده است ، انجام دهد.

گریگ گفت: “این فقط یک م componentلفه دیگر از برنامه آنها برای حمله ، نادیده گرفتن خواست رای دهندگان و زیر سوال بردن انتخابات است.” “این به کشور ما آسیب می رساند ، به دموکراسی ما آسیب می رساند و آنها باید جلوی آن را بگیرند.”

جاناتان کینلاک ، معاون رئیس جمهور دموکرات وین ، به NBC News گفت: “اینها آبهای کشف نشده ای برای همه است. هیچ کس فکر نمی کرد همه این اتفاقات بیفتد. این کاملاً جای تأسف دارد که آنها چگونه هر هنجاری را نقض کرده اند. “

یک کارشناس حقوقی گفت که در یک مقاله ، نمایندگان مجلس می توانند در صورت درخواست کمک به ترامپ درمورد هرگونه درخواست تجدید نظر از رای دهندگان ایالتی ، در معرض خطر قانونی باشند.

ریچارد پریموس ، استاد حقوق اساسی در دانشگاه میشیگان نوشت: “چرا دقیقاً رئیس جمهور ترامپ می خواهد این دو نفر را شخصاً در دفتر خود ببیند؟” این دلیل نمی شود که شواهدی مبنی بر آلودگی انتخابات میشیگان ارائه شود و بنابراین باید اگر چنین مدرکی وجود داشت ، وکلای وی آن را در دادگاه ارائه می دادند. “

دادستان کل میشیگان ، دانا نسل ، یک حزب دموکرات ، از اظهار نظر در مورد اوضاع برای NBC News خودداری کرد و گفت: “ما در مورد تحقیقات معلق اظهارنظر نمی کنیم.”

در یک نسخه مشترک دیترویت ، نمایندگان الیسا اسلاتکین ، یک دموکرات و پل میچل ، جمهوریخواه بازنشسته ، گفتند که زمان آن رسیده است که ترامپ روح را کنار بگذارد.

اعضای کنگره ایالت نوشتند: “ما می دانیم که بسیاری از ساکنان ما از دست دادن آن ناامید شده اند. اما به سادگی هیچ نشانه ای از تقلب گسترده ، تخلف یا خطای فاحش در نتایج انتخابات میشیگان وجود ندارد.” “ادامه امتناع از به رسمیت شناختن نتایج انتخابات ، به معنای واقعی کلمه دموکراسی ما را از بین می برد.”

سناتور میت رامنی ، آر-یوتا ، نامزد سابق ریاست جمهوری و میشیگان ، حتی انتقاد بیشتری نسبت به اقدامات رئیس جمهور داشت.

وی در توئیتر خود نوشت: “اگر رئیس جمهور حتی در یک مورد قابل قبول کلاهبرداری یا توطئه گسترده در برابر هر دادگاهی نتوانسته باشد ، اکنون رئیس جمهور به فشار آشکار بر مقامات محلی و ایالتی متوسل شده است تا خواست مردم را تضعیف کرده و انتخابات را لغو کند.” پنجشنبه شب “تصور یک اقدام بدتر و غیر دموکراتیک تر توسط رئیس جمهور نشسته آمریکا دشوار است.”[ad_2]

منبع: green-chapter.ir