نظریه کلاهبرداری توطئه QAnon به رئیس جمهور می رسد


در روزهای پس از انتخابات ، هواداران جنبش توطئه QAnon با ادعاهای دروغ مداوم مبنی بر تقلب در رأی دهندگان که شامل یک شرکت تولید کننده ماشین های رای گیری است ، سعی در جلب توجه رئیس جمهور دونالد ترامپ داشتند.

آنها روز پنجشنبه جشن گرفتند. ترامپ به طور کامل در توییتر خود در مورد یک تئوری توطئه منتشر کرد که بی دلیل ادعا کرد Dominion Voting Systems ، یک شرکت سازنده دستگاه های رأی دادن ، میلیون ها رای ترامپ را “پاک” کرده است ، با استناد به گزارشی از اخبار کابل راست افراطی ، شبکه One News News.

در حالی که این نظریه قبلاً نقض شده است – از جمله توسط كریس كربس ، مدیر آژانس امنیت سایبر و امنیت زیرساخت ، كه مسئول امنیت ملی مربوط به اینترنت و فن آوری است ، توییت ترامپ در مقطعی كه انتظار QAnon متوقف شده بود ، یك ذره انرژی ارائه می داد. رهبر “Q” او برای بازگشت با راهنمایی از وقفه ای که صبح انتخابات آغاز شد و بیش از یک هفته طول کشید.

اما QAnon خیلی فراتر از این است. تحول و فعالیت اخیر جنبش پیرامون نظریه توطئه دومینیون تأکید می کند که حتی پیروزی جو بایدن و از هم پاشیدگی روایت گسترده تر QAnon به معنای پایان دادن به اکوسیستم توطئه گسترده تر وی نیست.

Advance Democracy ، یک سازمان غیر انتفاعی غیرانتفاعی که اطلاعات نادرست را ردیابی می کند ، دریافت که 1 از 7 نوامبر 5 توییت برای “#Dominion” از حساب هایی تهیه شده است که خود را به عنوان حساب های QAnon معرفی می کنند. توییت های دارای هشتگ #Dominion در هفته گذشته از حدود 75 توییت در روز به بیش از 35،700 توییت افزایش یافته است.

از آنجا که به نظر می رسد پیشگویی توطئه شکست خورده است ، طرفداران QAnon طی هفته گذشته آشفته بوده اند. تئوری توطئه بیان می دارد که ترامپ به طور مخفیانه در تلاش است تا جهان را از اسارت دموکرات های عالی رتبه ای که برای دلجویی از شیطان کودکان را می کشند نجات دهد و یک کاربر ناشناس به نام “Q” در وب سایت افراطی 8kun طرح مخفی خود را برای جمع آوری و آنها را برآورده کن

اما “Q” در هفت روز پس از بسته شدن رای گیری و استعفا 8 مدیر 8kun رون واتکینز در روز انتخابات منتشر نشد.

با این حال ، پیروان QAnon به سرعت پیشگویی ناموفق را پذیرفتند و شروع به ردیابی شخصیتهای تأثیرگذار QAnon در توییتر ، از جمله واتکینز ، برای جهت ها و نقاط مکالمه کردند ، و معتقدان Q را وادار به فشار بر نظریه توطئه سلطه کردند.

توانایی QAnon در تبدیل شدن به سفیران کاملاً جدید تئوری های توطئه سیاسی مشخص می کند که چگونه جنبش توطئه یک ارتش دیجیتالی پایدار و لرزان ایجاد کرده است که برای رهایی ترامپ از هر نتیجه منفی کار خواهد کرد ، حتی اگر پایه های توطئه از هم بپاشد.

تراویس ویو ، میزبان پادکست ناشناس QAnon ، گفت: “توانایی جامعه QAnon در جمع آوری داستان های جعلی اما جذاب که در اکوسیستم رسانه ای راست افراطی و فراتر از آن گسترش می یابد ، سرنخ مهمی برای طول عمر این جنبش است.” “حتی اگر فردا 8kun آفلاین شود و Q چاپ خود را متوقف کند ، جامعه معتقدین واقعی باقی خواهد ماند. و تمایل آنها به ساخت و رواج خیالات توطئه. “

وو گفت: “این یك كارخانه تولید اطلاعات ضد خود است.”

در چند روز از زمان اعلام شدن بایدن به عنوان برنده پیش بینی شده در انتخابات 2020 ، نظریه های غلط توطئه درباره سیستم های رأی گیری Dominion ، اینترنت را به ویژه در تابلوی اعلانات 4chan و حساب های مرتبط با QAnon فرا گرفته است.

پس از خاموش شدن حساب رسمی Q ، پیروان در YouTube و Twitter به مقامات عالی رتبه QAnon روی آوردند و حتی از خودی های جدید دولت استفاده کردند. در 4chan و Twitter ، پیروان QAnon شروع به بت پرستی کردند – و حتی تظاهر کردند – عزرا کوهن-واتنیک ، وفادار به ترامپ ، که پس از یک سری اخراج ها و استعفا ها در وزارت دفاع به معاون وزیر دفاع در امور اطلاعات و امنیت ارتقا یافت. دفاع این هفته. آنها مانند Q ، استدلال کردند که ECW تقریباً قدرت اسطوره ای برای حمایت از مبارزه رئیس جمهور علیه کابالا و نبودن ترامپ در سمت خود را دارد.

برخی از افراد که شخصیت های اصلی دنیای QAnon هستند ، به فشار دادن نظریه توطئه دومنیون به رسانه های محافظه کار مورد علاقه ترامپ کمک کرده اند. هنگامی که واتکینز در توییتر خود مبنی بر اینکه از جزئیات فنی نحوه برگرداندن آرا اطلاع دارد ، این نظریه به انبوهی از حد رسید و پیشنهاد کرد به ترامپ در ارتباط با رودی جولیانی در تشخیص تقلب در رای دهندگان کمک کند.

واتکینز اندکی پس از نیمه شب بامداد پنجشنبه در توئیتی نوشت که شانل ریون ، خبرنگار کاخ سفید از شبکه خبری One America ، در مورد این ادعا با او تماس گرفته است. حدود 10 ساعت بعد ، ریون گزارشی از اینترنت را منتشر كرد كه خلاصه تئوری های توطئه اینترنت درباره Dominion است. اندکی بعد ، رئیس جمهور نقل قول از این بخش را ارسال کرد.

واتکینز در پاسخ به س byال NBC News که آیا ایده های واتکینز از گزارش ریون خبر دارد ، گفت: “به نظر می رسد شما باید از شانل بپرسید ، نه من.” رایون گفت که ایده های واتکینز چقدر او را از گزارش رئیس جمهور مطلع می کند. “هیچ” در ایمیل.

Dominion Voting Systems احتمال استفاده از نرم افزار آن برای “تغییر” آرا را کاملاً رد کرد.

“سیستم های رای گیری Dominion به طور كلی هرگونه ادعای مربوط به تغییر نرم افزار یا ادعای مشكلات نرم افزاری در سیستم های رای گیری ما را رد می كند. این شرکت در بیانیه ای گفت: سیستم های Dominion همچنان به طور قابل اعتماد و دقیق آرا count را بشمارند و مقامات انتخاباتی ایالتی و محلی به طور علنی صحت روند را تأیید می كنند. “ادعاهای دومینیون در مورد تغییر یا حذف آرا 100٪ نادرست است.”

آینده QAnon هنوز نامشخص است. فردریک برنان ، که وب سایت 8chan را ایجاد کرد که بعداً به 8kun تغییر نام داد ، گفت که رون و پدرش جیم واتکینز می توانند هر زمان که بخواهند در یک حساب QAnon ارسال کنند. استعفای رون واتکینز در روز انتخابات بیشتر به گمانه زنی ها مبنی بر عضویت در تیمی که سمت هایی مانند “Q” را در اختیار دارد ، دامن زد. واتکینز بارها ارتباط با Q را انکار کرده است.

برنان به طور علنی از 8chan و 8kun فاصله گرفته است و بارها سعی کرده است سایت را از ارائه دهندگان میزبانی حذف کند ، زیرا او به تیراندازی های گسترده علیه برتری سفیدپوستان پیوند خورده است.

برنان گفت: “مردم Q اکنون در مکانی بسیار آسیب پذیر قرار دارند زیرا به دنبال یک داستان جدید هستند.” “آنها در تلاشند دریابند که چگونه می توانند همچنان به رشد خود ادامه دهند و کنترل این ارتش دیجیتال را ادامه دهند بدون اینکه لزوماً اعتقاد داشته باشند که فرماندهی در کاخ سفید وجود دارد.”


منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes