مساحت، نور و … از آیتم های اصلی طراحی داخلی مسکونی می باشند.در طراحی داخلی خانه باید بین آشپزخانه و ورودی ارتباط مستقیمی وجود داشته باشد.

نحوه ی طراحی داخلی منزل مسکونی چگونه است

 

 

منظور از طراحی داخلی منزل مسکونی قرارگیری درست فضاها در کنار یکدیگر می باشد. به طوری که ارتباط و دسترسی مناسبی با یکدیگر داشته باشند. معماری و دکوراسیون داخلی منزل دغدغه ی همه ی مردم است زیرا همه ی ما دوست داریم مدت زمانی که در منزل هستیم احساس امنیت و آرامش داشته باشیم. در راه رسیدن به این هدف مشاور دکوراسیون داخلی منزل به شما کمک می کند. سایت طراحی داخلی مسکونی ما آماده است تا در تمام زمینه های طراحی داخلی منزل مسکونی به شما مشاوره دهد و حتی در اجرای دکوراسیون داخلی منزل نیز به شما کمک کند.

نیازهای اولیه ی طراحی داخلی مسکونی

نیاز های اولیه ی طراحی داخلی خانه از نظر یک شرکت طراحی داخلی عبارتند از:

·        مساحت خانه: در طراحی منزل و دکوراسیون، متراژ خانه یکی از آیتم های اصلی برای نحوه چیدمان و میزان دسترسی فضاها به یکدیگر باشد. منزلی با متراژ محدود دست شما را برای طراحی داخلی منزل می بندد به عنوان مثال شما باید در یک خانه با متراژ 58 متر دو اتاق خواب با ابعاد استاندارد و کمد دیواری و سایر ملزومات طراحی کنید مسلما طراحی منزل با این متراژ موجب حذف فضاهای بسیاری می شود.

·        نورگیری خانه: اصول طراحی دکوراسیون داخلی منزل بر مبنای نورگیری فضاهای مختلف انجام می گیرد.برخی منازل ویلایی از نور چهار طرف بهره مند هستند از این رو طراحی داخلی خانه با توجه به اهمیت نوردهی در فضاهای مختلف بسیار آسان تر است اما در طراحی منازل آپارتمانی با توجه به ضوابط شهرداری و طراحی منزل سخت تر می شود همان طور که می دانید کوچه ها و خیابان ها در ایران به صورت شمال و جنوب طراحی می شوند از طرفی کوچه ها و خانه ها در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر قرار می گیرد به عنوان مثال پشت یک منزل به حیاط خلوت منزل دیگر مرتبط می شود از این رو گاهی برخی از آپارتمان ها فقط از یک جهت نورگیری دارند و این طراحی منزل مسکونی را دچار مشکل می کند.

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد