نامزد ترامپ مدیر صدای آمریکا را قبل از روی کار آمدن بایدن تحت فشار قرار می دهد


واشنگتن – پخش کنندگان تلویزیونی بودجه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، با حمایت مالی ایالات متحده ، مدیر عامل صدای آمریکا را منصوب کرد تا از چریک های سیاسی بعداً چند هفته قبل از روی کار آمدن دولت بایدن کناره گیری کند.

مایکل پک ، مدیر اجرایی آژانس جهانی رسانه ایالات متحده ، آژانس مادر VOA و سایر رسانه های بین المللی ، روز چهارشنبه اعلام کرد که رابرت ریلی ، یک مفسر محافظه کار که مدت کوتاهی به عنوان مدیر صدای آمریکا در زمان دولت جورج دبلیو بوش.

انتصاب مجدد الز بيبرژ در سمت سرپرست مدير صداي آمريکا آخرين اقدام پک ، مدير محافظه کاري است که با مشاور سابق ترامپ ، استيو بانون ، که به نظر مي رسد قصد دارد وفاداران حزب را در سمت هاي ارشد قبل از جو بايدن رئيس جمهور انتخاب کند ، کار مي کرد. در ژانویه وارد کاخ سفید شد.

دکتر الز بیبراژ ، مدیر مسئول سابق صدای آمریکا.پرواز کردن

الیوت انگل ، نماینده دموکرات از نیویورک ، رئیس مستعفی کمیته امور خارجه پارلمان ، چند هفته قبل از روی کار آمدن دولت جدید ، پاک را به دلیل تعیین صدای VOA جدید محکوم کرد.

انگل در بیانیه ای گفت: “مایكل پك باید دفتر خود را جمع كند ، نه اینكه رهبری سازمانهای پخش آمریكایی را با ایدئولوگ ها و متعصبان راست گرای سنگین كند.”

انتظار می رود دولت بعدی پس از سوگند كردن بایدن در 20 ژانویه جایگزین پك شود ، اما جایگزینی ریلی در قانون پیشنهادی ممكن است دشوارتر باشد.

زبان مندرج در لایحه هزینه های دفاعی مصوب مجلس ، مدیر اجرایی آژانس جهانی رسانه ایالات متحده را ملزم می کند قبل از نام بردن از مدیران جدید صدای آمریکا ، رادیو آسیای آزاد و سایر نشریات فدرال با بودجه رسانه ای ، از یک هیئت مشاوره تصویب کند. این زبان پیشنهادی برای آزمایش قدرت مدیرعامل در نظر گرفته شده بود و در پاسخ به نمایندگان مجلس نسبت به اقدامات پك از زمان روی كار آمدن وی در ژوئن ارائه شد.

مدیر جدید صدای آمریکا ، ریلی ، نویسنده كتاب هایی مانند “خوب ساختن همجنسگرایان: چگونه منطقی كردن رفتار همجنسگرایانه همه چیز را تغییر می دهد” ، این نگرانی را در میان خبرنگاران صدای آمریكا ایجاد كرده است كه وی ممکن است به دنبال ترویج دیدگاه مغرضانه سیاسی در مورد توزیع كننده باشد. فرانک گریففل ، استاد علوم دینی دانشگاه ییل ، ​​کتاب “بستن ذهن مسلمان” از رایلی را “ادبیات نظامی” سو ill آگاهی توصیف کرد ، که می نویسد رایلی سعی دارد به خواننده بگوید “چرا راهی که ما فکر می کنیم درست است و راه اشتباه دشمن ماست. “

پک در بیانیه ای ضمن اعلام انتصاب ریلی گفت: “تجربه بی نظیر باب و رهبری اثبات شده به عنوان یک کارمند دولت و به عنوان یک شهروند خصوصی برای کل آژانس سود زیادی خواهد داشت.” وی همچنین گفت که ریلی “حرفه خود را وقف منافع ملی و پیشرفت در سیاست خارجی آمریکا کرده است – و در واقع موفق هم شده است.”

رایلی در بیانیه ای به USAGM گفت: “من همیشه یكی از حامیان رسالت صدای آمریكا برای گفتن داستان آمریكا به جهان بوده ام.” “خوشحالم که فرصتی دوباره برای خدمت در VOA پیدا کردم.”

مدیر کناره گیری صدای آمریکا Bieberage ، که 40 سال در صدای آمریکا کار می کرد ، به کارمندان نامه نوشت ، انتصاب مجدد خود را بازگو کرد و با اشاره به تهدیدهای استقلال تحریریه در دوران تصدی پاک در آژانس رسانه ای جهانی آمریکا. .

بیبراژ در نامه ای نوشت: “شش ماه گذشته شاید چالش برانگیزترین دوره در تاریخ اخیر صدای آمریكا باشد.” “متأسفانه ، این دوره با رابطه رقابتی بین VOA و USAGM مشخص می شود. برخی از کارمندان آژانس از قوانین ، پروتکل ها و فرایندهایی پیروی نمی کنند که من آن را غیرقابل تخلف می دانم و نسبت به تأثیر مخرب اقدامات و تصمیمات آنها در عملیات و مأموریت صدای آمریکا بی تفاوت بودند. “

وی افزود: تلاش برای سرکوب استقلال روزنامه نگاری صدای آمریکا تهدید می کند که اعتماد به نفس سخت ما را در زمان عقب نشینی دموکراتیک جهانی و تهدیدهای بین المللی علیه ارزشها و رهبری اخلاقی آمریکا افزایش دهد.

قانون گذاران دو طرف راهرو و گروههای آزادی مطبوعات پاک را مقصر اقدامات وی از زمان روی کار آمدن خود در ماه ژوئن دانسته و وی را متهم به زیر پا گذاشتن استقلال تحریریه صدا و سیما و مخالفت با اقتدار کنگره کرده اند.

ماه گذشته ، یک قاضی فدرال به پک دستور داد تا مداخله در صدای آمریکا و سایر رسانه ها را متوقف کند و دریافت که وی حقوق اصلاحیه اول روزنامه نگاران را که دفتر کارش برای تحقیق فرستاده بود تهدید کرده است.

هفته گذشته ، یک آژانس نظارتی فدرال ، سرویس مشاوره ویژه ایالات متحده ، گفت که “احتمال قابل توجهی از خطا” توسط پک و معاونان وی را شناسایی کرده است.

آژانس رسانه ای جهانی ایالات متحده به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.


منبع: green-chapter.ir