مک کانل ، بهترین جمهوری خواهان پیروزی بایدن را پس از رای گیری در کالج انتخابات قبول می کنند


واشنگتن – هفته ها بعد ، میچ مک کانل ، بهترین جمهوریخواه سنا ، روز سه شنبه اعتراف کرد که جو بایدن رئیس جمهور بعدی پس از رای گیری کالج انتخاباتی است که روز دوشنبه رسما پیروزی وی را تأیید کرد.

میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا روز سه شنبه پس از سخنرانی در باره اعلام دستاوردهای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، گفت: “امروز می خواهم به رئیس جمهور منتخب بایدن تبریک بگویم.”

مدیریت مک کانل نیز نتیجه را تأیید کرد.

جان باراسو وایومینگ ، سناتور جمهوری خواه گفت: “من افتخار کردم که در رای گیری رئیس جمهور ترامپ به هزاران نفر در وایومینگ پیوستم. من معتقدم او رهبری است که کشور ما به آن نیاز دارد. من همچنین به نتیجه رای گیری کالج انتخاباتی امروز احترام می گذارم.” ، در یک بیانیه.

سناتور روی بلانت ، رئیس کمیسیون مسئول برنامه ریزی مراسم تحلیف ، گفت که “ما اکنون آستانه قانون اساسی را داریم و با بایدن معاون رئیس جمهور به عنوان رئیس جمهور منتخب برخورد خواهیم کرد.”

وی به خبرنگاران گفت: “بدیهی است که رئیس جمهور هنوز همه گزینه ها را در اختیار دارد ، اما رای گیری در انتخابات امروز قابل توجه بود.”

این اظهارات بدیهی را تأیید می کند ، بیش از پنج هفته پس از نتیجه روشن انتخابات. حتی در شکست ، ترامپ حزب خود را تصرف کرد و نمایندگان بلند پرواز را مجبور به مخالفت با آن کرد. در هفته های اخیر ، بسیاری از جمهوری خواهان از پذیرفتن نتیجه خودداری کرده اند ، در حالی که برخی دیگر از تلاش های قانونی ترامپ برای لغو انتخابات حمایت کرده اند.

دوشنبه شب ، بایدن در یک سخنرانی ، از 17 دادستان کل جمهوری خواه و 126 عضو جمهوری خواه کنگره انتقاد کرد که به دادخواست تگزاس برای رد نتایج در ایالت های کلیدی پیوستند و به این پرونده حمله کرد “حمله بی سابقه به ما دموکراسی “

بایدن گفت: “احترام به خواست مردم در قلب دموکراسی ما قرار دارد – حتی زمانی که قبول این نتایج برای ما دشوار است.” “اما این وظیفه کسانی است که سوگند یاد کرده اند که به قانون اساسی ما پایبند باشند.”

پرونده های قضایی ترامپ و متحدانش برای ابطال آرا one یکی پس از دیگری از جمله در دیوان عالی کشور رد شده و مقامات دولتی هر دو حزب ادعاهای بی اساس وی را درباره کلاهبرداری گسترده محکوم کرده اند.

رئیس جمهور ، اکثریت مجلس سنا ، جان بین روز دوشنبه گفت: “سرانجام ، در برخی مواقع ، شما باید با موسیقی روبرو شوید.” “و من فکر می کنم وقتی دانشکده انتخابات امروز مسئله را حل کرد ، وقت آن رسیده که همه به جلو حرکت کنند.”
منبع: green-chapter.ir