مسابقه سنا در جورجیا عواقب گسترده ای دارد – به ویژه برای آمریکایی های LGBTQآتلانا – دو دور دوم در جورجیا در ماه آینده نه تنها کنترل سنا را تعیین می کند ، بلکه پیامدهای گسترده ای در مورد آینده دفاع فدرال در برابر عدم تبعیض برای آمریکایی های دگرباش جنسی خواهد داشت.

به دلیل اختلاف در سیاست های LGBTQ بین احزاب (به عنوان مثال پلت فرم جمهوری خواهان ، همچنان خواستار ازدواج فقط بین زن و مرد است) ، و همچنین شهرت و شعارهای موضوعات LGBTQ چهار نامزد سنا در گرجستان ، دور دوم برای لزبین ، همجنسگرایان زیاد است ، دوجنسیتی ، تراجنسی و آمریکایی های عجیب و غریب.

NBC News به کاندیداها مراجعه کرد تا درباره موقعیت آنها در مورد مسائل LGBTQ س askال کند. دو نماینده جمهوری خواه ، سنسور دیوید پردو و کلی لوفلر ، به تعدادی از درخواست ها برای اظهار نظر ، از جمله پیگیری ، که به دنبال پاسخ به نظرات رقبای خود بودند ، پاسخ ندادند.

دو دموکرات ، جان اوسوف (به چالش کشیدن پروو) و رافائل وارنوک (تصاحب لوفلر) ، پاسخ دادند.

پردو به دنبال دوره دوم است ، در حالی که لوفلر سال گذشته منصوب شد. در ماه نوامبر ، پردو به 50٪ آرا required لازم برای جلوگیری از دور دوم در برابر اوسوف نرسید ، در حالی که لوفر 26٪ از آرا را در مقابل 33٪ از وارنوک برای 21 نامزد کسب کرد. برنده مسابقه لوفلر-وارنوک تا سال 2022 این مکان را در اختیار خواهد گرفت.

جمهوری خواهان هنگام تشکیل مجلس سنا در 3 ژانویه اکثریت 50 تا 48 را خواهند داشت. اگر جمهوری خواهان دو روز بعد یک یا هر دو کرسی در سنا جورجیا را بدست آورند ، اکثریت خود را افزایش می دهند. دموکرات ها برای در دست گرفتن کنترل باید در هر دو انتخابات پیروز شوند ، معاون انتخاب شده رئیس جمهور ، کامالا هریس ، صدای شکست برنده انتخابات است.

قانون برابری

اوشوف و وارنوک متعهد شدند كه در صورت انتخاب از قانون برابري حمايت كنند. لایحه فدرال قوانین حقوق مدنی را به روز می کند تا حمایت هایی را در برابر تبعیض بر اساس گرایش جنسی و هویت جنسیتی در استخدام ، مسکن ، مسکن عمومی ، دادگستری ، آموزش ، برنامه های فدرال و اعتبار اضافه کند.

مالک براون ، مشاور ویژه LGBTQ در کمپین Warnock ، گفت: “روحانی وارنوک معتقد است که ما باید قانون برابری را تصویب کنیم و از ایجاد تبعیض در مجاری قانونی برای شرکت های بیمه در مورد هر یک از اعضای انجمن LGBTQ + جلوگیری کنیم.” “او می فهمد که همه ما لیاقت این را داریم که بدون ترس از آزار و اذیت و تبعیض ، حق زندگی برابر با کرامت برابر و دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای خود و خانواده خود را داشته باشیم. “

رافائل وارنوک و جان اوسوف ، نامزدهای سنای دموکرات ایالات متحده ، در تظاهرات رانندگی در فضای باز در 5 دسامبر سال 2020 در کانیرز ، گاو ، به سمت جمعیت تکان دادند.جسیکا مک گوان / گتی ایماژ

Osof همچنین متعهد شد که از قانون برابری در سیستم عامل خود حمایت می کند ، و مبارزات انتخاباتی خود مصاحبه ای را که با پروژه LGBTQ Project Q Atlanta انجام داده است ، ذکر کرد و گفت حمایت وی از جامعه queer “بی دریغ” است و این “قوی” است رأی دهید “در مورد قانون برابری سنا.

نه لوفلر و نه پردو به طور خاص به قانون برابری اشاره نکردند. با این حال ، لوفلر از قانونی درباره “آزادی مذهبی” حمایت می کند که به سازمان های خصوصی اجازه می دهد خدمات به افرادی که عقاید ، رفتار یا گرایش جنسی آنها مغایر با “عقاید مذهبی صادقانه” است را انکار کنند. چنین قانونی مبانی قانون برابری را تضعیف می کند و می تواند منجر به شرایطی شود که در آن مشاغل ، خیریه ها و سایر سازمان ها ممکن است از مشتریان LGBTQ خودداری کنند.

در غیاب قانون ملی ، حداقل 20 کشور – گرجستان در میان آنها نیست – محافظاتی را در برابر تبعیض LGBTQ در نظر گرفته اند. ساکنان این ایالت از بسیاری از محافظت از قانون برابری برخوردار هستند ، اما در مرزهای ایالت متوقف می شوند. به عنوان مثال یک فرد دگرباش جنسی که از ویرجینیا به جورجیا نقل مکان می کند ، می یابد که حق وی در اجاره خانه با همسر همجنس خود یا استفاده از سرویس بهداشتی عمومی که با هویت جنسیتی او مطابقت دارد ممکن است به خطر بیفتد.

سال گذشته ، مجلس قانون برابری را با 236-173 رأی ، بیشتر به صورت حزبی ، تصویب کرد و هشت جمهوری خواه رأی مثبت دادند. با این حال ، این قانون هرگز در مجلس سنا تحت کنترل جمهوریخواهان تصویب نشد. رئیس جمهور منتخب جو بایدن می گوید هدف او تصویب قانون برابری در 100 روز نخست ریاست جمهوری است.

گراهام گفت: “اینها همه موضوعاتی است که کنگره چندین سال قبل از آن داشته است ، اما در برخی از جلسات دادرسی از سنا پشتیبانی نشده است.” “به همین دلیل بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنیم هر یک از سناتورهای بعدی جورجیا افرادی خواهند بود که به این موضوعات دگرباشان جنسی نگاه می کنند و بحث و عمل در مورد آنها را آغاز می کنند.”

“متحد قوی و صریح”

قانون برابری تنها موقعیت سیاسی نیست که در آن نامزدهای دموکرات قول حمایت از حقوق LGBTQ را داده اند.

براون ، که به تازگی به عنوان اولین مدیر LGBTQ آتلانتا منصوب شده است ، گفت که طرفداری وارنوک برای جامعه کوئیر فراتر از یک متحد بودن و حمایت از جامعه از منبر Ebenezer Baptist ، جایی که مارتین لوتر کینگ جونیور است. و وارنوک اکنون یک کشیش ارشد است.

براون گفت: “آینده حقوق LGBTQ در جورجیا و سراسر کشور در این انتخابات مهمترین و اساسی است.” “وارنوک همچنین با تلاش برای گسترش دسترسی به اقدامات پیشگیری از HIV مانند PrEP (پیشگیری قبل از مواجهه) و سایر مراقبت های نجات دهنده زندگی برای همه جوامع ، برای اطمینان از انصاف و عدالت در مراقبت های بهداشتی مبارزه خواهد کرد.”

اسف در سیستم عامل خود خواستار تقویت برنامه های ضد زورگویی برای جوانان LGBTQ و حمایت از حقوق و ایمنی آمریکایی های تراجنسیتی در میان یکی از وحشیانه ترین سال های ثبت شده علیه جوامع تراجنسیتی شد.

پلتفرم Osof گفت: “جامعه LGBTQ خواهد توانست بر من حساب کند تا در کنار آنها به عنوان یک متحد قوی و صریح بایستم.”

“آنها تلاش زیادی نکردند”

در حالی که پردو عمدتاً از بحث درمورد موضوعات LGBTQ در سنا و پیروی از مبارزات انتخاباتی دور بود ، لوفلر قانون ضد LGBTQ را در مجلس سنا وضع کرد و بخشی از حقوق سنا خود را به حداقل سازمانی که صریحاً علیه افراد LGBTQ تبعیض می کند اهدا کرد.

هر دو نامزد جمهوری خواه توسط اتحادیه سیاست خانواده گرجستان تأیید شده اند ، که سازمان ملی آن علیه گسترش قوانین LGBTQ علیه قوانین وضع لابی می کند.

یاسمین بیچ-فرارا ، مدیر اجرایی این کمپین گفت: “سوابق سناتور پردو و سناتور لوفلر نشان می دهد که آنها نه تنها نیازهای منحصر به فرد افراد LGBTQ را درک نمی کنند ، بلکه آنها برای تلاش برای درک مطالب خود تلاش زیادی نکرده اند.” برای Equality South ، گروه حقوق LGBTQ.

سن دیوید پوردو و کلی لوفلر ، R-Ga. ، با تکان دادن جمعیت طرفداران خود در یک تجمع با سناتور تام Cotton ، R-Ark. ، در پری ، گالری ، در 19 نوامبر سال 2020جسیکا مک گوان / گتی ایماژ

لوفلر ، که گفته می شود ثروتمندترین عضو سنا است ، متعهد شده است که حقوق 174000 دلاری خود را به عنوان سناتور به خیریه های مختلف مستقر در جورجیا اهدا کند. از جمله موسسات خیریه ای که وی به او کمک کرده است Covenant Care ، یک آژانس مشاوره و فرزندخواندگی مسیحی است که فقط زوج های مسیحی دگرجنسگرایانه را برای برنامه های فرزندخواندگی خود در نظر می گیرد. برای در نظر گرفتن ، زوجین همچنین باید بیانیه ایمانی را که نشان دهنده همجنس گرایی و دوجنسگرایی است “نوعی بی عفتی جنسی” امضا کنند و بیان کنند که “رد جنس بیولوژیکی رد تصویر خدا در آن شخص است”.

در ماه سپتامبر ، لوفلر قانون حمایت از زنان و دختران در ورزش را كه هدف آن محروم كردن بودجه مدارس از عنوان نهم بود ، كه به ورزشكاران تراجنسیتی اجازه می داد در رویدادهایی كه با هویت جنسیتی آنها مطابقت دارد ، معرفی كند. این لایحه منعکس کننده تلاشهایی است که عمدتا در خانه های ایالتی با شکست روبرو شده است ، اما امسال این قانون در آیداهو به تصویب رسید (قاضی آمریکایی در ماه آگوست دستور موقت صادر کرد و اجرای قانون را به حالت تعلیق درآورد تا زمانی که در دادگاه مورد اعتراض قرار گیرد)

لوفلر مالک آتلانتا رویای WNBA است و صراحت صراحت او در اعتراض به اعتراضات Black Lives Matter در تابستان امسال باعث شد بازیکنان تیم مالکیت جدید را درخواست کنند و حتی قبل از بازی ها علناً از Warnock حمایت کنند.

براون گفت: سابقه کمک های خیرخواهانه لوفلر و معرفی قانون ضد تراجنسی نشان می دهد که این قانون “قاچاق در بخش” از نظر حقوق LGBTQ است و فعالان هشدار دادند که تقسیم مجلس و سنا برای قوانین آینده می تواند به چه معنا باشد.

بیچ-فرارا گفت: “انتخاب دور دوم سنا برای جنوبی های LGBTQ و برای کل کشور بسیار مهم است.” “اگر سناتور لفلر یا سناتور پردو در این رقابت پیروز شوند ، سنای ایالات متحده با اکثریت جمهوری خواه برگزار می شود و ما شاهد تهدیدهای مکرر حزب برای جلوگیری از اقدامات فدرال در طیف وسیعی از موضوعات ، از تخفیف Covid-19 تا انتصاب کابینه تا انتصابات دادگاه هستیم. “

رای گیری زودهنگام از روز دوشنبه در گرجستان آغاز شد و تا 30 دسامبر ادامه دارد ، قبل از اینکه روز انتخابات در 5 ژانویه از سر گرفته شود. اگر یکی از دموکرات ها پیروز شود ، اولین بار است که جورجیا پس از 20 سال یک دموکرات را در مجلس سنا انتخاب می کند.

NBC Out را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اینستاگرام
منبع: green-chapter.ir