مراسم تحلیف بایدن چیزی دیگر به نظر نمی رسد. این فقط تا حدودی به دلیل کوید است.


واشنگتن – چهار سال پیش ، باراک اوباما با رئیس جمهور دونالد ترامپ دست داد ، سوار هلیکوپتر شد و با پرواز از بالای کاپیتول هزاران تماشاگر را در مرکز خرید ملی ، که به سراسر کشور سفر کرده بودند تا شاهد مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید باشند ، نشان داد.

بعید به نظر می رسد مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در ماه آینده ، به خاطر همه گیری یک قرن در گذشته و ترامپ ، که نمی خواهد کناره گیری کند و قصد دارد این فرصت را از دست بدهد ، چیزی یا چیز دیگری در حافظه اخیر داشته باشد. سوگند او به وارث

بایدن مجبور شد دوباره به مبارزات همه گیر خود ، سپس در کنوانسیون ملی خود پی ببرد و اکنون باید کمتر از هفت هفته دیگر در مراسم تحلیف خود تجدید نظر کند.

آدیسو دمیسی ، استراتژیست دموکرات که به برنامه ریزی یک ملیت دموکراتیک عمدتا مجازی کمک کرد ، گفت: “این لزوماً مانند آنچه مردم به آن عادت کرده اند به نظر نخواهد رسید ، اما در سال 2020 – یا در این مورد در سال 2021 ، استقبال می کنیم. کنوانسیون امسال

تیم افتتاحیه بایدن ، که این هفته اعلام شد ، تاکنون از افشای اطلاعات زیادی درباره برنامه های خود برای 20 ژانویه خودداری کرده است. اما همه چیز باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد ، از ازدحام جمعیت در مراسم رژه گرفته تا توپ ها گرفته تا سنت جمع كردن تمام رده های بالاتر دولت ایالات متحده در یك جا.

انتظار نمی رود ترامپ در مراسم تحلیف بایدن شرکت کند و حتی ممکن است از آن روز برای اعلام نامزدی احتمالی ریاست جمهوری در سال 2024 یا تشکیل جلسه ای ضد متقابل استفاده کند که وی را به عنوان دومین رئیس جمهور در 150 سال گذشته تحریم سوگند دفتر خود معرفی کند. وارث ، حتی اگر بسیاری با هم اختلاف داشتند.

مایکل بسلوس ، مورخ ریاست جمهوری گفت که حضور رئیس جمهور معزول نمادی مهم است و عدم حضور ترامپ ایمان به دموکراسی و تلاش های بایدن را برای اتحاد کشور تضعیف می کند.

بشلوس گفت: “هیچ چیز در تاریخ ارتباطی از راه دور با این موضوع ندارد.” “این زشت ، خودخواهانه است و با هدف اصلی مراسم تحلیف مغایرت دارد. ما مراسم تشریفاتی زیادی داریم که هدف آن اتحاد کشور است و مراسم تحلیف رئیس جمهور یکی از آنهاست. “

با ضعیف شدن این رویداد ، ترامپ به ریچارد نیکسون پیوست ، که استعفا داد و کاخ سفید لحظاتی قبل از سوگند یاد جرالد فورد استعفا داد و اندرو جانسون که از استیضاح خود عصبانی بود و حاضر به شرکت در مراسم تحلیف اولیس سی گرانت نشد. بعد از جنگ داخلی.

جان آدامز و جان کوینسی آدامز نیز از شرکت در سوگند وارثان خود امتناع ورزیدند ، گرچه انگیزه آنها مشخص نیست.

روی بلانت ، سناتور جمهوری خواه میسوری ، رئیس کمیته کنگره نظارت بر مراسم تحلیف ، گفت: ترامپ حق پیگیری چالش های قانونی قبل از انتخابات را دارد ، اما مهمتر از همه ، او در نهایت در انتقال صمیمانه قدرت نقش دارد. .

بلانت به سی ان ان گفت: “امیدوارم رئیس جمهور در روز بنیاد آنجا باشد.” “من فکر می کنم او نقش زیادی در رئیس جمهور ترامپ دارد. و امیدوارم که او را بغل کند. “

جمهوری خواهان نیز ممکن است این مراسم را از دست بدهند ، این هنجاری است که توسط دموکرات هایی که ترامپ را در سال 2017 فریب دادند ، نقض شد.

آیین دموکراتیک زیر بنای شکوه و عظمت در سالهای اخیر چنان پذیرفته شده است که تحت الشعاع جشن ها ، جشن ها و قیمت های مضحک هتل قرار گرفته است و هر واشنگتن با داشتن اتاق اضافی می تواند از مسافران هزینه دریافت کند.

اما همه اینها می تواند از طریق پنجره بایدن باشد ، زیرا انتظار می رود همه گیر ویروس کرونا به بدترین مرحله خود در هفته های منتهی به افتتاح برسد.

نورم اورنشتاین ، یک نماینده قدیمی کنگره در انستیتوی شرکت های آمریکایی ، به شوخی گفت که برای “حضور در” یک توپ مجازی ، یک بار نقدی با نوشیدنی های خیسانده و اسب های کم مصرف در زیرزمین خود ایجاد می کند.

وی گفت: “این مجموعه آیینی است که من طی سالهای مختلف از بسیاری جهات در آنها شرکت کرده ام و شاهد آن نخواهیم بود.” “این برای کشور تأسف آور است ، برای بایدن و (کمالا معاون رئیس جمهور منتخب) هریس تأسف آور است. شما چیزی را از دست می دهید که چنین مراسم مهم برای کشور است. “

دستیاران بایدن می گویند که افتتاحیه مطابق با پروتکل های دقیق ایمنی بهداشتی است که مبارزات وی را هدایت می کند ، که شامل ماسک زدن دقیق ، آزمایش ، جمعیت کم و راه حل های خلاقانه مانند تجمعات رانندگی و حرکات تا آنجا که ممکن است. خارج یا آنلاین

تونی آلن ، مدیرعامل جدید منصوب کمیته مituسسان ریاست جمهوری گفت: “افتتاحیه امسال در پس زمینه همه گیری متفاوت به نظر می رسد ، اما ما سنت های آغازین آمریکایی را ارج می نهیم و آمریکایی ها را در سراسر کشور درگیر می کنیم و همه را سالم و ایمن نگه می داریم.” از بایدن ، در بیانیه ای.

کمیته در مورد جمعیت عظیمی که معمولاً در بازار و در مسیر رژه 1.5 مایل از کاپیتول به کاخ سفید تجمع می کنند ، تجدید نظر می کند. کنترل این فضاها دشوار است ، اما می توان از حضور در محل جلوگیری کرد ، مانند نصب نکردن صفحه نمایش های خارجی و جایگاه ها.

و تیم بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا و چگونه در مسابقات داخلی کوچکتر ، مانند ضیافت ناهار کنگره در تالار مجسمه ملی کاپیتول و مراسم معارفه های متعدد این شهر که معمولاً رئیس جمهور جدید و بانوی اول شرکت می کنند ، ادامه دهند.

افراد درگیر در این فرآیند می گویند همه چیز در دست بررسی است ، اگرچه ساختمانی برای تماشای رژه کاخ سفید و سکوی اصلی سوگند در جبهه کاپیتول غربی که می تواند 1600 بزرگوار را در خود جای دهد ، هفته ها در دست ساخت است. ، احتمالاً همه آنها صندلی های درجه یک خود را رها نخواهند کرد.

برای پرداخت هزینه آن ، بایدن تصمیم گرفته است تا 500000 دلار از افراد و حداكثر 1 میلیون دلار از شركتها بپذیرد ، اما یك مقام مقدماتی تأیید كرد كه هیچ یك از لابی گران. اوباما کمک های مالی شرکت ها را در سال 2009 ممنوع کرد ، اما در سال 2013 پذیرفت ، زمانی که جمع آوری کمک مالی یک چالش بزرگتر بود. ترامپ از شرکت ها و لابی گران پول گرفت.

دمیسی گفت: “شما در تلاش برای انتقال یک پیام هستید ، و در یک جهان همه گیر در تلاش هستید که این کار را در شرایط بی سابقه انجام دهید.” “اما شما کمی برگه خالی دارید تا برگه سنتی را تغییر دهید. و سرگرم کننده وجود دارد. “


منبع: green-chapter.ir