[ad_1]

به گفته یک گروه نظارتی ، علی رغم قصد دولت فدرال برای از سرگیری مجازات اعدام پس از وقفه ای نزدیک به دو دهه ، تعداد احکام اعدام و اعدام ها در سال 2020 به کمترین میزان خود رسیده است.

داده های جمع آوری شده توسط مرکز اطلاعات مجازات اعدام نشان می دهد که قضات و هیئت منصفه 18 حکم اعدام جدید صادر کرده اند که کمترین میزان از زمان شروع مجدد اعدام ها از زمان لغو قوانین مجازات اعدام دولت در دهه 1970 توسط دادگاه عالی ایالات متحده است. . در مجموع 17 نفر در سال 2020 اعدام شدند که کمتر از هر زمان دیگری در 37 سال گذشته است.

بخشی از این کاهش بدون شک نتیجه بیماری همه گیر Covid-19 است که دادگاه ها را تعطیل و روند کیفری را مختل کرد. این گروه گفت: “اما حتی قبل از همه گیری ، ملت برای ششمین سال متوالی در آستانه محکومیت های قانونی و اعدام ها قرار گرفت.”

فقط پنج ایالت در سال 2020 اعدام کردند – آلاباما ، جورجیا ، میسوری ، تنسی و تگزاس. از میان این 5 مورد ، فقط تگزاس بیش از یک مورد را اجرا می کند و سه نمایش را انجام می دهد. حکم اعدام فقط در هفت ایالت آریزونا ، کالیفرنیا ، فلوریدا ، می سی سی پی ، اوهایو ، اوکلاهما و تگزاس صادر شد.

کلرادو بیست و دومین ایالت لغو مجازات اعدام شد. و اگرچه هر دو لوئیزیانا و یوتا همچنان در ایالت های مجازات اعدام باقی مانده اند ، اما در سال 2020 بدون اعدام به ده سال رسیدند.

با این حال ، دولت فدرال در جهت مخالف حرکت کرد.

دادستان کل ویلیام بار به دفتر زندانها دستور داده است که اجرای اولین اعدامها را در سیستم فدرال پس از نزدیک به 17 سال آغاز کنند. نگرانی در مورد تعصب نژادی در مجازات ، جنگ قانونی بر سر روش سنتی سه داروی تزریق کشنده و کمبود یکی از این داروها ، اعدام های فدرال را متوقف کرد. بار دستور داد از داروی آرامبخش قوی به جای دارو استفاده شود.

بار گفت: “ما مدیون قربانیان و خانواده هایشان هستیم كه مجازات اعمال شده توسط سیستم قضایی ما را ادامه دهند.” در نتیجه ، دولت فدرال 10 زندانی را كه به اعدام محكوم شده اند ، بیش از محكومین به اعدام از همه ایالت ها اعدام كرد. مردان هفته گذشته اعدام شدند.

حمایت عمومی از مجازات اعدام از زمان اوج گرفتن آن در سال 1964 به طور مداوم در حال کاهش است.

در آخرین نظرسنجی گالوپ ، در سپتامبر و اکتبر ، 43 درصد از پاسخ دهندگان در پاسخ به این س noال که “آیا شما از مجازات اعدام برای شخصی که به قتل محکوم شده اید حمایت می کنید؟” نه گفتند.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد