در این بین اما آیفون 12 مینی نتوانست طرفداران خود را به خوبی جلب کند و با توجه به درخواست پایین آن، اپل به ناچار تصمیم به توقف تولید آن در اوایل سال 2021 گرفت. آیفون SE معرفی شده در آن زمان به نوعی نسخه باز تولید شده آیفون ۶ اس با طراحی آیفون ۵ اس محسوب میشد تا پاسخگوی نیاز بازار به آیفونهایی با اندازه صفحه کوچکتر باشد. اندازه صفحه گوشی با توجه به مدلی که کاربر بین مدلهای مینی، استاندارد، پرو یا پرو مکس انتخاب می کند، ۵.۴ اینچ، ۶.۱ اینچ و ۶.۷ اینچ بوده و تغییری نکرده است.

ظاهر آیفون 13 نسبت به سری قبل، آیفون 12، تغییر چندانی نکرده، تنها اندازه ناچ روی صفحه اندکی کاهش یافته و همچنین چینش مورب دوربین در دو مدل مینی و 13 تفاوتهایی پیدا کرده است. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام همگردی، جدیدترین مدل گوشی های اپل، آیفون 13 چه مزیت جدیدی دارند؟ این شرکت همچنین آی پد مینی را با قابلیت اتصال ۵G و طراحی تغییر یافته ای که آن را به مدلهای گرانتر آی پد ایر و آی پد پرو بیشتر شبیه کرده است، رونمایی کرد. این شرکت اعلام کرده که این روشنترین صفحه نمایش گوشی است که تاکنون در آیفون بکار رفته و ۲۵ درصد بالاتر از مدل قبلی است.

تا مدتی پیش و تا پیش از پیشرفتهای چشمگیر در ساخت تراشههای گوناگون و یا تلاش گوگل برای بهبود عملکرد سیستم عامل اندروید، فاصله میان دو دنیای اندروید آی او اس بسیار چشمگیر بود. اپل همیشه در زمینه طراحی تراشه گوشی سرآمد همه شرکتها بوده است و توانسته است که این عملکرد را امسال با فاصله بیشتری نسبت به گوشیهای اندرویدی و محصولات رقیب حفظ کند. ساعت هوشمند به بخش مهمی از محصولات اپل تبدیل شده است و با تبدیل شدن به صنعت ساعت هوشمند، فروش آن اوایل امسال از مرز ۱۰۰ میلیون دستگاه عبور کرد. در کنار رابط کاربری جذاب آن موسوم به آی او اس (ios) که با توجه به هماهنگی بسیاری که بین سخت افزار و نرم افزار ایجاد میکند، تجربهای جذاب از کار کردن با یک گوشی فرازمینی را برایتان به ارمغان میآورد.

این موضوع سبب میشود که هنگام تجربه بازی، شرایط بهتری را تجربه کرده و بهعنوان یک گیمر حرفهای، از این گوشی آیفون علامت شارژ میاد ولی شارژ نمیشه گوشی استفاده کنید. نقطهی قوت این گوشی که سبب محبوبیت بسیار زیاد آن در مقایسه با آیفونهای قبلی شد، پردازندهی بیونیک A11 آن بود که گوشی گرانقیمتتر آیفون X نیز از آن استفاده میکند.

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد