لایحه موزه ملی لاتین یک جهش بزرگ به جلو است


کمیته سنا روز پنجشنبه قانونی را تصویب می کند که ایجاد موزه ملی لاتین آمریکایی را که مدت ها در انتظار آن بود آغاز می کند.

با رأی وحدت رویه ، کمیته تصمیم گرفت نسخه ای از این لایحه را به مجلس سنا کامل ارسال کند و به پیشنهاد موزه فرصتی برای رأی گیری نهایی و رفتن به میز رئیس جمهور دونالد ترامپ برای ورود به قانون را بدهد.

سناتور باب منندز ، DN.J. ، بالاترین رتبه در کنگره آمریکای لاتین در کنگره و حمایت مالی از قوانین دو حزب ، گفت: “تنها امید من این است که این مرحله از سفر بتواند قبل از پایان سال جاری با موفقیت انجام شود.” اهمیت موزه در پانلی که روز پنجشنبه از NBC News پخش شد.

Estuardo Rodriguez ، رئیس جمهور و مدیرعامل دوستان موزه آمریکای لاتین آمریکایی ، که همچنین در این پنل شرکت می کند ، پس از رای گیری کمیته به NBC News گفت که “این می تواند به سرعت انجام شود و بر اساس سطح حمایت دو جانبه ، ما اطمینان داریم که ممکن است اتفاق بیفتد. “

طرفداران موزه مانند رودریگز بیش از 16 سال است که از ایجاد آن دفاع می کنند. حدود 60 میلیون نفر از مردم لاتین در ایالات متحده زندگی می کنند ، یعنی 18.5 درصد از جمعیت ایالات متحده. آنها دومین گروه اقلیت قومی در کشور هستند.

اسمیتسونیان 19 موزه و گالری و همچنین باغ وحش ملی را اداره می کند ، اما هیچ یک از آنها به سهم آمریکای لاتین در ایالات متحده متمرکز نیست. آخرین موزه آن که افتتاح شده است موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی است که توسط کنگره در سال 2003 تأسیس شد و در سال 2016 برای عموم آزاد است.

در سال 1994 ، گزارشی که توسط یک گروه کاری 15 نفره منصوب به م Instسسه اسمیتسونیان صادر شد ، نتیجه گرفت که آنها در زمینه ارتقا the اسپانیایی ها کار ضعیفی انجام داده اند و کمک های آمریکای لاتین به هنر ، فرهنگ و علوم آمریکا را تا حد زیادی نادیده گرفته اند.

گزارش سال 1994 گفت این موسسه “الگویی از غفلت عمدی از حدود 25 میلیون نفر از مردم لاتین را در ایالات متحده نشان می دهد.”

موزه ای که تنوع سیاسی و فرهنگی آمریکای لاتین را به نمایش می گذارد

لایحه پارلمان ، که کمیته سنا آن را ارائه داده است ، شامل زبانی است که خواستار انواع اندیشه های سیاسی و دیدگاه ها در شرح وقایع موزه از تقویم تجربه آمریکای لاتین است.

ماریا ترزا کومار ، بنیانگذار و فعال Voto Latino ، که بحث را کنترل می کرد ، از جانب اسپانسر لایحه ، سناتور جان کورنین از تگزاس ، پرسید که چرا این مسئله مهم است.

“ما کشور بسیار متنوعی هستیم. هر کس به همان روشی که ما می دانیم فکر نمی کند ، “گفت: سناتور کورنین.” اما مواردی وجود دارد که ما را متحد می کند ، و این قدردانی ما از سهم آمریکای لاتین در طول تاریخ ملت های ما است. “

کورنین افزود: “هدف موزه انعکاس بخشی از تنوع جمعیت لاتین است – آمریکای لاتین یکپارچه نیستند.” بسیاری از آنها از مناطق مختلف جهان آمده اند.

اوا لونگوریا ، بازیگر و فعال ، که در این پنل شرکت می کند ، گفت که از حضور در کمیسیون موزه به دلیل دو حزب بودنش بسیار هیجان زده است. لونگوریا خاطرنشان کرد که او یک نسل تگزاسی است و بر اهمیت داشتن سابقه همکاریهای آمریکای لاتین در طول تاریخ این کشور تأکید کرد.

لونگوریا گفت: “اگر به كتابهای درسی تاریخ ، آثار ملی یا مجسمه های ملی ما نگاه كنید ، آنها فقط یك نوع قهرمان آمریکایی را منعكس می كنند و آن قهرمان سفیدپوست و مرد است.” – موارد غیرمعمول زیادی وجود دارد که مردم لاتین آمریکایی مسئول آنها در تاریخ کشور ما هستند. ”

لونگوریا گفت: “وقتی چنین عملکردی را در پرونده رسمی ندارید ، این کمک ها اغلب حذف می شوند. اگر آمریکایی ها نتوانند سهم گذشته ما را تشخیص دهند ، پس آمریکا نمی تواند به اهمیت فعلی ما احترام بگذارد. “

هنری مونوز سوم ، یکی از بنیانگذاران Momento Latino ، ائتلافی از فعالان و هنرمندان ، گفت: این امر به ویژه هنگامی که ملت نسل بعدی را آموزش می دهد بسیار مهم است. مونوز کمک کرد تا تلاش های اولیه برای ایجاد این موسسه به عنوان رئیس کمیسیون تحقیق در مورد تأسیس موزه ملی آمریکای لاتین آمریکایی انجام شود.

“موزه ها ابزاری برای آموزش جوانان ما هستند. مونوز با بیان اینکه این یک “فرصت آمریکایی” است ، گفت: “این مکانها جایی است که ما برای ایجاد درک فرهنگی به آنجا می رویم.”

در سال 2003 ، رهبران اجتماعات ، مشاغل و کنگره ها با وکلائی مانند دوستان غیرانتفاعی موزه آمریکای لاتین آمریکایی همکاری کردند تا برای ایجاد آن تلاش کنند.

ده ها سال بعد ، طرفداران موزه امیدوارند که مجلس سنا یک لایحه دوجانبه را با رأی به تصویب برساند ، که معمولاً با قوانین متناقض اتفاق می افتد.

رودریگز گفت: “صدها سال داستان وجود دارد که باید بیان شود.” “و در پایان ، آنچه می خواهیم بگوییم این است که ما وصله ای از لحاف آمریکایی نیستیم. ما رشته ای هستیم که از لحاف عبور می کند. “

داشتن موزه ملی لاتین در مرکز خرید ملی در نهایت “جیب هایی را پر می کند که هم اکنون در کتاب های تاریخ و تاریخ ما خالی است”.

رودریگز گفت: “این چیزی است که مدتهاست گذشته است.”

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes