كلیبرن می گوید كه شهادت كمیته فرعی دخالت سیاسی در CDC را نشان می دهد


واشنگتن – رئیس کمیته فرعی پارلمان همه گیر ویروس کرونا خواستار کسب اطلاعات بیشتر از مقامات ارشد دولت پس از مشاهده مراکز کنترل مراکز بیماری است که تلاش های یک سیاستمدار منصوب شده برای “تغییر یا لغو” اطلاعاتی که برای رئیس جمهور مضر تلقی می شود دونالد ترامپ

جیمز کلیبرن ، سخنگوی DS.C ، در نامه ای به الکس هازارد ، وزیر HHS و مدیر CDC ، رابرت ردفیلد ، نوشت که این شهادت “نگرانی های جدی در مورد تلاش های عمدی دولت ترامپ برای پنهان کردن و از بین بردن شواهد را ایجاد می کند.” مقامات ارشد سیاسی در پاسخ مسئولان مربوط به دوران بحران ویروس کرونا ویروس “در CDC مداخله کردند.

در این نامه مشخص شد که روز دوشنبه ، دکتر شارلوت کنت ، رئیس شعبه انتشارات علمی و مدیر مسئول گزارش هفتگی در مورد بیماری و مرگ و میر ، در شهادت درهای بسته گفت که به او دستور داده شده که نامه الکترونیکی را از بین ببرد و او این دستور را درک کرده است. از ردفیلد می آید.

دکتر پل الكساندر در یك ایمیل داخلی به كنت و دیگر مقامات بهداشتی در تاریخ 8 آگوست ، كه قبلاً توسط پولیتیكو گزارش شده بود ، از CDC خواست تا زبان جدیدی به گزارش علمی كه قبلاً در مورد خطرات ویروس کرونا در کودکان منتشر شده اضافه کند.

“CDC سعی کرده است گزارش دهد که وقتی بچه ها دور هم جمع می شوند ، گسترش می یابد و این روی افتتاح مدرسه تأثیر می گذارد. … بسیار گمراه کننده از CDC و شرم آور آنها. هدف آنها روشن است. … این امر به منظور صدمه زدن به رئیس جمهور به دلایل آنها ، که مورد علاقه من نیست ، در نظر گرفته شده است. “

الکساندر استادیار تحقیقات بهداشت در دانشگاه مک مستر نزدیک تورنتو است که مشاور علمی مایکل کاپوتو ، کارمند سابق کمپین ترامپ بدون آموزش پزشکی یا علمی بود که سخنگوی HHS شد.

کنت گفت که او صبح روز بعد از طرف یکی دیگر از کارمندان شغلی تماس گرفت که به او دستور داد ایمیل را به درخواست دکتر ردفیلد حذف کند. او گفت که مستقیماً با ردفیلد صحبت نمی کند ، اما می فهمد که جهت از او می آید. به گفته دستیاران کمیسیونی که به خبرنگاران اطلاع دادند ، هنگامی که کنت سعی در یافتن ایمیل داشت ، وی گفت که او قبلاً گم شده است.

CDC از جمله آژانسهای کلیدی است که مسئول برقراری ارتباط با مردم در مورد بیماری همه گیر Covid-19 است. مدت هاست دانشمندان برای جلوگیری از دخالت های سیاسی ، دیوار آتش را در اطراف یافته ها و گزارش های خود حفظ کرده اند.

کلیبرن در تلاش است تا در مورد این ادعا و همچنین تهیه اسناد اضافی تا 15 دسامبر با ردفیلد مصاحبه کند و قصد دارد در صورت عدم تحقق مهلت کارکنان ترامپ ، احضاریه صادر کند. این نامه در دفتر کلیبرن هشدار داده شد ، قانون بایگانی فدرال از مقامات فدرال خواسته است اسناد خاصی را نگه داشته و برای نابودی غیرقانونی آنها تلاش عمدی کنند.

نه ردفیلد و نه هازارد بلافاصله به درخواست نظر در مورد نامه پاسخ ندادند.

به دنبال شهادت “ناراحت کننده” کنت ، HHS “ناگهان” چهار مصاحبه رونویسی را که کمیته فرعی منتخب با سایر کارمندان CDC برنامه ریزی کرده بود لغو کرد ، بخشی از یک مدل گسترده تر از “موانع” که شامل عدم توانایی در ارائه اسناد اصلی به کمیته فرعی است. كلیبرن گفت.

کلیبرن در نامه ادامه داد ، این حادثه منزوی نیست. کنت همچنین شهادت داد که CDC انتشار مقاله ای در مورد شیوع ویروس کرونا در یک اردوگاه تابستانی در جورجیا را به تأخیر انداخت تا اطمینان حاصل شود که تا زمان شهادت ردفیلد در 31 ژوئیه به کمیسیون علنی نخواهد شد. در جریان دادرسی ، ردفیلد شهادت داد که وی معتقد است مدارس باید در سپتامبر سال جاری رودررو بازگشایی شوند و گزارشی را که نشان دهنده گسترش قابل توجه ویروس در اردوگاه است ، مورد بحث قرار نداد.

این اولین بار نیست که ردفیلد ، که از مارس 2018 به عنوان مدیر مشغول به کار است ، متهم می شود که اجازه می دهد سیاست بر آژانس تأثیر بگذارد. در ماه آگوست ، CDC دستورالعمل های آزمایش را اصلاح كرد تا دیگر افراد بدون علامت را به آزمایش ترغیب نكرد و این باعث واكنش شدید دانشمندان برتر شد.

در ماه سپتامبر ، نامه های الکترونیکی دریافت شده از پولیتیکو نشان داد که الکساندر به مقامات مطبوعاتی و سایر افراد در انستیتوی ملی بهداشت در مورد آنچه دکتر فاوسی باید در جریان مصاحبه های رسانه ای بگوید ، دستور داده است.
منبع: green-chapter.ir

دیدگاهتان را بنویسید