شش نفر تحت یک طرح “گردشگری بومی” متهم می شوند که هزینه آن برای میلیون ها مpدی مالیات آمریکایی است


دادستانی فدرال روز چهارشنبه گفت ، شش نفر به یک طرح پیچیده “گردشگری بومی” متهم شده اند که به زنان ترکیه کمک می کند تابعیت ایالات متحده را برای فرزندان خود تأمین کنند و بیش از 2 میلیون دلار برای مودیان ایالات متحده هزینه دارد.

دادستان ها گفتند که مدیران ادعا شده ، سارا کاپلان و ابراهیم آکساکال ، گستاخانه خدمات خود را در صفحات و وب سایت های ترک زبان با عناوینی مانند “کودک من باید در آمریکا متولد شود” تبلیغ کردند.

متهمان به ارائه خدمات گسترده به مادران باردار متهم می شوند: اسكان در نیویورك ، حمل و نقل ، كمك در تقاضای تابعیت فرزندانشان و ادعای “بیمه” برای تأمین تمام هزینه های پزشکی كه به مزایای كلاهبرداری می رسد. پزشکی

دادستان گفت: هزینه این خدمات: تقریباً 7،500 دلار ، تقریباً همه به صورت نقدی.

به گفته دادستان ها ، بین ژانویه 2017 و سپتامبر گذشته ، به مظنونان حدود 750،000 دلار هزینه پرداخت شده است و Medicaid بیش از 2.1 میلیون دلار غرامت بدست آمده غیرقانونی پرداخت كرده است.

متهمان در یکی از بخش های زایشگاه در لانگ آیلند ، نیویورک ، جایی که زنان قبل و بعد از تولد نوزادان خود در آنجا اقامت داشتند ، مشاهده شدند.دفتر دادستانی ایالات متحده در منطقه شرقی نیویورک

ست دوچارد ، وكيل دادگستري آمريكا در بخش شرقي نيويورك گفت: “متهمان از طريق حق تولد خواست خود را براي شهروندي نقد كردند و در نهايت ، مpد ماليات آمريكا با يك اسكناس 2.1 ميليون دلاري دچار مشكل شد.”

پنج نفر از متهمان – آکساکال ، کاپلان ، انس بوراک چاکیروگلو ، فیوردالیسا مارت و ادگار رودریگز – صبح چهارشنبه دستگیر شدند. دادستان ها گفتند که همه آنها ساکنان لانگ آیلند هستند ، جایی که آنها هفت بیمارستان زایمان را اداره کرده اند.

ششمین مظنون که هنوز در بازداشت نیست شناسایی نشده است.

آکساکال ، کاپلان و کاکیروگلو به جرم توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری ویزا ، کلاهبرداری سلامتی ، کلاهبرداری فیزیکی و پولشویی متهم شده اند. اتهام مارت و رودریگز توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری بهداشتی ، تقلب در سیم و پولشویی بود.

بلافاصله مشخص نبود که آیا آنها وکیلی استخدام کرده اند یا خیر.

جهانگردی هنگام زایمان مدت هاست که مادران باردار را به ایالات متحده آورده است. این مزایا قابل توجه است: کودک تابعیت آمریکایی را دریافت می کند و به آنها حق زندگی و کار مادام العمر و جمع آوری مزایا در ایالات متحده را می دهد. و هنگامی که آنها 21 ساله می شوند ، می توانند درخواست والدین خود را برای دریافت کارت سبز آمریکا حمایت کنند.

اما شش متهم متهم در روز چهارشنبه با طرح ادعاهای جعلی برای جبران خسارت Medicaid در ایالت نیویورک ، ادعا کردند که زنان ترکیه ساکن دائمی بی درآمد نیویورک هستند و در یکی از “خانه های زایمان” که توسط مظنونان نگهداری می شود زندگی می کنند. طبق اسناد دادگاه

مطابق اسناد دادگاه ، مظنونان در مجموع 99 درخواست پزشکی برای زنان مختلف ارائه داده اند. در مجموع ، دادستان گفت كه متهمان تولد تقريباً 119 كودك را كه هم اكنون تابعيت آمريكا را دارند ، تسهيل كردند.

بر اساس اسناد دادگاه ، دو نفر از متهمان ، مارت و رودریگز ، از تجربه خود به عنوان دستیار استفاده کردند ، افرادی که برای کمک به افراد در ایالت نیویورک آموزش دیده و گواهینامه گرفته اند تا برای تسهیل بخشی از طرح Medicaid برای بیمه درمانی درخواست کنند.

750،000 دلار پرداختی توسط متهمان به حساب های بانکی در ترکیه وارد شد ، بنابراین بر اساس اسناد دادگاه از توقیف دولت جلوگیری می شود.

گفته می شود که متهمان از وب سایت های خود برای جلب مشتری استفاده کرده اند. در پست ژانویه 2018 در صفحه فیس بوک من “کودک من باید در آمریکا متولد شود” نوشته شده است: “اگر فکر می کنید کودک شما باید در ایالات متحده متولد شود و یک شهروند آمریکایی شود ، پس شما در جای مناسب قرار دارید.”

دادستان همچنین به مشتریان بالقوه اطلاع داد که هزینه رقبای متهمان به دلیل “اطلاعات غلط مبنی بر اینکه بیمه هزینه های بیمارستان و زایمان گران را پوشش نمی دهد” بالاتر است.


منبع: green-chapter.ir