سناتور سابق پل ساربانز ، نویسنده مشترک قانون کلاهبرداری شرکت ها ، در 87 سالگی درگذشتواشنگتن ، دی سی – سناتور سابق پاول ساربانز ، که 30 سال نماینده مریلند در مجلس سنا بود و به تهیه پیش نویس قانون اساسی ضد تقلب و تهیه اولین مقاله در مورد استیضاح رئیس جمهور جمهوری خواه ریچارد نیکسون به عنوان کنگره کمک کرد ، درگذشت. پسرش. او 87 ساله بود.

در بیانیه ای از جان ساربانز ، نماینده نماینده سومین منطقه کنگره مریلند ، گفت: “دموکرات” امشب در بالتیمور با آرامش درگذشت.

نماینده کنگره گفت: “خانواده ما سپاسگزار هستند که می دانند ما از مریلندرز حمایت می کنیم ، که برای او بسیار مهم است و افتخار خدمت به او را دارد.”

اظهارات وی علت مرگ پل ساربانز را فاش نکرد. دفتر وی بلافاصله به سوالات The Baltimore Sun پاسخ نداد.

ساربانس در سال 1966 با نامزدی موفقیت آمیز برای مجلس نمایندگان در مریلند وارد سیاست شد و پس از آن چهار سال بعد کرسی کنگره را بدست آورد. واشنگتن پست گزارش داد ، وی کرسی کمیته قضایی مجلس را به دست آورد و در آنجا اولین مقاله را در مورد استیضاح ریچارد نیکسون رئیس جمهور جمهوریخواه در جریان رسوایی واترگیت تهیه کرد.

وی پس از سه دوره حضور در مجلس ، سناتور جمهوری خواه ج. گلن بیل و چهار بار در حرفه سنا انتخاب می شود که به دلیل نداشتن رعد و برق شناخته می شود. جمهوری خواهان او را “سناتور پنهانکاری” نامیدند ، برچسبی که ساربانز تصویب کرد.

وی گفت ، پنهان کاری ، “یکی از مهمترین سلاح های موجود در زرادخانه نظامی ما بود” ، سناتور سابق در سال 2005 به The Baltimore Sun گفت. “اگر اجازه دهید شخص دیگری وام را بگیرد ، می توانید نتیجه بگیرید.” .

Sarbanes به عنوان رئیس کمیته امور بانکی ، مسکن و امور شهری سنا ، به حمایت مالی از قانون Sarbanes-Oxley در سال 2002 اعتراف کرد. این قانون پس از رسوایی های حسابداری در Enron ، WorldCom و سایر شرکت های بزرگ ، نظارت مجدد شرکت ها را تغییر داد. کنترل های داخلی ناکافی و حسابرسان را نشان می دهد که خیلی راحت با شرکت هایی که کتاب هایشان را بررسی می کنند راحت است.

این رسوائی های شرکت ها و حساب های دیگر باعث از بین رفتن حساب های بازنشستگی ، هزینه های میلیاردی برای سرمایه گذاران و بیرون راندن افراد از کار شده است. دادگاه عالی آمریكا در سال 2010 موافقت كرد كه این قانون دستورالعمل تفكیك قوا را در قانون اساسی نقض می كند ، اما تصمیم آن فقط به یك تغییر كوچك برای اجازه عزل اعضای هیئت نظارت احتیاج داشت.

ساربانز درخواست انتخاب مجدد برای ششمین دوره سنا در سال 2006 را نکرد.

وی که پسر مهاجر یونانی بود ، در دانشگاه پرینستون ، دانشکده حقوق هاروارد تحصیل کرد و قبل از شروع فعالیت در سیاست ، در انگلیس به عنوان همکار رودز تحصیل کرد.

وی از سناتور سابق باربارا آ. میکولسکی ، سناتور سابق ، راهنمایی کرد و گفت که ساربانس به او کمک کرده است تا استراتژی کرسی کمیته بودجه قدرتمند را توسعه دهد.

همسر ساربانس ، کریستین ساربانز ، در سال 2009 درگذشت. روزنامه ها گزارش دادند که بازماندگان شامل فرزندانشان جان ، مایکل و جانت و هفت نوه هستند. خدمات خصوصی ارائه می شود.

جان ساربانس در بیانیه ای گفت: “به دنبال رهنمودهای بهداشتی محلی ، بهداشتی و عمومی در پی بیماری همه گیر COVID-19 ، خانواده ما طی روزهای آینده خدمات خصوصی برگزار می کنند.”


منبع: green-chapter.ir