[ad_1]

روز جمعه NBC News پیش بینی کرد که سناتور جمهوری خواه دیوید پوردو مجبور شده است در مرحله دوم با جان اوسوف دموکرات شرکت کند و هیچ یک از آنها 50 درصد آرا را در رقابت خود در سنا در جورجیا کسب نکرد.

تحولات زمینه را برای انتخابات شگرف در 5 ژانویه فراهم می کند که تعیین كننده سنای آمریكا در راه اندازی دولت جدید بایدن است – مسابقه ای كه اسوف و پردو برای آن آماده می شوند و پول جمع می كنند.

کلی لوفلر ، سناتور جمهوری خواه ، در همان تاریخ با رافائل وارنوک دموکرات برای تصدی کرسی دوم سنای ایالت روبرو می شود ، زیرا هیچ یک از آنها 50 درصد را در مسابقه خود پاک نکردند – و این به دموکرات ها یک بارقه امید می دهد که بتوانند هر دو را به دست آورند صندلی هایی که برای دستیابی به کنترل آنها از دستور کار سنا و بایدن نیاز دارند.

اوسوف گفت این مسابقات برای آینده کشور بسیار مهم است.

“ما به دولت جدید نیاز داریم تا بتواند با موفقیت با این ویروس مبارزه کند ، بهبود اقتصادی ، گسترش حقوق مدنی و اصلاح عدالت کیفری را ارتقا بخشد. و اگر میچ مک کانل مجلس سنا را کنترل کند ، هیچ اتفاقی نمی افتد. واشنگتن در بن بست خواهد بود. “او هفته گذشته در مصاحبه با NBC News گفت. “من فکر می کنم مردم می خواهند موفقیت این رئیس جمهور تازه انتخاب شده را در شرایط بحرانی ببینند. و به همین دلیل این مسابقات بسیار مهم هستند. “

ستاد انتخاباتی پردو هفته گذشته اعتراف كرد كه آنها به سمت دور دوم پیش می روند و او شروع به درخواست كمك برای لوفلر و خودش در رسانه های اجتماعی كرد.

“ما در این دو مسابقه پیروز می شویم ، ما سنا را نجات می دهیم. ما سنا را نجات می دهیم ، ایالت را نجات می دهیم. این در معرض خطر است.” صدای جیر جیر شنبه گذشته پس از پیش بینی NBC News که جو بایدن به مقام ریاست جمهوری دست یافته است.

این سناتور همچنین ابروی خود را بالا برد و روز دوشنبه در بیانیه ای به لفلر پیوست و خواستار استعفا براد رافنسپرگر وزیر خارجه جمهوری گرجستان پیش از انتخابات ویژه شد. آنها رافنسپرگر را به “سو mis مدیریت” نامشخص و عدم شفافیت در روند انتخابات متهم کردند ، اتهاماتی که وی رد کرد.

بیانیه سناتورها اندکی پس از آن اعلام شد که یکی دیگر از مقامات انتخاباتی گفت علیرغم ادعاهای خلاف مبارزات انتخاباتی ترامپ ، هیچ نشانه ای از تقلب گسترده رای دهندگان در این ایالت وجود ندارد.

رافنسپرگر با ضربه ای به پوردو پاسخ داد و گفت: “اگر من سناتور پردو بودم ، از اینکه در دور دوم قرار داشتم اذیت می شدم.” وی افزود که “من به عنوان یک جمهوری خواه ، نگران جمهوری خواهان برگزاری سنای ایالات متحده هستم. من توصیه می کنم سناتورهای لوفلر و پردو تا روی آن تمرکز کنید. “

دموکرات ها به امید اینکه سنا را در یک هفته گذشته آبی کنند ، دچار یک سری شکست ها شده اند. آنها یک صندلی را در کلرادو چرخاندند ، اما صندلی دیگری را در آلاباما از دست دادند و فشارهای کلان آنها برای آزادی سناتور لیندزی گراهام در کارولینای جنوبی و سناتور سوزان کالینز در ماین شکست ناکام ماند.

مارک کلی دموکرات در مسابقه خود علیه سناتور جمهوری خواه مارتا ماکسالی در آریزونا پیروز شد ، اما جمهوری خواه این هفته در کارولینای شمالی و آلاسکا پیروز شد ، به این معنی که جمهوریخواهان 50 کرسی را در اختیار دارند ، در حالی که دموکرات ها در حال حاضر 48 کرسی را در اختیار دارند.

برای اکثریت پنجاه و یک کرسی لازم است.

اگر دموکرات ها هر دو کرسی را بدست آورند ، سنا 50-50 تقسیم می شود و رئیس جمهور منتخب کامالا هریس قدرت صدور رای قاطع را دارد. اگر دموکرات ها یکی از کرسی ها را از دست بدهند ، جمهوری خواهان اکثریت را خواهند داشت و اهمیت زیادی برای نژاد پردو-اوسوف قائل هستند.

پوردو حدود 2 روز بیش از آستانه 50 درصد لازم برای ادعای پیروزی باقی مانده بود تا زمان شمارش آرا ، اما پس از آنکه آرا more بیشتری از دموکرات ها به دست آمد ، زیر این حد افتاد.

با 98٪ آرا بیش از یک هفته پس از انتخابات ، پردو همچنان زیر 50٪ بود ، اما با تقریبا 90،000 رای بیشتر از اوسوف. این در حالی است که در جریان بحث کاندیداها در ساوانا ، هنگامی که اوسوف او را “کلاهبردار” خواند برای ادعاهایی که سناتور از بیماری همه گیر ویروس کرونا استفاده کرده است ، این است.

توییت ویدئویی اسف در مورد رویارویی بیش از 12 میلیون بازدید داشته است در 36 ساعت اول آنلاین.

در صحنه ، پوردوی 70 ساله پاسخ خفه ای نسبت به حمله جمع کرد و بعداً از آخرین بحث خود کنار رفت.

قبل از بحث آتش بازی ، این رقابت شدید با اتهامات نژادپرستی و یهودستیزی مشخص شد.

در تجمع روز 17 اکتبر در Macon برای رئیس جمهور دونالد ترامپ ، پوردو با تلفظ اشتباه نام “Kamala-mala-mala ، نمی دانم” نام کوچک نامزد جو بایدن ، Kamala Harris ، یکی از همکاران سنا را مسخره کرد. “

هریس اولین زن رنگی است که به عنوان نائب رئیس یک حزب بزرگ نامزد می شود. پدر سناتور کالیفرنیایی سیاه پوست است ، مادرش هندی است و کامالا در زبان سانسکریت به معنی “گل نیلوفر آبی” است.

اردوگاه پردو اصرار داشت که سناتور هریس را بی گناه تلفظ نکرده است.

مبارزات انتخاباتی بایدن سخنان وی را “نژادپرستی عقب مانده” خواند و گفت: “نام های ما مهم است. ما مهم هستیم.”

در ماه جولای ، مبارزات پوردو مجبور به حذف تبلیغات دیجیتالی با یک عکس دستکاری شده از اوسوف ، یک مرد یهودی با بینی بزرگ شد.

این آگهی حاوی عکسهای دانه ای از رهبر اقلیت Senf و سنا چارلز شومر بود که یک یهودی نیز است ، بالای یک بنر که روی آن نوشته شده بود: “دموکراتها برای خرید جورجیا تلاش می کنند!” راهنما DAVID Fuck بازگشت “

روزنامه یهودی-آمریکایی فوروارد ابتدا گزارش داد که این تصویر دستکاری شده و باعث شده بینی اسف بزرگتر از عکس اصلی باشد.

کمپین پردو گفت این تبلیغات “یک اشتباه ناخواسته” توسط یک فروشنده خارجی بوده است. اوسوف گفت که این یهودی ستیزی آشکار است.

اسوف در بیانیه ای گفت: “این قدیمی ترین ، بارزترین ، کم اصیل ترین ماده ضد یهودی تاریخ است.” “سناتور ، هیچ کس بهانه های شما را باور ندارد. شما می توانید با یک عذرخواهی بدون قید و شرط از جامعه یهودیان در جورجیا شروع کنید.”

این دومین مسابقه رده بالا توسط Osof 33 ساله و اهل آتلانتا بود.

در سال 2017 ، وی در یک انتخابات ویژه به ناحیه 6 کنگره جورجیا ، کرسی جمهوری خواهان که دموکرات ها به تصرف آن بسیار امیدوار بودند ، شکست خورد. در آن زمان ، با تصویب ترامپ ، که از قبل زیر آب بود ، این پیروزی مجلس امیدهای GOP برای بهتر 2018 و 2020 را افزایش داد.

NBC News هفته گذشته پیش بینی کرد که وارنوک و لوفلر برای دور دوم پیش می روند. وارنوک 32 درصد آرا و لوفلر 26 درصد آرا را به دست آورد – هر دو كمی زیر 50 درصد حاشیه مورد نیاز برای یك پیروزی كامل.

ترامپ با وجود محبوبیت در جورجیا در حاشیه این مسابقه باقی ماند ، زیرا لوفلر همچنین در جریان مراحل استیضاح در برابر نماینده داگ کالینز ، وکیل مدافع رئیس جمهور ، شرکت کرد. کالینز با کسب 20 درصد آرا در رده سوم ایستاد و وی را از دور دوم دور کرد.

این مسابقه اولین مسابقه لوفلر است. وی توسط برایان كمپ ، فرماندار جورجیا ، به عنوان جانشین سناتور جانی آیزاكسون منصوب شد ، كه به دلایل بهداشتی اعلام كرد قصد دارد استعفا دهد.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد