زنبورهای قرنطینه گل سفید
قرنطینه زنبورها
به گزارش گل سپید خراسان رضوی، فناوری به کار رفته در ساخت واکسن کووید 19 می تواند به مبارزه با آفت کشنده زنبورها نیز کمک کند.
همانطور که بلومبرگ گزارش می دهد، شرکت علوم زیستی GreenLight (GreenLight) در حال توسعه یک آب میوه مبتنی بر RNA برای حمله به کنه های واروآ، انگلی است که خود را به زنبورهای عسل می چسباند و در طول شیوع بیماری از آنها تغذیه می کند.
مارک سینگلتون، مدیر ارشد بازرگانی و مدیر کل سلامت گیاهی شرکت مستقر در بوستون، گفت: RNA به عنوان یک کلید عمل می کند که از تولید مثل کنه ها با اختلال در توانایی آنها در تخم گذاری که به زنبورها متصل می شوند، جلوگیری می کند. انجام داد
به گفته سینگلتون، گزارش ها نشان می دهد کهیرهای درمان شده با این روش درمانی کهیر سالم تری دارند و میزان بقای بالاتری دارند.
اعتقاد بر این است که کنه های واروآ یکی از دلایل مرگ و میر بالا است که در بین زنبورهای عسل بسیار رایج شده است.
مرگ زنبورهای فاجعه بار در کانادا در سال جاری باعث شد که کندوهای تجاری بسیار کمی برای گرده افشانی محصولات زغال اخته باقی مانده است، نشانه نگران کننده ای است که بحران زنبور عسل وارد مرحله جدیدی شده است، حتی در شرایطی که استرالیا، صادرکننده و تولید کننده عمده زنبور عسل، پس از این کشف. از این کنه، پرجمعیت ترین ایالت کشور، زنبور عسل را قرنطینه کرد.
Moderna و Pfizer از فناوری آزمایشی RNA پیام‌رسان برای توسعه واکسن‌های کووید-19 استفاده کرده‌اند که به بدن دستور می‌دهد پروتئین اسپایکی تولید کند که ویروس از آن برای ورود به سلول‌ها و در نتیجه تولید آنتی‌بادی استفاده می‌کند.
این شرکت فناوری RNA را از بایر در سال 2020 به دست آورد و این اولین RNA است که مستقیماً کنه ها را هدف قرار می دهد.
سینگلتون افزود، برخلاف گزینه های شیمیایی برای کنترل کنه، RNA طبیعی است و بدون آسیب رساندن به زنبورها تجزیه می شود. این محصول در سوراخ هایی که زنبورداران در کندو نصب می کنند قرار می گیرد، سپس زنبورها بقیه کار را انجام می دهند و در نهایت آن را به محل پرورش کنه ها تحویل می دهند.
این شرکت می خواهد محصول خود را تا پایان سال برای تایید به آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ارائه کند و در صورت تایید، تا سال 2024 به صورت تجاری در دسترس خواهد بود.
سینگلتون می‌گوید: «بدون زنبورها، 30 درصد غذای جهان و بیشتر مواد غذایی باکیفیت که باید بخوریم از بین می‌رود. این کنه های واروآ به خودی خود از بین نمی روند.

منبع: golesepid.ir
آیا شما این مقاله را دوست دارید؟


(1)


(0)


مطالب مرتبط اخیرنظرات بینندگان در مورد این مقاله


نظر شما در مورد این مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes