رای دادن در کالج انتخاباتی برای ترامپ و بایدن چه معنایی دارد


این اتفاق هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد و رسماً رئیس جمهور و معاون بعدی را منصوب می کند – اما به لطف تلاش های رئیس جمهور دونالد ترامپ برای لغو نتایج انتخابات ، رای گیری کالج انتخابات امسال در روز دوشنبه کنترل بیشتری پیدا کرد و از اهمیت بیشتری برخوردار شد.

همه 50 کشور در حال حاضر نتایج انتخابات خود را تأیید کرده اند ، تضمین می کنند که جو بایدن چهل و ششمین رئیس جمهور خواهد بود ، اما رای گیری در کالج انتخابات نتیجه را رسمی می کند.

ترامپ و برخی از جمهوری خواهان تلاش کرده اند تا رای دهندگان را در چهار ایالت مهم در میدان جنگ حذف کنند ، اما دادگاه عالی جمعه شب این تلاش را رد کرد. پس از پیروزی دادگاه ، مایک گوین ، سخنگوی بایدن گفت: “پیروزی آشکار و فرماندهی بایدن رئیس جمهور منتخب روز دوشنبه توسط کالج انتخاباتی تصویب می شود و وی در 20 ژانویه سوگند یاد می کند.

در اینجا معنای رأی دادن چیست ، چگونه و در کجا برگزار می شود و بعد چه اتفاقاتی می افتد.

کالج انتخابی چیست؟

دانشکده انتخاباتی مکانی نیست – بلکه فرآیندی است.

بخشی از اصطلاح “کالج” از کلمه لاتین “کالج” – “جامعه همکاران” آمده است. در این حالت ، جامعه رأی دهندگان است. طبق قانون اساسی ، رای دهندگان افرادی هستند که در واقع به رئیس جمهور رای می دهند.

رأی دهندگان توسط احزاب سیاسی هر کشور قبل از انتخابات عمومی نوامبر انتخاب می شوند. حزبی که کاندیدای آن بیشترین رای را برای رئیس جمهور در این ایالت کسب می کند ، رأی دهندگان خود را به رای دادن به آن نامزد وامی دارد. (بیشتر ایالت ها دارای یک سیستم برنده هستند ، به استثنای ماین و نبراسکا.)

چه تعداد رای دهنده وجود دارد؟

“دانشکده” از 538 رأی دهنده تشکیل شده و 270 رأی برای کسب نامزد ریاست جمهوری مورد نیاز است. تعداد رای دهندگان در یک ایالت با تعداد اعضای هیئت کنگره ایالتی برابر است. ناحیه کلمبیا سه رای دهنده دارد.

دوشنبه چه اتفاقی می افتد؟

پس از تأیید آرا general عمومی دولت ، فرماندار آن گواهی تأسیس را با نام رأی دهندگان برنده و تعداد آرا تهیه می کند.

طبق قوانین فدرال ، رأی دهندگان در ایالت های جداگانه گرد هم می آیند تا “در اولین دوشنبه پس از چهارشنبه دوم دسامبر رای خود را بیاورند”. امسال 14 دسامبر است.

بیشتر رای گیری در ساختمانهای پایتخت برگزار می شود. در بسیاری از ایالت ها ، رای دهندگان در دفتر فرماندار یا وزیر امور خارجه ملاقات می کنند.

اولین ایالت هایی که روز دوشنبه رأی می دهند ایندیانا ، تنسی و ورمونت هستند که ساعت 10 صبح برگزار می شود. ایالت های میدان نبرد کمی با چالش های حقوقی رای گیری ترامپ کمی بعد درگیر هستند – رای دهندگان در آریزونا ، جورجیا و پنسیلوانیا قرار است ظهر رأی دهند ، در حالی که ویسکانسینس قرار است در ساعت 13 و در میشیگان در ساعت 14 رأی دهند.

پس از رأی دادن و بایدن از 270 رد شد ، او به طور رسمی به عنوان رئیس جمهور و سناتور کمالا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب می شوند. آنها 20 ژانویه سوگند یاد می کنند.

کنگره و پنس چه نقشی دارند؟

پس از رای گیری کالج های انتخاباتی ، ایالت ها آرا را به واشنگتن می فرستند و در آنجا در جلسه عمومی کنگره در ساعت 1 بعد از ظهر روز 6 ژانویه شمارش می شود. سپس رئیس سنا – در این مورد معاون رئیس جمهور مایک پنس – برندگان را رسماً معرفی می کند.

(بایدن قرار است انتخاب مجدد خود را به عنوان معاون رئیس جمهور در سال 2013 و انتخابات ترامپ و پنس در سال 2017 اعلام کند)

ترامپ درباره کالج انتخاباتی چه گفت؟

در حالی که رئیس جمهور اظهار داشت که در انتخابات تقلب صورت گرفته و وی برای دومین بار پیروز شد ، او در اواخر ماه نوامبر گفت اگر ژانویه کاخ سفید را از دست بدهد کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

وی گفت: “من قطعاً این کار را خواهم کرد.”

اما ، ترامپ افزود ، اگر دانشکده انتخاباتی به بایدن رأی دهد ، “آنها اشتباه کردند”.

آیا رای دهندگان می توانند رای خود را تغییر دهند؟

برخی ممکن است ، اما این به ندرت اتفاق می افتد. از سال 1948 ، تنها 16 “رای دهنده بی وفا” وجود داشته است – اگرچه در سال 2016 هفت نفر بودند. پنج نفر رای خود را از هیلاری کلینتون به افراد دیگر و دو نفر رای خود را از ترامپ به دیگران تغییر دادند.

سی و دو ایالت و ناحیه کلمبیا قوانینی را در نظر گرفته اند که رأی دهندگان را ملزم می کند به نامزدی که متعهد شده اند به او رأی دهند رای دهند و 15 نفر از آنها مجازات مجازات رای دهندگانی را که رأی ندهند ، دارند. در اوایل سال جاری ، دیوان عالی کشور حق مجازات رای دهندگان بی وفا را تأیید کرد.

آیا کنگره می تواند شماره 6 ژانویه را مسدود کند؟

از نظر فنی بله ، اما واقعاً اینگونه نیست.

طبق قانونی در سال 1887 ، یک نماینده مجلس و یک سناتور ممکن است به طور مشترک اعتراض کتبی در مورد شمارش آرا the ایالت را ارائه دهند. سخنگوی مو بروکس ، R-Ala پیش از این قصد خود را برای انجام این کار در روز دوشنبه اعلام کرده بود ، اگرچه هنوز هیچ سناتوری اعلام نکرده است که به او ملحق خواهد شد.

اگر بروکس موفق شود شریک خود را پیدا کند ، شمارش متوقف می شود و مجلس سنا و مجلس نمایندگان طی دو ساعت به طور جداگانه در مورد اعتراض به رأی دولت مورد مناقشه بحث می کنند. سپس مجلس و سنا در مورد حمایت از اعتراضات رای خواهند داد.

سرویس تحقیقاتی کنگره گفت: “هر دو اتاق باید موافقت کنند تا با این اعتراض موافقت کنند.

از آنجا که مجلس نمایندگان و جمهوری خواهان تحت کنترل دموکرات ها اکثریت کمی در مجلس سنا دارند ، احتمال آن بسیار ناچیز است.

از سال 1887 فقط دو بار ایراد گرفته شده است ، یك بار در سال 1969 علیه یك رأی دهنده بی وفا و یك بار دیگر در سال 2005 به دلیل بی نظمی در آرای اوهایو. هیچ یک از تلاشها موفقیت آمیز نبود.


منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes