رئیس آژانس انرژی هسته ای بین المللی نسبت به حمله نظامی به ایران هشدار می دهد


رئیس نهاد ناظر سازمان ملل متحد که مسئول بازرسی برنامه هسته ای ایران است ، نسبت به حمله نظامی علیه ایران هشدار داده است.

رافائل گروسی ، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی ، روز چهارشنبه در مصاحبه انحصاری با NBC News گفت: “امیدوارم که هرگز زمان حمله نظامی وجود نداشته باشد.”

اظهارات وی پس از آن بود که روزنامه نیویورک تایمز روز دوشنبه به نقل از چهار مقام فعلی و سابق آمریكا گزارش داد كه رئیس جمهور دونالد ترامپ هفته گذشته از مشاوران پرسید كه آیا توانایی انجام اقدامات نظامی علیه تأسیسات هسته ای اصلی ایران را دارد یا خیر.

محمود علوی وزیر اطلاعات ایران در جلسه مجلس خبرگان ایران در تهران پایتخت شرکت کرد.عطا كناره / خبرگزاری فرانسه – پرونده گتی ایماژ

این روزنامه گزارش داد ، طی جلسه ای در روز پنجشنبه گذشته ، تعدادی از مشاوران ارشد رئیس جمهور را از ادامه اعتصاب نظامی منصرف كردند. NBC News گزارش را به طور مستقل تأیید نکرد.

گروسی این پیشنهاد را كه آمریكا در حال برنامه ریزی چنین حمله ای است “گمانه زنی كامل” دانست.

وی در مصاحبه ای در ژنو افزود: “حمله نظامی برای هرگونه فعالیت بازرسی مضر خواهد بود ، چه رسد به امنیت بازرسان من ، این اولین چیزی است که باید در مورد آن فکر کنم اگر کسی قصد انجام چنین کاری را دارد”.

تنش بین ایالات متحده و ایران از سال 2018 افزایش یافته است ، زمانی که ترامپ از توافق هسته ای قابل توجه 2015 که توسط سلف خود ، باراک اوباما ساخته شد ، دور شد. ایالات متحده برای ایجاد حداکثر فشار بر ایران مبارزه کرد و تحریم هایی را وضع کرد که به نابودی اقتصاد ایران کمک کرده و پول محلی را به سقوط آزاد می کشاند.

برنامه اخبار NBC را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

در پاسخ ، ایران – که همیشه جستجوی زرادخانه هسته ای را انکار کرده است – به تدریج محدودیت های تعیین شده در این توافق را کنار گذاشته است.

روز چهارشنبه ایالات متحده با دور دیگری از تحریم ها ایران را مورد ضرب و شتم قرار داد ، وزارت خزانه داری گفت که این یک موسسه خیریه مهم ایرانی و همچنین تعدادی از شرکت های وابسته به آن را هدف قرار داده است. گفته می شود بنیاد مستضعفان از رهبر معظم ایران ، آیت الله علی خامنه ای ، برای اقدامات بدخیم ، از جمله آزار و اذیت “دشمنان رژیم” ، حمایت مادی می کند.

وزارت دارایی همچنین محمود علوی وزیر اطلاعات و امنیت ایران را هدف قرار داد.

به گزارش آسوشیتدپرس ، بسیاری از این مجازاتها با افزودن لایه دیگری به آنها مجازاتهای از پیش اعلام شده را تکمیل می کنند. اما آنها در حالی به نظر می رسند که دولت ترامپ در تلاش است سیاست خود را در مورد ایران قبل از روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، ببندد.

گزارش شده است که آژانس انرژی هسته ای (IAEA) روشهایی را برای پایبندی ایران به توافق هسته ای مشخص کرده است – که به طور رسمی برنامه جامع اقدام مشترک نامیده می شود.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی رافائل ماریانو گروسی.مسیحی برونا / رویترز

دیگر امضا کنندگان توافق – انگلیس ، فرانسه و آلمان – روز پنجشنبه از ایران خواستند “اقدامات خود را معکوس کند و به انطباق کامل برگردد”.

این بیانیه به دنبال گزارش داخلی آژانس بین المللی انرژی هسته ای مبنی بر نقض توافق هسته ای ایران با استفاده از سانتریفیوژهای مدرن برای غنی سازی اورانیوم ، که آن را در زیر زمین در سایت نطنز خود نصب کرد ، قرار گرفت.

NBC News این گزارش را ندیده است ، اما گروسی به آن استناد می کند و می افزاید که ایران منشا ذرات اورانیوم یافت شده در یک سایت “اعلام نشده” را توضیح نداده است. وی گفت که رژیم بازرسی سازمان پایدار است.

وی گفت: “مواردی در گذشته بوده است كه ایران مواردی را كه باید اعلام كرده اعلام نكرده است.” “در حال حاضر ، من هیچ نشانه ای ندارم که آنها فعالیت مخفی انجام دهند.”


منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes