رأی گیری در موزه ملی لاتین توسط سناتور مایک لی ، نماینده حزب یوتا مسدود شد


سناتور جمهوری خواه یوتا با بیان اینکه “آخرین چیزی که ما نیاز داریم تقسیم یک کشور تقسیم شده دیگر است” ، پیشنهادات ایجاد موزه ملی آمریکای لاتین و موزه تاریخی آمریکا را در روز پنجشنبه متوقف کرد.

طرفداران این لایحه دو حزبی ، که موزه آمریکای لاتین را به مجموعه موزه های موجود موسسه اسمیتسونیان اضافه می کند ، امیدوار بودند که با ایجاد رأی موافقت ایجاد موزه – هدف حداقل 25 سال – را بدست آورند.

اما طبق قوانین سنا ، لی حسابهای موزه را مسدود کرد.

در مورد موزه لاتین ، لی معتقد است که داستان های آمریکای لاتین باید در یک موزه ، موزه تاریخ آمریکا بیان شود. وی همچنین گفت که موزه ها برای آفریقایی آمریکایی ها و هندی ها ساخته شده اند زیرا این گروه ها مورد نژادپرستی سیستمی قرار گرفته اند و داستان های آنها در تاریخ پاک شده است.

لی موزه های پیشنهادی را به عنوان “مجموعه ای از موزه های جداگانه اما برابر برای گروه های دارای خط هویت” توصیف کرد.

استواردو رودریگز ، رئیس جمهور و مدیرعامل دوستان در موزه ملی لاتین آمریکایی ، به NBC News گفت که اظهارات لی روی زمین ، “اظهار نظری غم انگیز بود که بر اساس ترس از تنوع ملت ما ساخته شده است. با تأکید بر تنوعی که به ساخت ملت ما کمک کرده است ، ما می توانیم یکدیگر را بهتر درک کنیم و دور هم جمع شویم. “

سناتور باب منندز ، DN.J. ، نویسنده مشترک قوانین دو جانبه با سناتور جان کورنین ، تگزاس ، ادعا می کند که اسمیتسونیان خود در گزارشی با عنوان “غفلت عمدی” در سال 1994 اعتراف کرده است که او درگیر کردن آمریکای لاتین و تاریخچه آنها در موزه های آن و همچنین کارمندان اسمیتسونیان و موقعیت های قدرت در اداره موزه.

منندز گفت: “ما لاتین ها مهاجمان نیستیم.” “ما از ابتدا اینجا بوده ایم.”

منندز روز پنجشنبه در مجلس سنا صحبت كرد و گفت كه موزه آمریكای لاتین از حمایت گسترده ای برخوردار است و گفت كه یكی از همكاران “مانع رویاها و آرزوها برای دیدن رویاهای كاملاً آمریکای لاتین است.”

به نظر می رسد منندز از اظهارات لی استفاده می کند که نشان می دهد آمریکای لاتین از نژادپرستی سیستمی رنج نبردند.

“ما بطور سیستماتیک مستثنی هستیم. ما كه قدیمی ترین شهر آمریكا را قبل از ایالات متحده تأسیس كردیم. ما كه سرانجام به عنوان كارگر مزرعه مورد استفاده قرار گرفتیم و در برنامه براسرو مورد تبعیض قرار گرفتیم. ما كه هنگام ورود داوطلبانه به نیروهای مسلح مورد تبعیض قرار گرفتیم. نیروهای ایالات متحده برای محافظت از ملت “، منندز گفت.

سناتور سوزان کالینز ، آر مین ، در انتقاد از اعتراضات لی به موزه آمریکای لاتین و اعتراض او به موزه زنان ، به منندز پیوست.

کالینز گفت: “لحظه غم انگیزی است.”

این لایحه روند ایجاد موزه ها را آغاز می کند ، اسمیتسونیان را وادار به انجام مطالعات امکان سنجی و در نظر گرفتن سایت ها می کند. هزینه موزه ها با تقسیم پول عمومی و شخصی پرداخت می شود ، اما کلیه تصمیمات درباره مکان ها و هزینه ها توسط کنگره بررسی می شود.

رأی گیری در مورد لایحه ای خواهد بود که اتاق در ژوئیه با یک اصلاحیه تصویب کرد. اگر او از سنا عبور می کرد ، برای امضای نهایی خود به مجلس برمی گشت و سپس با رئیس جمهور امضا می کرد.

رودریگز گفت: “ما اطمینان داریم که هنوز می توانیم این لایحه را به جلو پیش ببریم و با اعضای مجلس و سنا در دو طرف راهرو کار کنیم.”

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes