[ad_1]

دادگاه عالی آمریكا روز چهارشنبه موافقت كرد كه درخواست تجدیدنظر NCAA را علیه یك تصمیم دادگاه بدوی كه محدودیت مزایا را به دانشجویان ورزشكار كم می كند ، مورد بررسی قرار دهد.

در ماه مه ، دادگاه تجدیدنظر فدرال حکم داد که محدودیت های NCAA در زمینه مزایای مربوط به تحصیل – مانند رایانه ها ، آلات موسیقی یا بورسیه های تحصیلات تکمیلی – قوانین ضد انحصاری را نقض می کند. این تصمیم یک پیروزی برای بسکتبالیست های فعلی و سابق در بخش اول و کاسه فوتبال بود ، به رهبری دانشگاه سابق ویرجینیا غربی که شان آلستون را به خدمت گرفت.

NCAA با دعوت از دیوان عالی کشور به این پرونده گفت که تصمیم دادگاه بدوی “باعث تغییر اساسی بنیاد ورزشی NCAA با قدمت چندین ساله خواهد شد ، و این باعث می شود که مرز سنتی بین دانشگاه ها و ورزشکاران حرفه ای محو شود.”

اما وکلای ورزشکاران گفتند که در حالی که ورزشهای سطح بالا در NCAA به میلیاردها دلار در صنایع تبدیل شده است “” به دلیل سخت کوشی ، عرق و گاهی اوقات بدن شکسته ورزشکاران دانشجویی ، “مدارس هنوز توافق می کنند دانش آموزان را محدود کنند می تواند دریافت کند.

وکلا گفتند که توافقات بین این مدارس مانع کلاسیک تجارت است.

قضات همچنین موافقت کردند که پرونده مشابهی را شامل کنفرانس های ورزشی Power Five – ده بزرگ ، جنوب شرقی ، اقیانوس اطلس ، بزرگ 12 و Pac-12 کنند.

این موارد س questionال جداگانه و بحث برانگیزتری راجع به اینکه آیا دانشجویان-ورزشکاران می توانند حقوق بگیرند را شامل نمی شوند. کلودیا ویلکین ، قاضی دادگاه منطقه ای فدرال ، که تصمیم وی توسط دادگاه نهم دادگاه تجدید نظر ایالات متحده تأیید شد ، حفظ تمایز بین کالج و ورزش حرفه ای را مهم دانست.

وی گفت: “علاوه بر اینكه ورزش های دانشگاهی توسط دانشجویانی كه در واقع در دانشگاه حضور دارند انجام می شود ، ورزشكاران دانشجویی حقوق بسیار بالایی را كه مشخصه لیگ های ورزشی حرفه ای است كه بسیاری از دانشجویان ورزشكار آرزو می كنند ، دریافت نمی كنند.”

دادگاه عالی در اوایل سال آینده به این پرونده رسیدگی می کند و تا اوایل ژوئیه رای صادر می کند.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد