دیوان عالی کشور بحث و جدال هاوس را برای مبارزه با اسناد مولر کنار گذاشت


روز جمعه ، دادگاه عالی آمریكا اختلاف شفاهی برنامه ریزی شده در نبرد حقوقی كمیته پارلمانی را برای به دست آوردن اسناد از تحقیقات رابرت مولر در مورد وكیل ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا رد كرد.

دادگاه با احترام به درخواست وکلای مجلس نمایندگان ، بحث را که در ابتدا برای 2 دسامبر برنامه ریزی شده بود ، از تقویم حذف کرد. این پرونده شامل شکایت کمیسیون قضایی خانه شهروندان برای بدست آوردن اسناد مربوط به ترامپ است که توسط تیم ویژه مولر تنظیم شده است.

در نامه ای به دادگاه ، وکلای مجلس گفتند که با توجه به پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ، دیگر نیازی به اسنادی – که در ابتدا کمیسیون برای تحقیق در مورد استیضاح خواستار آنها بود – نیست.

“كنگره جدید در هفته اول ژانویه 2021 تشکیل جلسه خواهد داد ، و بایدن رئیس جمهور منتخب در 20 ژانویه 2021 افتتاح خواهد شد. پس از وقوع این حوادث ، كمیته تازه تاسیس باید تعیین كند كه آیا مایل است به دنبال درخواست مواد ادامه دهد یا خیر. به هیئت منصفه اعظم که این پرونده را به وجود آورد ، “در این نامه آمده است.

وزارت دادگستری گفت که آماده است تا طبق برنامه پیش از این که دادگاه پرونده را از تقویم دسامبر خارج کند ، استدلال را ادامه دهد.

هنگامی که کار مولر در مارس 2019 به پایان رسید ، وزارت دادگستری نسخه ای از گزارش نهایی خود را به کنگره ارسال کرد ، اما منابع اطلاعات جمع آوری شده توسط هیئت منصفه اعظم مولر را ویرایش یا پنهان می کرد. کمیسیون قضایی اتاق از یک قاضی فدرال درخواست کرد که وزارت دادگستری یک نسخه بدون ویرایش از گزارش را به همراه برخی از اسناد و مصاحبه های ذکر شده در موارد مبهم ارائه دهد.

اقدامات هیئت منصفه اعظم فدرال ، از جمله یافته های آن و تمام مواد تولید شده در تحقیقات ، محرمانه است. اما برخی موارد استثنا نیز وجود دارد. دادگاهها حقيقت دارند كه دريافتند كه اين مطالب “پيشاپيش يا در ارتباط با مراحل قانوني” مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، اجازه افشا را مي دهند. دو دادگاه بدوی با استدلال اینكه استیضاح پارلمان مقدماتی پرونده سنا است ، كه یك رویه قضایی است ، اعلام كردند كه كمیته قضایی تحت این استثنا قرار دارد.

وزارت دادگستری موارد استثنائی را در مورد قوانین پنهان کاری اعضای هیئت منصفه اعظم تأیید کرد که قابل اجرا نیست و می گوید: “معنای معمول” دادرسی قضایی “دادرسی است ، نه استیضاح قبل از قانونگذاران منتخب.” اما اتاق گفت این ماده تحت پوشش قرار گرفته است. با استثنا ، با اشاره به اینکه قانون اساسی می گوید که سنا تنها قدرت “آزمایش” تمام استیضاح ها را دارد ، رئیس دادگاه را به ریاست قاضی ارجاع می دهد و در موارد استیضاح به “تصمیم” اشاره دارد.

در حال حاضر ، پرونده دادگاه عالی همچنان زنده است ، اما احتمالاً اوایل سال آینده شکایت خواهد شد.
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes