دولت ترامپ شانس بستن دوزهای بیشتری از واکسن های فایزر را از دست داد


یک عضو پیشین سازمان غذا و دارو و عضو هیئت مدیره Pfizer روز سه شنبه گفت که دولت رئیس جمهور دونالد ترامپ از ارائه میلیون ها دوز اضافی واکسن کرونا ویروس Pfizer و BioNTech خودداری کرده است.

دکتر اسکات گوتلیب به CNBC گفت که کاخ سفید پیشنهادات “متعدد” Pfizer برای معامله برای واکسن های بیشتر را برای سه ماهه دوم سال 2021 رد کرده است. اظهارات گوتلیب پس از گزارش نیویورک تایمز و آسوشیتدپرس بود که دولت ترامپ ماه ها پیش شانس خرید میلیون ها دوز اضافی واکسن Pfizer را به اثبات نرساند ، که اثبات شد در برابر Covid-19 بسیار موثر است.

این راه حل ممکن است تحویل دسته دوم دوزها را به تأخیر بیاندازد تا Pfizer سایر توافق نامه های بین المللی را برآورده کند.

گوتلیب به CNBC گفت: “Pfizer ادامه داده و با سایر كشورها به توافق رسیده است كه بخشی از این واكسن را در سه ماهه دوم سال 2021 به آنها بفروشد.”

این افشاگری پس از آن انجام شد که ترامپ قصد دارد میزبان اجلاس کاخ سفید برای جشن تصویب اولین واکسن در اواخر این هفته باشد. دولت وی در تلاش است تا شک و تردید عمومی در مورد واکسن را فرو بکشد و یک م keyلفه اصلی میراث رئیس جمهور جمهوریخواه را فراهم کند.

تمرکز بر روی برنامه های دولت برای توزیع و تزریق واکسن بود ، اما مقامات تیم منتخب رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، که بر بزرگترین برنامه واکسیناسیون در تاریخ کشور از زمان روی کار آمدن در 20 سال ژانویه ، دعوت نشده اند.

واکسن Pfizer پیش بینی می شود این هفته توسط گروهی از مشاوران سازمان غذا و دارو تأیید شود ، انتظار می رود در ماه های آینده 100 میلیون دوز تحویل داده شود – برای 50 میلیون آمریکایی کافی است.

دولت ترامپ بر اساس توافق خود با Pfizer متعهد شده است كه در ابتدا 100 میلیون دوز را خریداری كند و این گزینه را می تواند تا 5 برابر خریداری كند.

اما تابستان امسال ، کاخ سفید تصمیم گرفت که 100 میلیون دوز اضافی برای تحویل در سه ماهه دوم سال 2021 به نتیجه نرساند ، به گفته افرادی که خواستند نامشان فاش نشود ، زیرا آنها مجاز به بحث در مورد آن به صورت عمومی نبودند.

در بیانیه ای ، فایزر دستور اصلی کاخ سفید را تأیید کرد ، اما از اظهار نظر در مورد “هرگونه بحث محرمانه ای که ممکن است با دولت ایالات متحده انجام شود” خودداری کرد. با این حال ، این شرکت گفت دوزهای اضافی بیش از 100 میلیون در نظر گرفته شده برای ایالات متحده منوط به توافقات جداگانه خواهد بود.

در بیانیه فایزر آمده است: “تیم های تولیدی ما با درک فوریت نیاز ، شبانه روزی کار می کنند تا واکسن را با سرعت ، کارآیی و یکنواختی به جهان تحویل دهند.”

دکتر مونسف اسلاوی ، رئیس تلاش واکسیناسیون دولت ، خاطرنشان کرد که دولت ترامپ در حال بررسی تعدادی واکسن مختلف در تابستان است. وی روز سه شنبه به صبح بخیر آمریکا (ABC) گفت: “هیچ کس منطقی بیش از این واکسن ها را خریداری نمی کند ، زیرا ما نمی دانستیم کدام یک موثر است و کدام یک بهتر از دیگری است.”

برت ژیروارد ، دستیار وزیر بهداشت ، صبح امروز به سی بی اس گفت که ایالات متحده انتظار دارد در این ماه حدود 20 میلیون نفر ، در ژانویه 20 تا 25 میلیون و در ماه فوریه 20 تا 25 میلیون نفر را واکسینه کند. Pfizer و واکسن دیگری از داروخانه Moderna ، با این فرض که هر دو مورد تأیید اضطراری را از FDA دریافت کنند.

دولت ترامپ اصرار دارد که بین این دو واکسن و سایر واکسن های در دست ساخت ، ایالات متحده قادر خواهد بود هر آمریکایی را که می خواهد تا پایان سه ماهه دوم 2021 واکسینه شود ، بپذیرد.

تصمیم در مورد قفل نکردن خریدهای اضافی از Pfizer در تابستان گذشته اولین بار توسط نیویورک تایمز اعلام شد. الکس هازارد ، وزیر امور بهداشت و امور بشردوستانه به NBC گفت که دولت “به کار بر روی تولید کنندگان مختلف ادامه می دهد تا واکسن های موجود در تایید FDA را در اسرع وقت گسترش دهند.” … ما هنوز این فرصت را برای 500 میلیون دوز اضافی داریم. “

ترامپ ، مایک پنس معاون رئیس جمهور و تعدادی از کارشناسان دولت ، رهبران دولت و رهبران بازرگانی در اجلاس Operation Warp Speed ​​در حالی شرکت می کنند که کاخ سفید سعی می کند بی خطر بودن واکسن را توضیح دهد و برنامه های دولت برای آوردن آن را مشخص می کند. به مردم آمریکا

انتظار نمی رود مقامات شرکت های دارویی تولید کننده واکسن ها ، اگرچه دعوت نامه هایی دریافت کرده اند ، به گفته افراد آشنا با این موضوع. برخی از این رویداد که به سیاسی شدن روند تولید واکسن کمک می کند و به طور بالقوه اعتماد عمومی به داروها را بیشتر مهار می کند ، ابراز نگرانی کردند.

به گفته یک مقام مسئول مقدماتی ، ترامپ این رویداد را با اظهاراتی با هدف “بزرگداشت” تولید واکسن آغاز خواهد کرد. ترامپ همچنین با صدور دستورالعمل تعیین اولویت های ایالات متحده برای واکسن های ویروس کرونا که توسط دولت فدرال تحویل داده می شود. یک مقام دوم گفت این دستور تا زمانی که عرضه غیرضروری برای تأمین تقاضای داخلی وجود نداشته باشد ، دولت ایالات متحده را از اهدا دوز به کشورهای دیگر محدود می کند. هر دو مقام به شرط ناشناس ماندن در مورد برنامه های این اجلاس صحبت کردند.

روز پنجشنبه پانلی از متخصصان واکسن خارجی سازمان غذا و دارو برای بررسی نهایی داروی Pfizer تشکیل جلسه می دهند و در اواخر این ماه برای واکسن تولید شده توسط Moderna تشکیل جلسه می دهند. FDA ملزم به پیروی از توصیه های هیئت نیست ، گرچه معمولاً این کار را انجام می دهد.

انتظار می رود تصمیمات آژانس ها در مورد این دو دارو ظرف چند روز از هر جلسه برگزار شود. مشخص شده است که هر دو 95 درصد در برابر ویروس عامل COVID-19 موثر هستند. این برنامه ها توزیع و پس از آن تجویز حدود 40 میلیون دوز واکسن های دو شرکت را تا پایان سال انجام می دهد که اولین دوزها ظرف چند ساعت پس از تأیید FDA ارائه می شود.

بایدن روز جمعه گفت که “هیچ برنامه ریزی دقیقی که ما دیده ایم وجود ندارد” در مورد چگونگی بیرون آوردن واکسن از ظروف ، سرنگ و سپس به دست مردم است.

مقامات دولت ترامپ اصرار دارند که چنین برنامه هایی تدوین شده است ، بیشتر کارها به ایالت ها و دولت های شهرداری انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که ابتدا آسیب پذیرترین جمعیت آنها واکسینه می شود. به گفته مقامات ، در مجموع ، حدود 50،000 سایت واکسیناسیون در سیستم توزیع دولت گنجانده شده است.

هر یک از واکسن های آینده چالش های لجستیکی منحصر به فردی در رابطه با توزیع و تجویز دارند. واکسن Pfizer باید در دمای فوق العاده سرد و در 975 دوز موجود باشد. هر ویال حاوی پنج دوز است که نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. دولت فیلم های مفصلی را در مورد نحوه تهیه و مدیریت ایمن دوزهایی که پس از صدور مجوز اضطراری FDA توسط FDA منتشر می شود ، برای تهیه کنندگان تهیه کرده است.

یکی از این برنامه ها قرار است روز سه شنبه اعلام شود: زنجیره های داروخانه CVS و Walgreens “سرویس واکسیناسیون سیار” را ایجاد کرده اند که آماده واکسیناسیون افراد در هر خانه سالمندان و مراکز مراقبت طولانی مدت در کشور است. تقریباً 3 میلیون نفر از ساکنان این امکانات از آسیب پذیرترین افراد در برابر Covid-19 هستند و به همراه بیش از 20 میلیون کارگر بهداشتی در جلوی خط دسترسی واکسن قرار می گیرند. مقامات گفتند که تاکنون 80-85 درصد امکانات خدمات را امضا کرده اند.


منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes