[ad_1]

واشنگتن – سناتورهای دموکرات از رئیس جمهور منتخب جو بایدن می خواهند تا از قوه مجریه برای دنبال کردن اهدافی مانند مقابله با تغییرات آب و هوا ، کاهش بدهی دانشجویان و ایجاد یک سیستم مهاجرت مترقی ، استفاده کند.

درخواستهای سناتورها منعکس کننده این است که قانونگذاران دموکرات ممکن است پس از عملکرد نامطلوب در کنگره ، در تصویب دستورالعمل قانونی تغییر شکل ناکام بمانند. و اگر دموکرات ها در پنج دوره دوم دور دوم دور دوم سنا در گرجستان پیروز نشوند ، بایدن اولین رئیس جمهور از سال 1989 است که بدون کنترل حزب خود بر دو مجلس کنگره روی کار می رود.

“رئیس جمهور منتخب ، از 20 ژانویه ، باید تا حد ممكن پرخاشگرانه عمل كند تا اثرات چهار ساله دونالد ترامپ را برگرداند و برنامه مثبت و م effectiveثرتری را دنبال كند تا ایالات متحده را به عنوان رهبر مبارزه با بحران آب و هوا تبدیل كند.” سناتور اد مارکی ، D-Mass. ، به اخبار NBC گفت.

وی گفت که بایدن می تواند مجدداً در توافقنامه آب و هوایی پاریس وارد ایالات متحده شود و استانداردهای جدیدی را برای مصرف سوخت برای وسایل نقلیه و الزامات بهره وری انرژی برای لوازم خانگی تعیین کند. مارکی گفت بایدن باید “اقدامات خارجی اختیارات خود را” از طریق اقدامات اداری آزمایش کند.

انگیزه اقدامات اجرایی همچنین تلاشی است برای ترغیب رهبر اکثریت مجلس سنا ، میچ مک کانل ، R-Ky ، مبنی بر رد نکردن برنامه بایدن با آویختن چشم انداز تور کنگره ، همانطور که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اغلب با حمایت جمهوری خواهان این کار را می کرد.

سناتور رون وایدن ، دی اوره گفت: “من فکر می کنم رئیس جمهور بایدن از قدرت اجرایی قابل توجهی برخوردار است. و هرکسی که در این مسئله شک کند؟ به سلف خود نگاه کنید.”

سناتور برایان شاتز ، از هاوایی ، که 263 صفحه گزارش اقدامات اقلیمی دموکراتیک را رهبری می کند ، گفت که رئیس جمهور “قدرت عظیمی” در این زمینه ، بین توافق نامه های بین المللی و درون آژانس ها دارد.

وی گفت: “از خزانه داری به دولت گرفته تا كشورهای داخلی (بخش ها) و تنظیم كننده های مالی ، اقدامات آب و هوایی و مدیریت ریسك آب و هوا باید به معنای واقعی همه چیز باشد.”

سناتور الیزابت وارن از ماساچوست و رهبر اقلیت سنا ، چاک شومر ، از DN.Y ، از بایدن می خواهند که از اختیارات خود تحت قانون آموزش عالی استفاده کند تا سقف 50 هزار دلار بدهی به وام گیرندگان فدرال را لغو کند.

خواستار استفاده از مقامات اجرایی در حالی است که مک کنل حداقل در حال حاضر کنترل سنا را حفظ می کند و این محل اختلاف با معتدلانی مانند سناتور جو مانچین ، DW.Va خواهد بود.

حتی اگر دموکرات ها هر دو کرسی جورجیا را به دست بگیرند و سنا را در اختیار بگیرند ، مک کانل قدرت تصویب قانون و تحمیل آستانه 60 رأی را حفظ خواهد کرد. و اکثریت قریب به اتفاق در پارلمان دموکرات ها سخنگوی نانسی پلوسی را برای تصویب قوانین اساسی کوتاه کردند.

برخی از دموکراتها از تکرار آنچه در دولت قبلی اتفاق افتاده ترس دارند.

وایدن گفت: “نگرانی من این است – همه ما می دانیم که چه اتفاقی برای باراک اوباما افتاده است. میچ مک کانل بلافاصله از دروازه بیرون آمد و فقط گفت:” هدف بزرگ من این نیست که باراک اوباما برای دوره دوم انتخاب شود. ” “بنابراین ، اکنون س questionال این است: آیا او این کار را برای همان استراتژی انجام می دهد؟”

سناتور مازی هیرونو ، هاوایی ، گفت: بایدن “باید اقدامات اجرایی را بررسی کند.” “او اجازه نمی دهد که سنا و میچ مک کانل – اگر همچنان خود را حفظ کند – جلوی آنچه را که باید برای کشورمان انجام دهیم ، بگیرند.”

هیرونو گفت اگر نامزدهای بایدن توسط سنا مسدود شده باشد ، باید یک صفحه از کتاب بازی ترامپ برداشته و آنها را یک طرفه به عنوان موقت یا فعال منصوب کند.

وی گفت: “ما میچ را تماشا می کردیم. او بی رحم است.” “و او به وضوح علاقه ای به تأثیر مسدود کردن همه چیز در کشور ندارد. او قبلاً این کار را انجام داده است.”

سخنگوی مک کانل روز جمعه ایمیلی را با نظر ارسال نکرد.

جف هاوزر ، یک استراتژیست مترقی که پروژه “درهای گردان” را اجرا می کند و منصوبان کابینه را موشکافی می کند ، گفت که بایدن منتظر تصویب قوانین جدید کنگره نماند ، بلکه به دنبال قوانین موجود برای بهبود دستور کار خود است. وی گفت: تنظیم قانون می تواند با قانون هوای پاک سال 1963 و مازاد شرکت با قانون ضد انحصار 1890 بهبود یابد.

هاوزر گفت: “برای حل مشکلات نیازی به تصویب قوانین جدید نیستید. می توانید قوانین قدیمی را اعمال کنید.” “پیام اصلی ما این است که هر آژانس و اداره ای به جای انتظار برای بازی پیچیده و پیچیده ای که توسط کاخ سفید و کنگره توسعه یافته است ، باید از ابزارهایی که در اختیار دارد برای ایجاد یک تغییر مثبت استفاده کند.”

دادگاه ها می توانند مانعی برای بایدن باشند. ممکن است اکثریت جدید محافظه کار دیوان عالی با نتیجه 6-3 ، دیدگاه محدودتری درباره قدرت اجرایی بایدن داشته باشد ، پس از آنکه جمهوری خواهان یک هفته قبل از انتخابات ، امی کانی بارت ، محافظه کار ، روت بدر گینسبورگ ، آیکون لیبرال فقید را عوض کردند.

هاوزر با این استدلال که محاصره قضایی سیاست های مردمی می تواند به عنوان یک مبارزات انتخاباتی در انتخابات میان دوره ای 2022 مفید باشد ، از بایدن خواست که از دعاوی احتمالی “مرعوب” نشود.

وی گفت: “بایدن باید به جای جلوگیری از شکست احتمالی به هر قیمتی ، که گاهی اوقات ذهنیت پیشرو در سالهای اوباما بود ، هر از گاهی برای از بین بردن خطر حاضر شود.

جمال براون ، سخنگوی تیم انتقالی بایدن ، گفت که دستور کار وی قوه مجریه است.

“رئیس جمهور منتخب بایدن برای مقابله با بیماری ویرانگر COVID-19 اقدام می کند و برنامه روزمره خود را با استفاده از اقدامات اجرایی و قوانین برای ایجاد اقتصاد مقاومتی و پایدارتر ، ترمیم سیستم مهاجرت شکسته و ناعادلانه ما ، در حال اجرا است. ، برای اطمینان از اینکه هر آمریکایی تجربه متوسطی در طبقه متوسط ​​دارد و میلیون ها شغل با درآمد خوب در اتحادیه ها ایجاد می کند ، “

[ad_2]

منبع: green-chapter.ir