[ad_1]

واشنگتن – شنبه شب هنگامی که طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و ادعاهای بی اساس وی درباره تقلب در رای دهندگان با معترضین در خیابان های پایتخت این کشور درگیر شدند ، تنش ایجاد شد.

هزاران نفر از هواداران ترامپ در اوایل روز در اعتراض به نتیجه مسابقه ریاست جمهوری گرد هم آمدند و بعد از ظهر از Freedom Plaza به سمت دادگاه عالی راهپیمایی کردند ، جایی که نمایندگان جمهوری خواه و رهبران حزب با جمعیتی که تا حد زیادی کشف نشده بودند سخنرانی کردند.

تا شب ، پلیس محلی حامل تجهیزات ضد شورش مشاهده شده بود و هنگام درگیری بین دو گروه بزرگ ، حداقل یک نفر چاقو خورده بود.

NBC واشنگتن گزارش داد ، مقامات سازمان آتش نشانی و خدمات اضطراری ناحیه کلمبیا گفتند که این نبرد به اعتراضات مداوم مرتبط است. حال قربانی وخیم است.

حداقل 20 نفر در طول روز دستگیر و دو افسر پلیس زخمی شدند. از میزان جراحات آنها بلافاصله اطلاعی در دست نبود. مشخص نبود که بازداشت شدگان طرفدار یا مخالف ترامپ هستند.

به نظر می رسد رئیس جمهور حوادث شب را دنبال می کند و پلیس محلی را در توییتی تشویق می کند که “برو – کار خود را انجام بده و جلوی خودت را نگیر !!!”

همانطور که دستیاران می گویند ترامپ در حال نزدیک شدن به واقعیتی است که به جو بایدن از دست داده است ، حملات علنی رئیس جمهور به اعتبار نتایج انتخابات و عدم تمایل وی به پذیرفتن آن اجازه می دهد تا نظریه های توطئه و اطلاعات غلط ، به ویژه در میان وفادارترین افراد ظاهر شود. طرفداران

“یک چیزی درست نیست. اگر صادقانه و آشکارا می باختیم ، آن را می گرفتیم. اما این موضوع باید بررسی شود. “

مردم در راهپیمایی MAGA از Freedom Plaza به دیوان عالی کشور ، در 14 نوامبر سال 2020 ، شرکت می کنند.Thassos Catopodis / تصاویر گتی

“این جمع نمی شود. اگر او ببازد ، پس باید بگوییم ، خوب ، باخت.” چارمیان پرینس ، 48 ساله ، از پیشکسوتان ارتش تنسی گفت: “اما این روندی نیست که من برای آن جنگیدم.” پرینس ، مانند بسیاری دیگر از طرفداران ترامپ ، گفت که او شب انتخابات را به رختخواب رفت ، فکر می کرد رئیس جمهور دوباره انتخاب می شود. او با شمارش آرا more بیشتر در روزهای بعد ، و باعث افزایش بایدن به نتایج بدبین شد.

جیمز دوزر 47 ساله از آلاباما گفت: “من روندها را دیدم. این روند از هوا در پنسیلوانیا تبخیر شد.” “ناگهان ساعت چهار صبح ، رونق ، رهبر بایدن. دموکراسی ها در شب می دزدند.”

دوزر گفت برای اطمینان یافتن از پیروزی بایدن در هر ایالت “تعداد کامل دست” لازم است.

مقامات ارشد دولت و صنعت روز پنجشنبه در بیانیه ای گفتند كه انتخابات 2020 “امن ترین انتخابات در تاریخ آمریكا” است و “هیچ مدرکی وجود ندارد كه نشان دهد هر سیستم رأی گیری آرا votes را از بین برده ، از دست داده ، آرا را تغییر داده یا به خطر افتاده است. به نوعی “

با این وجود هزاران نفر از معترضین صبح روز شنبه ، درست در آن سوی خیابان کاخ سفید و هتل ترامپ بین المللی ، در Freedom Plaza گرد هم آمدند و برای رویدادهایی که با نام های مختلف از جمله “راهپیمایی میلیونی MAGA” ، “راهپیمایی برای ترامپ” و “توقف سرقت” برگزار شد.

اعضای پسران مغرور ، یک گروه افراطی راست افراطی که ترامپ در اولین مناظره ریاست جمهوری از محکوم کردن آن خودداری کرد ، از وقایع حمایت کردند. نئو نازی اندرو انگلین ، یکی از سازمان دهندگان تظاهرات مرگبار شارلوتسویل در سال 2017 ، همچنین در میان دیگر چهره های راست افراطی ، راهپیمایی را تبلیغ کرد.

پسران مغرور در طول شبانه روز با گروه های کوچکی از معترضین درگیر می شدند.

ترامپ صبح را در باشگاه گلف خود در استرلینگ ، ویرجینیا گذراند ، اما هنگام راهپیمایی جمعیت ، برخی از ادعاهای بی اساس را در توییتر منتشر کرد. معترضین هنگام عبور کاروان اتومبیل وی از مرکز جاده به کاخ سفید با صدای بلند فریاد زدند.

در حالی که اخبار مربوط به این حوادث توسط چهره های حاشیه ای به طور گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شد ، بسیاری از حاضران گفتند که این اولین باری است که آنها از فاکس نیوز در مورد این وقایع می آموزند.

حامیان رئیس جمهور دونالد ترامپ در اعتراض “متوقف کردن سرقت” در واشنگتن در 14 نوامبر سال 2020 شرکت می کنند.هانا مک کی / رویترز

توماس روزامیلیا ، 66 ساله ، بازنشسته اهل اوشن کانتی ، نیوجرسی ، که صبح زود شنبه برای شرکت در اولین راهپیمایی سیاسی خود با یک اتوبوس به واشنگتن رفت ، گفت: “من چهارشنبه شب در جریان این موضوع قرار گرفتم و فاکس نیوز را تماشا کردم.”

وی گفت: “من معتقدم که هر رای باید در نظر گرفته شود.” “ما باید به نتیجه درست و صادقانه رئیس جمهور برسیم. من در حال حاضر احساس حق رأی می کنم. فکر می کنم دموکرات ها انتخابات را دزدیدند.”

میشل ، بازنشسته مریلند که از دادن نام خانوادگی خود امتناع ورزید ، گفت که وی در مورد این رویداد را هم از فاکس نیوز و هم از نیوزمکس شنیده است.

وی گفت ، “این انتخابات كاملاً تقلبی بود” ، و تعدادی از ادعاهای خلاف واقع در مورد تقلب در رای دهندگان را فهرست كرد ، از جمله Dominion Voting Systems ، یك شركت سازنده دستگاه های رای گیری ، میلیون ها رای ترامپ را “پاك” كرد. نظریه بی اساس توسط ترامپ و جنبش توطئه بی اعتبار QAnon مطرح شد.

لوئی هومر جمهوری خواه تگزاس ، مرجوری تیلور گرین ، نماینده تازه انتخاب شده کنگره ، که از QAnon حمایت می کند ، و الکس جونز ، نظریه پرداز توطئه بی اعتبار ، در این مراسم سخنرانی کردند.

حامیان راهپیمایی رئیس جمهور دونالد ترامپ در واشنگتن در 14 نوامبر سال 2020.اولیویه دولی / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

در طول روز ، دستیاران ترامپ این رویداد را در شبکه های اجتماعی تبلیغ می کردند.

سخنگوی کاخ سفید Kaylee McEnnany توییت از حساب شخصی او: “بیش از یک میلیون شرکت کننده در راهپیمایی برای رئيس جمهورrealDonaldTrump برای حمایت از باتلاق پایین می روند” ، تعداد زیادی اغراق آمیز از جمعیت.

این تظاهرات همچنین با افزایش ویروس کرونا در این هفته ، نگرانی های جدی در مورد سلامتی ایجاد کرد.

در زمانی که کارشناسان بهداشتی از آمریکایی ها می خواهند در خانه بمانند و برنامه های تعطیلات خود را لغو کنند ، صدها نفر از سراسر کشور به واشنگتن پرواز کردند (فقط 5 درصد از ساکنان واشنگتن به ترامپ رأی دادند ، در حالی که 92 درصد به بایدن). در هتل های محلی ، رستوران ها و حمل و نقل عمومی، اغلب نادیده گرفتن دستورالعمل های ماسک.

گزارش های ایگان از واشنگتن و لوزانو از لس آنجلس.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد