[ad_1]

آتلانتا – در حالی که تلاش های رئیس جمهور دونالد ترامپ برای لغو نتایج انتخابات گرجستان در ماه گذشته بر بسیاری از گفتگوهای دور دوم مجلس سنا برای ماه آینده تسلط داشت ، دموکرات ها در اینجا بیشتر با این تلاش ها به عنوان یک نمایش جانبی رفتار می کنند.

در حالی که وکیل رئیس جمهور رودی جولیانی قانونگذاران ایالتی را برای انجام چنین کاری در حین بازدید از کاپیتول آماده می کرد ، جان اوزوف نامزد سنای دموکرات در شهرستان کاب بود و به طرفداران خود می گفت دیگر نباید توسط آن بلعیده شوند. که رئیس جمهور انجام می دهد. در عوض ، وی گفت ، وقت آن رسیده است كه منتظر آنچه دموكرات ها با سه قوه دولت می توانند به دست آورند باشد.

اوسوف به ترامپ گفت: “دیگر لازم نیست درباره او فکر کنیم.” “دیگر لازم نیست درباره او صحبت کنیم.”

برای مبارزات دموکراتیک صحبت از رئیس جمهور در پی مبارزات انتخاباتی جدید نیست ، به جای اینکه تمرکز خود را روی موضوعاتی مانند سلامت و امداد Covid-19 بگذارید. اما برخلاف س questionsالات گذشته از ترامپ ، مانند تحقیقات مشاور ویژه سابق رابرت مولر در مورد روسیه یا استیضاح رئیس جمهور ، چالش مداوم ترامپ با نتایج انتخابات برای جورجیا بسیار مهم است. و تلاش های او برای کاهش آرا در مناطق دموکراتیک خواهان محروم کردن رأی دهندگان است – بسیاری از آنها – رأی دهندگان سیاه پوست – که اسوف و رافائل وارنوک ، دو نامزد دموکرات ، در تلاش برای ظهور مجدد آنها هستند. در 5 ژانویه.

اوسوف در پاسخ به سوالی درباره تلاش های ترامپ برای تضعیف نتایج انتخابات پس از همان کارزار انتخاباتی روز پنجشنبه ، گفت که این تلاش ها را “حمله آشکار به حقوق رأی سیاهان آمریکایی در جورجیا” می داند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی اوسوف در گفتگو با NBC News به “NBC News” گفت: “این بار جمهوری خواهان ممکن است موفق نباشند ، اما آنها بدیهی است که زمینه حمله به دموکراسی ما را در سالهای آینده فراهم می کنند و این بسیار نگران کننده است” ، ما اصلا نمی خندیم. از آن ، اما مبارزات انتخاباتی ما به طور باورنکردنی معطوف به جلب افرادی است که به جو بایدن رای داده اند.

در یک تجمع مجازی روز بعد ، همراه با استیسی آبرامز ، نامزد فرماندار 2018 ، یک فعال حقوق رأی به عنوان بازیگر اصلی در آبی شدن جورجیا برای اولین بار در دهه های گذشته شناخته شد ، و باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق ، دموکرات ها همچنان خط کشیدند. دموکراتیک در برابر. سنا تحت كنترل جمهوریخواهان به معنای دولت بایدن رئیس جمهور منتخب خواهد بود.

اوباما گفت: “همه کسانی که هم اکنون گوش می دهند باید بدانند که این فقط جورجیا نیست.” “این برای آمریکا است و برای جهان است. و در واقع شما می توانید تأثیر بگذارید.”

تلاش های ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج ماه گذشته یک برنامه بود.

در مناظره روز یکشنبه ، اوسوف و وارنوک در مورد کمپین مداوم ترامپ برای تغییر نتایج چیز زیادی ذکر نکردند. در عوض ، نامزدهای دموکرات و متحدانش به دیوید پوردو و کلی لوفلر ، سنسور جمهوری خواه ، در مبارزه با بورس اوراق بهادار پیوستند و گفتند که در طی همه گیری ، منافع شخصی خود را نسبت به رای دهندگان خود اولویت می دهند.

Perdue ، R-Ga. ، و Loeffler ، R-Ga. ، از اقدامات خود دفاع کرده اند ، که هر دو بارها اظهار داشته اند که آنها تبرئه شده اند.

در همین حال ، تلاش های ترامپ هم در سطح ملی و هم در جورجیا ناکام مانده است ، جایی که آخرین تلاش های انتخاباتی وی شامل یک پرونده قضایی برای بطلان همه انتخابات است و از فرماندار برایان کمپ ، جمهوری خواه ، خواستار تشکیل جلسه ویژه ای از قانونگذار برای تعیین رأی دهندگان طرفدار ترامپ و دستور ممیزی از امضاهای رأی های غایب را صادر كردند ، كه كمپ گفت كه او صلاحیتی برای این كار ندارد.

روز یکشنبه ، کمپ و ستوان جف دانکن گفتند “گزینه ای که طبق قوانین ایالتی یا فدرال مجاز باشد مجاز نیست” ، افزود که “قوه قضاییه تنها گزینه مناسب و سریع برای به چالش کشیدن است.”

برای جمهوری خواهان ، جنگ صلیبی ترامپ تاکنون نقش مهمی در این کارزار داشته است ، با عدم پذیرش نتایج محدود کردن میزان ارتقا Lo لوفلر و پردو به عنوان آخرین خط دفاعی در برابر دستور کار دموکراتیک.

لوفلر در جریان بحث روز یکشنبه با وارنوک ، در پاسخ به این سوال که آیا تعیین اهمیت انتخاب وی تصدیقی است که ترامپ از دست داده است ، گفت: “اکثریت سنا در معرض خطر است.”

وقتی رئیس جمهور روز شنبه به گرجستان سفر كرد ، وی خواستار تماس برخی متحدان شد ، كه گفتند جمهوری خواهان باید در ماه آینده در اعتراض به انتخابات ماه گذشته در خانه بمانند. اما او هنوز هم اتهامی بی اساس به جعل انتخابات و احتمال برگزاری انتخابات ژانویه وارد کرد. و او همچنان به هدف كمپ و وزیر امور خارجه براد رافنسپرگر ، جمهوریخواه نیز حمله كرد.

وی گفت: “بنابراین به دوستان من گوش ندهید ، فقط بیرون بروید ، بیرون بروید. و شما می دانید که آنها چه می گویند ، آنها می گویند ، ما می خواهیم سیستم را درست کنیم.” “ما سیستم را درست خواهیم کرد. اما وقتی این افراد وارد سیستم شوند ، سیستم درست خواهد شد. آنها وارد خواهند شد و ما سیستم را درست خواهیم کرد.”

جمعیت در راهپیمایی روز شنبه کاملاً مطابق با دیدگاه رئیس جمهور بود و شعارهای “دست از سرقت” و “چهار سال دیگر” سر دادند. هنگامی که پوردو نوبت صحبت خود را گرفت ، جمعیت او را با شعار “جنگ برای ترامپ” غرق کرد.

رأی دهندگان طی هفته های اخیر در رویدادهای انتخاباتی به همین ترتیب با جمهوری خواهان درگیر شده اند که آنها برای دامن زدن به تلاش های ترامپ انجام می دهند.

اوسوف روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: “من نمی دانم همه شما شب گذشته این تجمع را دیدید یا خیر ، اما دیوید پوردو توسط طرفداران رئیس جمهور در والدوستا خفه شد و تقریباً او را از صحنه دعوت کرد.” قرار بود این یک تجمع برای سناتور پوردو باشد. “

جمهوری خواهان ایالتی ابراز نگرانی کرده اند که آیا ادامه تمرکز روی نتیجه انتخابات باعث کاهش مشارکت برای انتخابات بعدی خواهد شد. برخی از جمهوری خواهان فقط می خواهند ادامه دهند.

“این یک نکته مهم برای جمهوری خواهان است ، مگر نه؟” دانکن در مصاحبه با NBC News. “این یک مرجع بسیار بسیار مهم است.

وی افزود: “من فکر می کنم ما برخی از دروس را می توانیم به عنوان جمهوریخواه در اینجا بیاموزیم و باید به آن توجه کنیم.” “ما نمی توانیم در مورد نتایج آنقدر احساساتی باشیم که تمرکز خود را برای یادگیری از آن از دست بدهیم.”

هنوز ، رأی دهندگان در هر دو طرف این بخش درک درستی از آنچه که ماه آینده آنلاین است را بیان کرده اند. در صورت پیروزی وارنوک و اوسوف ، دموکرات ها در یک تقسیم 50/50 با رای گیری کمال هریس ، معاون منتخب رئیس جمهور ، سنا را کنترل خواهند کرد. در صورت پیروزی لوفلر یا پردو ، جمهوری خواهان کنترل خود را حفظ خواهند کرد.

و در حالی که نبرد مداوم ماه گذشته می تواند به مشارکت در نهادهای مدنی آسیب برساند ، خطر بزرگی که دموکرات ها با آن روبرو هستند ، خودآموزی پس از بایدن است ، چیزی که اوباما روز جمعه برجسته کرد.

وی گفت: “و یكی از ناامیدی هایی كه در دوران ریاست جمهوری ام داشتم غالباً مردم ، یا حتی طرفداران من بودند ، آنها می گفتند:” خوب ، شما می دانید چه ، ما باراك را در حال حاضر قرار داده ایم “.” و میشل ، او بانوی اول است. ، زیبا به نظر می رسد. او کار بزرگی انجام می دهد و ما اکنون به آنها اعتماد داریم ، بنابراین اکنون مجبور نیستیم کاری انجام دهیم. “

جی ویلیامز ، استراتژیست GOP گرجستان به NBC News گفت که شرط بندی های بالای انتخاباتی هرگونه انرژی در خانه را تشویق می کند “لغو” می کند.

با چنین تقسیم بندی یکنواخت ایالت ، هرگونه فرار از زندان می تواند منجر به تفاوت قابل توجهی در نتیجه شود.

وی گفت: “من نمی دانم انگیزه بزرگی از طرف دام ها وجود دارد تا اطمینان حاصل كنند كه آنها كنترل كامل بر همه چیز را دارند.” وی افزود: “من فقط فکر می كنم افرادی وجود خواهند داشت كه می گویند:” ما از شر ترامپ خلاص شدیم و این همان چیزی بود كه می خواستیم انجام دهیم و می خواهیم در خانه بمانیم. “

[ad_2]

منبع: green-chapter.ir