داگ جونز مدعی اصلی معرفی شدن به عنوان دادستان کل بایدن است


واشنگتن – سناتور آلاباما داگ جونز نامزد اصلی دادستان کل از زمان انتخاب رئیس جمهور جو بایدن است ، سه منبع مطلع از این بحث به NBC News گفتند.

منابع گفتند که بایدن همچنین در حال بررسی قاضی دادگاه تجدیدنظر مریك گارلند است كه از حضور در دادگاه عالی آمریكا در سال 2016 محروم شد و سالی یتس معاون سابق دادستان كل كشور.

جونز پس از نامزدی در انتخابات مجدد ، سنا را در ژانویه ترک خواهد کرد. جونز دومین سناتور آلاباما خواهد شد که پس از چهار سال به عنوان دادستان کل معرفی می شود. او برای پر کردن کرسی سنا انتخاب شد که یک بار توسط جف جلسات جمهوریخواه دیگر برگزار شد.

داگ جونز روز سه شنبه هنگامی که NBC News پرسید که آیا پیشنهاد بیدن به عنوان دادستان کل را قبول می کند ، از اظهار نظر خودداری کرد.

وی گفت: “منطقی بود که فعلا در مورد هیچ پروسه نامزدی اظهارنظر نکنم.” “آنها فرایندی دارند که در حال گذراندن آن هستند و امیدواریم برخی از آنها به زودی تکمیل شود. خواهیم دید که چگونه پیش خواهد رفت. “

جونز در پاسخ به این سال که آیا چنین نامزدی را در نظر می گیرد ، گفت: در این مرحله ، فکر می کنم بهتر است هیچ نظری ندهید.

جونز که سفیدپوست است ، به دلیل تجربه در مسایل مربوط به نژاد و حقوق شهروندی ، یک نامزد جذاب محسوب می شود.

رئیس جمهور پیشین بیل کلینتون در سال 1997 جونز را به عنوان وكیل آمریكا در منطقه شمالی آلاباما منصوب كرد. در یك واقعه مهم در زندگی حرفه ای خود ، جونز دو كلاوس كلاسكمن سابق را به جرم بمب گذاری در كلیسای باپتیست خیابان شانزدهم در بیرمنگام تحت پیگرد قانونی قرار داد – جنایتی وحشیانه كه منجر به كشته شدن چهار نفر از مردم آفریقا شد. -دختران آمریکایی و لحظه انگیزشی برای جنبش حقوق مدنی بود.

جونز در دوران تصدی کوتاه خود به عنوان سناتور ، لایحه ای را برای تأمین مالی دائمی کالج ها و دانشگاه های سیاه پوستان تصویب کرد که در دسامبر 2019 به قانون تبدیل شد. وی همچنین از لایحه ای که رئیس جمهور ترامپ در ژانویه 2019 امضا کرد حمایت مالی کرد که نیاز به انتشار عمومی آن داشت اسناد مربوط به پرونده های حل نشده حقوق مدنی.

جونز و بایدن رابطه طولانی دارند.

جونز بایدن را که در آن زمان سناتور جوان بود ، هنگام سخنرانی در دانشکده حقوق خود در آلاباما ، معرفی کرد. سالها بعد ، جونز با کمیته دادگستری سنا که بایدن عضو آن است همکاری کرد. جونز در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری بایدن در سال 1988 رئیس آلاباما بود و به جمع آوری پول برای نامزدی خود در سال 2008 کمک کرد. .

بایدن در یک تجمع به شوخی گفت: “من به داگ قول دادم که به نفع وی یا علیه او مبارزات انتخاب خواهم کرد ، هر کدام که بیشترین کمک را خواهد کرد.”

بایدن برای انتخاب دادستان کل آفریقایی-آمریکایی با فشار قابل توجهی روبرو است. روز سه شنبه ، وی قرار است رسماً انتخاب خود به ژنرال بازنشسته لوید آستین را به عنوان اولین سیاه پوست ریاست وزارت دفاع اعلام کند.

دیوال پاتریک ، فرماندار سابق ماساچوست و جی جانسون ، وزیر امنیت پیشین میهن نیز برای پست عدالت در نظر گرفته شده اند ، اما اکنون از ترکیب نهایی دور شوید.

یتس همیشه به عنوان یک رقیب اصلی دیده می شد – بایدن حتی چندین بار از او به عنوان معاون بالقوه رئیس جمهور در طول مبارزات انتخاباتی نام برد.

اما نگرانی های واقعی در مورد چشم انداز تأیید آن در صورت باقی ماندن سنا در کنترل جمهوری خواهان وجود دارد.

گارلند ، یک وکیل باسابقه و میانه رو ، فردی محسوب می شود که می تواند به بازگرداندن استقلال وزارت دادگستری کمک کند – اولویت بایدن پس از انتقاد از اینکه ترامپ بیش از حد بر وزارت نفوذ کرده است. نامزدی وی همچنین به بایدن اجازه می دهد تا قاضی جوانتری را در حلقه حساس دادگاه تجدیدنظر آمریكا منصوب كند.

سناتور لیندزی گراهام ، RS ، که در حال حاضر رئیس کمیته دادگستری سنا است ، از اظهار نظر در مورد نامزدی احتمالی جونز خودداری کرد. وی با اشاره به تاریخی که دانشکده انتخابات باید رئیس جمهور بایدن را انتخاب کند ، گفت: “ما پس از 14 دسامبر در این مورد صحبت خواهیم کرد.”

جف بنت و آندره میچل کمک کرد
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes