دادگاه عالی پرونده ای را علیه GOP برای رای گیری پستی در پنسیلوانیا نمی گیرد


واشنگتن – دادگاه عالی ایالات متحده روز سه شنبه از پذیرش دادخواست یک نماینده مجلس جمهوری خواه که خواستار لغو گواهی جو بایدن به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری پنسیلوانیا بود ، خودداری کرد.

این ضربه دیگری به تلاش رئیس جمهور دونالد ترامپ برای بدست آوردن پیروزی در دادگاه بود که مانع از صدور گواهینامه ایالتی در انتخابات می شود. دادگاه فرجام خواهی را با یک جمله و بدون اظهار نظر رد کرد.

نماینده مایک کلی ، با پیوستن دو کاندیدای ناموفق برای کنگره ، شکایتی را مطرح کرد که مجلس قانونگذار ایالت قانون اساسی پنسیلوانیا را نقض کرده بود در حالی که سال گذشته قانونی را تصویب کرد که اجازه نامه نویسی بدون عذرخواهی از طریق پست را داد. اما قضات آمریكایی پرونده قانونگذار پنسیلوانیا را رد كردند و گفتند كه شاكیان برای طرح دعوی طولانی مدت منتظر مانده اند.

در این تصمیمات به قاعده ای تثبیت شده استناد می شود كه دادگاه ها پس از مدت طولانی انجام یك خطای محسوس ، رسیدگی به پرونده های حقوقی را انجام نخواهند داد ، به ویژه هنگامی كه دعوی مورد نظر توسط دیگران خوانده شود.

قانونگذار در اکتبر 2019 ، 13 ماه قبل از انتخابات ، قانون را اصلاح کرد ، اما متقاضیان پس از ایالت اولیه در پنسیلوانیا و 28 روز پس از انتخابات عمومی منتظر ماندند تا پرونده خود را تشکیل دهند. دادگاه عالی ایالت گفت که این “عدم اقدام کامل با دقت کافی” را نشان داده است.

وکلای این ایالت به قضات گفتند که هیچ دادگاهی هیچگاه دستوری را برای لغو گواهی نتایج فرمانداری از سوی فرماندار صادر نکرده است که این امر باعث “آشفتگی ها ، آشفتگی ها و نارضایتی های خیره کننده” می شود.

دادگاه هنوز در مورد دو پرونده دیگر مربوط به انتخابات رای نداده است. جمهوری خواهان در پنسیلوانیا منتظرند تا پایان ماه سپتامبر دادگاه اعلام کند که آیا اعتراض به تصمیم وزیر امور خارجه مبنی بر تمدید مهلت سه روزه برای برگرداندن برگه های رای گیری را قبول می کند یا خیر.

و روز سه شنبه ، تگزاس از ایالت های جبهه جورجیا ، میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین در دادگاه عالی ، جایی که پرونده های قضایی بین این ایالت ها تشکیل می شود ، شکایت می کند. این گزارش می گوید که مشکلات رویه ای و ادعاهای تقلب در این کشورها “مانع دانستن اینکه چه کسی به طور قانونی در انتخابات سال 2020 برنده شد ، است و تهدید می کند که همه انتخابات آینده را تحت الشعاع قرار خواهد داد.”

تگزاس از دادگاه خواسته است جلسه رأی دهندگان ریاست جمهوری که در واقع کالج انتخاباتی رأی به رئیس جمهور را داده اند ، جلسه 14 دسامبر را به تعویق بیندازد.

این پرونده به طور گسترده توسط کارشناسان قانون انتخابات مورد بحث قرار گرفت و آنها گفتند که آنها حتی حداقل استانداردهای دادرسی از یک کشور به کشور دیگر را ندارند.
منبع: green-chapter.ir