دادگاه عالی تلاش های تگزاس را برای لغو انتخابات در اعتصاب مهلک برای حمله قانونی به ترامپ برای جلوگیری از بایدن رد کرد


واشنگتن – دادگاه عالی آمریكا روز جمعه اعلام كرد كه دادرسی از طرف تگزاس را كه خواهان لغو پیروزی جو بایدن در انتخابات در چهار ایالت در میدان جنگ است ، نخواهد شنید.

در حالی که این طرح مورد حمایت رئیس جمهور ترامپ قرار گرفت و مورد تأیید بسیاری از جمهوری خواهان در کنگره قرار گرفت ، اما از کاستی های حقوقی و حقوقی متعددی رنج برد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، این پرونده را “بزرگ” خواند و 126 نفر از 196 جمهوری خواه در کاخ ایالات متحده خواستار رسیدگی به دادگاه شدند.

حامیان مبارزات انتخاباتی ترامپ دیدند که طرح دعوی در تگزاس بهترین امید آنها برای به خطر انداختن پیروزی جو بایدن پیش از رای گیری واقعی ریاست جمهوری توسط کالج انتخاباتی در روز دوشنبه است. اما دادگاه حکم داد که تگزاس حق قانونی برای به چالش کشیدن نحوه انتخابات سایر ایالت ها را ندارد.

پیش از این هیچ ایالتی از دادگاه خواسته است آنچه را كه تگزاس برای بطلان نتایج انتخابات سایر ایالت ها پیشنهاد داده انجام دهد. این دادخواست با تاخیر در رای گیری رأی دهندگان ریاست جمهوری در جورجیا ، میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین صورت گرفت ، با این استدلال که رویه های رأی گیری در این ایالت ناقض قوانین ایالتی خودشان است.

تگزاس به آنها اجازه داد در انتخابات رأی دهند ، گفت که “نتیجه انتخابات غیرقانونی نامشروع را تلفیق می کند”.

کارشناسان حقوقی محافظه کار و لیبرال گفتند که این پرونده دارای نقص مهلکی بود زیرا تگزاس هیچگونه صلاحیت ادعایی برای زخمی شدن وی و یا تأثیرگذاری رای دهندگان بر انتخابات در ایالت دیگر را نداشت.

پنسیلوانیا با اشاره به این موضوع ، از دادگاه خواست كه پرونده را مختومه كند.

پنسیلوانیا گفت: “تگزاس به این دلیل که نتایج انتخابات را دوست ندارد ، صدمه ای ندیده است و هیچ چیز در متن ، تاریخ و ساختار قانون اساسی از این نظر تگزاس پشتیبانی نمی کند که می تواند شیوه انتخابات چهار استان دیگر را دیکته کند.” .

سایر ایالت های میدان جنگ گفتند که حل و فصل دادرسی تقریباً برای تمام انتخابات آینده فدرال به دادخواست منجر می شود.

در پاسخ این ایالت به دادخواست آمده است: “تگزاس پیشنهاد یک حمله فوق العاده به انتخاب ویسکانسین و سایر متهمان را دارد ، وظیفه ای که قانون اساسی به عهده هر ایالت گذاشته است.” “ویسکانسین انتخابات خود را برگزار کرد و رای دهندگان آن یک نامزد پیروز را برای ایالت خود انتخاب کردند. تلاش تگزاس برای لغو این انتخابات هیچ پایه قانونی و یا مبنای واقعی ندارد.”

این پرونده روز دوشنبه توسط کن پاکستون ، وکیل تگزاس تشکیل شد. از جمله ادعاهای او این بود که شانس بایدن برای برنده شدن “کمتر از یک چهارم میلیارد”. این بیانیه به طور گسترده مورد تمسخر قرار گرفت ، زیرا بر اساس فرض آماری است که رای دهندگان دقیقاً همان ترجیحات حزب را در سال 2016 نشان دادند.

“بیا دیگه!” دیوید پست از موسسه Cato Libertarian در یک وبلاگ حقوقی محافظه کارانه نوشت. “اگر رای دهندگان همان ترجیحات شخصی را داشته باشند ، ترامپ باید برنده شده باشد !! و اگر عمه من چهار چرخ داشت ، او یک ماشین می شد !!”

چهار ایالت موجود در میدان جنگ ، با توجیهات یکی از دوستان دادگاه از دادستان های کل حزب دموکرات 20 ایالت و منطقه کلمبیا به آنها پیوستند ، گفت که تگزاس نیز برای تشکیل پرونده قضایی خیلی منتظر مانده است.

بسیاری از رویه های رأی گیری جدید ، مانند اقدام قانونگذار پنسیلوانیا برای اجازه عذرخواهی نامه از طریق نامه ، ماه ها قبل به تصویب رسیده است. آنها همچنین در دادگاه های چهار ایالت با موفقیت به چالش کشیده شدند ، نکته دیگر در برابر دادخواست تگزاس بود.

پرونده تگزاس از دادستان های کل 16 ایالت سرخ دیگر نیز حمایت کرده است. یک استثنا exception قابل توجه ، دادستان جمهوری خواه اوهایو ، دیو یوست بود. وی گفت دادگاه های فدرال “قدرت تغییر روش انتخاب قانونی را برای تعیین رأی دهندگان ریاست جمهوری ندارند”.

مارک گوردون ، فرماندار جمهوری خواه وایومینگ ، جایی که ترامپ 70 درصد آرا را به دست آورد ، گفت که او و دادستان کل وی از پیوستن به دولت سرخ امتناع کردند.

وی گفت: “ما معتقدیم كه این پرونده ممكن است عواقب ناخواسته ای داشته باشد كه مربوط به اصل قانون اساسی است كه ایالت وایومینگ معتقد است كه ایالت ها حاكم هستند و آزادانه می توانند خود را اداره كنند.”

تاکنون ، ترامپ و جمهوری خواهان در هفت کشور نزدیک به 60 دادخواست را به چالش کشیده اند که رویه های انتخابات را به چالش کشیده اند ، اما هیچ یک از نتایج تغییر نکرده است.

جان فوتر ، کارشناس قانون انتخابات در مرکز سیاسی دو حزب در واشنگتن ، گفت که پس از رأی دادن رای دهندگان در روز دوشنبه ، پرونده های قضایی حتی بیشتر احتمال لغو پیروزی بایدن را دارند.

“من فکر می کنم پاسخ این است که پرونده های قضایی بسیار خوب انجام شده است.”
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes