دادگاه عالی به دلیل محدودیت های ویروس کرونا به نمازخانه های کلرادو ، نیوجرسی پیوست


دادگاه عالی ایالات متحده روز سه شنبه در مورد نمازخانه های کلرادو و نیوجرسی ، که با محدودیت در ظرفیت عبادت مخالفت کرد ، رای مثبت داد

در پرونده کلرادو ، دادگاه 6-3 رای صادر کرد که دعوی کلیسای High Plains Harvest را به دادگاه های پایین تر ، جایی که کلیسا از دست داده بود ، برگرداند.

قضات استفان بریر ، سونیا سوتومایور و النا کاگان با این اختلاف نظر گفتند که این پرونده بحث برانگیز است زیرا کلرادو قبلاً همه مرزها را بالا برده بود. وی گفت: “هیچ دلیلی وجود ندارد که تصور کنیم کلرادو مسیر را معکوس خواهد کرد – و بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم کلیسای Harvest بار دیگر با محدودیت ظرفیت روبرو خواهد شد.”

این کلیسای 150 نفره در ماه مه شکایت کرد و استدلال کرد که دستور جارد پولیس فرماندار کلرادو برای محدود کردن حضور 50 نفر بسیار محدود کننده است. قضات پایین تر از امضای حکمی که کلیسا را ​​از این محدودیت ها معاف می کند خودداری کرده بودند.

دیوان عالی کشور گفت که قضات بدوی باید با توجه به حکم آن در پرونده مشابهی که ماه گذشته نیویورک درگیر آن بود ، در پرونده تجدید نظر کنند.

در حکم دوم روز سه شنبه ، دادگاه عالی با صدور حکمی که دو م religiousسسه مذهبی – یک کلیسا در کالدول شمالی و یک کنیسه در لاکیوود – به دنبال اعمال محدودیت های کوید در شرایط مذهبی بود ، با صدور حکمی محدودیت اعمال نیوجرسی را در مورد محدودیت های شرعی صادر کرد.

کلیسا و کنیسه دستوری را درخواست کردند که به آنها اجازه می داد “عبادتهای مذهبی شخصی را در داخل خانه برای جوامع مربوطه خود با همان شرایطی که برای فعالیتهای غیر قابل مقایسه غیر مجاز مجاز است ، سازمان دهند. یعنی ، یا 100٪ ظرفیت اختصاص یافته به خرده فروشان “اصلی” یا در عوض ، 50٪ ظرفیت مجاز برای خرده فروشان “اصلی” ، با پروتکل های ایمنی و بهداشتی مشابه و استثنائات قابل مقایسه با فعالیت های سکولار “

در پرونده نیویورک ، دادگاه عالی حکمی را صادر کرد که فرماندار اندرو کوومو را از اعمال محدودیت برای استخدام 10 و 25 نفر در م institutionsسسات مذهبی منع کرد.

این ایالت به دادگاه گفته بود كه هیچ اقدامی لازم نیست ، زیرا محدودیتهایی كه به عنوان راهی برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا تصویب شده بود اخیراً برطرف شده است.

در یک اختلاف نظر شدید ، قاضی سونیا سوتومایور هشدار داد که این تصمیم می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد.

وی نوشت: “قضات این دادگاه بازی مهلكی را انجام می دهند تا قضاوت تخصصی مقامات بهداشتی در مورد محیطی را كه هر هفته ویروس مسری آلوده به یك میلیون آمریكایی با سهولت بیشتری گسترش می یابد ، انجام دهند.” از ملت “

دادگاه فرجام خواهی علیه اقدامات مشابه در کالیفرنیا و نوادا را در 5-4 احکام اوایل سال جاری ، پیش از مرگ قاضی لیبرال روت بدر گینسبورگ و پیوستن قاضی محافظه کار امی کانی بارت به دادگاه رد کرد.

ماه گذشته پیش از صدور رای نیویورک ، قاضی ساموئل آلیتو در اظهارات عمومی تند و تیز به جامعه محافظه کار فدرال گفت که محدودیت ها در نوادا و کالیفرنیا “به وضوح در مورد نمازخانه ها تبعیض آمیز است” و وی هشدار داد که “آزادی مذهب در معرض خطر درجه دو شدن است.” به سمت راست. “
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes