[ad_1]

حامیان موزه ملی آمریکای لاتین آمریکایی تلاش دیگری می کنند تا کنگره لایحه ای را برای ایجاد آن تصویب کند.

هفته گذشته ، سناتور جمهوریخواه مایک لی از یوتا مانع رأی ایجاد موزه و موزه تاریخ زنان شد و سالها تلاش را از بین برد.

حزب کنگره اسپانیا روز دوشنبه نامه ای به رهبران پارلمان و سنا فرستاد و از آنها خواست موزه ملی قانون لاتین آمریکا ، HR 2420 را در لایحه 1.4 تریلیون دلاری که کنگره تلاش می کند با آن موافقت کند ، گنجانند. برای جلوگیری از تعلیق دولت

این قانون فقط روند موزه را آغاز می کند ، که باید شامل یک مطالعه امکان سنجی ، جمع آوری کمک های شخصی و مطالعه مکان سایت باشد.

خواکین کاسترو ، تگزاس ، که دوره ریاست خود را به عنوان رئیس CHC به پایان می رساند ، گفت: “لاتینها به دلیل غلبه بر تبعیض سیستمی ، سهم قابل توجهی در موفقیت آمریكا داشته اند و داستانهای ما عمدتا از تاریخ ایالات متحده محو شده است.” “این واقعیت که مایک لی ، یک سناتور از ایالات متحده ، با تجربه آمریکای لاتین آشنا نیست ، بیشتر نیاز به موزه آمریکای لاتین را نشان می دهد.”

در بحث هفته گذشته ، لی علیه موزه های “جداگانه اما برابر” استدلال کرد و افزود که موزه هایی که به آفریقایی آمریکایی ها و هندی ها اختصاص داده شده قابل قبول هستند زیرا آنها نژادپرستی سیستمی و پاک کردن تاریخ خود را تجربه کرده اند و این نشان می دهد که آمریکای لاتین چنین کاری نکرده است.

این نظرات باعث توبیخ سناتور باب منندز ، DN.J. و دیگران ، از جمله بسیاری در شبکه های اجتماعی ، گفتند که اظهارات وی نشان داد که چرا موزه مورد نیاز است.

گروه پارلمانی در نامه ای گفت: “ما معتقدیم که به مرور زمان ، عدم نمایندگی کامل آمریکای لاتین نقاط کور واقعی ایجاد کرده است که از نقشی که آمریکای لاتین در خدمت و فداکاری ملت ما بازی کرده اند ، غافل می شود.” “با 500 سال سابقه پیش از تأسیس این کشور ، آمریکای لاتین از ابتدا بخشی از تاریخ آمریکا بوده است ، اما برای دیدن گالری ها و نمایشگاه ها در سراسر اسمیتسونیان ، هرگز نمی دانیم که این چنین است.”

طرفداران هر دو طرف از قانون حمایت از موزه حمایت کردند. ائتلاف لاتین ، یک گروه تجاری غیر انتفاعی که تمایل به حمایت از اصول جمهوری خواهان دارد ، لی را در بیانیه ای مجازات کرد ، همچنین خواستار درج لایحه موزه در لایحه هزینه ها شد. این گروه مسدود کردن حساب موزه توسط وی را “تحقیرآمیز و اشتباه” خواندند.

آخرین لحظه تماس وقتی بود که نماینده خوزه سرانو ، DN.Y ، به کار 30 ساله خود در کنگره پایان داد. سرانو نزدیک به 20 سال پیش کار در موزه را آغاز کرد و از لایحه ای که مجلس در ژوئیه تصویب کرد حمایت کرد ، نسخه ای که سنا تصویب کرد.

این به دنبال انتخابات امسال رخ داد ، که در آن دونالد ترامپ رئیس جمهور و جمهوری خواهان حمایت بیشتری از حد انتظار را از رای دهندگان لاتین در برخی از مناطق کشور دیدند. اگر ترامپ لایحه هزینه را امضا کند ، سند موزه نیز به عنوان بخشی از آن تصویب می شود.

به طور جداگانه ، CHC هفته گذشته رهبران جدیدی را انتخاب كرد و نماینده رائول روئیز ، كالیفرنیا را كه پزشك اورژانس است ، به عنوان رهبر گروه در كنگره بعدی انتخاب كرد.

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر