جیک سالیوان ، انتخابات بایدن ، در مورد “جنایات جنگی” هشدار داد


انتخاب جو بایدن رئیس جمهور منتخب به عنوان مشاور امنیت ملی روز چهارشنبه درباره خطر جنایات جنگی در اتیوپی ، جایی که نیروهای دولتی شهری را تحت کنترل رهبران منطقه ای شورشی که تهدید می شود به جنگ داخلی تبدیل می شود ، دور می زنند ، هشدار داد.

جیک سالیوان در یکی از اولین توییت های خود از زمان انتخاب ، درباره “خطر خشونت علیه غیرنظامیان ، از جمله جنایات جنگی احتمالی” در این کشور آفریقای شرقی هشدار داد.

توئیت سالیوان اگرچه کوتاه بود ، طعم لحن جدید سیاست خارجی را که توسط دولت جدید اتخاذ شده بود ، مزه کرد. وی از “هر دو طرف” خواست كه به برنامه اتحادیه آفریقا كه سه رهبر سابق آفریقا را به عنوان واسطه متعهد است ، متعهد شوند.

درگیری ها در اتیوپی اوایل این ماه هنگامی آغاز شد که نخست وزیر ابی احمد حمله ای را علیه جبهه مردمی برای آزادی Tigrei ، معروف به TPLF ، که منطقه کوهستانی Tigrei را اداره می کند ، آغاز کرد.

پیش از این صدها ، احتمالاً هزاران نفر کشته شده اند ، در حالی که حدود 40000 نفر به سودان همسایه فرار کرده اند. آژانس های امدادی می گویند برای تأمین غذا ، آب و دارو به غیرنظامیانی که در خط مقدم جبهه گرفتار شده اند ، به منطقه دسترسی ندارند.

این اقدام سالیوان در تضاد با وزیر امور خارجه مایک پمپئو است ، که هفته گذشته تمرکز خود را بر فراخواندن حملات جبهه خلق برای آزادسازی تیگرئی ، معروف به TPLF ، ضمن ستایش “خویشتنداری” نشان داده شده توسط نیروهای دولتی نشان داد. بعداً در اظهارات خود ، پمپئو از هر دو طرف خواست “برای برداشتن سریع درگیری ، بازگرداندن صلح و محافظت از غیرنظامیان اقدامات فوری انجام دهند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، معمولاً کمتر مورد سنجش قرار می گیرد و باعث خشم ماه گذشته می شود و این احتمال را می دهد که مصر می تواند سد برق آبی 4 میلیاردی اتیوپی را روی “نیل” منفجر کند. دستیار دموکرات وقت در گفتگو با NBC News در سال 2018 ، وی کشورهای آفریقایی را “کشورهای عجیب” توصیف کرد.

ناظران بین المللی با نگرانی اتیوپی را تماشا می کنند.

احمد ، که سال گذشته به دلیل معامله خود با همسایگان اریتره برنده جایزه صلح نوبل شد ، در واکنش به حمله TPLF به یک پایگاه نظامی که وی “خیانت” خواند ، حمله را “عملیاتی برای اجرای قانون” خواند. وی همچنین ادعا می کند که این گروه با “آموزش ، مسلح کردن و تأمین بودجه عناصر جنایتکار” که حملات را انجام داده اند ، سعی در تضعیف دموکراسی داشتند.

TPLF ، به نوبه خود ، ابی را از زمان روی کار آمدن خود ، به آزار و اذیت Tigrayans متهم کرده است. وی تلاش های خود را برای تمرکز قدرت فدرال به عنوان حمله به دولت منطقه ای تسلیم شده آنها می داند.

دولت اولتیماتوم 72 ساعته صادر كرد كه چهارشنبه پایان می یابد و به مبارزان می گوید قبل از حمله به مكل ، پایتخت منطقه و 500000 نفر ، تسلیم شوند و غیرنظامیان را ترك كنید.

به گزارش آسوشیتدپرس ، سرهنگ دژنه سگای سخنگوی ارتش در تلویزیون دولتی گفت: “ما می خواهیم پیامی را به مردم در مكله ارسال كنیم تا خود را از هرگونه حمله توپخانه ای نجات دهیم.” “پس هیچ رحمتی نخواهد شد.”

پناهندگان اتیوپیایی روز جمعه در منطقه Kadarif در شرق سودان استراحت می کنند.مروان علی / AP

رهبر TPLF ، دبرتسیون گبرمیکل ، به رویترز گفت که مبارزان وی “آماده دفاع برای دفاع از حق ما برای اداره منطقه خود هستند.”

ارتباطات با منطقه قطع شده است ، بنابراین مشخص نیست که آیا غیرنظامیان از اولتیماتوم دولت مطلع هستند یا خیر.

سالیوان اولین کسی نیست که در مورد جنایات احتمالی جنگ هشدار می دهد. تحقیق توسط گروه حقوق بشر عفو بین الملل گفت ده ها ، احتمالاً صدها کارگر در اوایل این ماه در Tigrei هک شدند و به مرگ کشته شدند.

میشل باشلت ، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه ای خواستار تحقیق در این باره شد و گفت: “اگر تأیید شود که این امر عمداً توسط طرفین در درگیری های فعلی انجام شده است ، این قتل های غیرنظامیان به معنای جنایات جنگی است.”

روز چهارشنبه ، نخست وزیر اتیوپی بیانیه های خارج از کشور را رد کرد و گفت که او و دولتش “از جامعه بین المللی می خواهند که از هرگونه مداخله ناخواسته و غیرقانونی خودداری کنند”.

آسوشیتدپرس و رویترز در تهیه این گزارش سهیم بوده اند.
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes